Mailman - en to hu translation catalogue (1243 entries)

en: size not available
hu: ismeretlen méret

en:  %(size)i bytes
hu:  %(size)i byte

en: Previous message:
hu: Előző üzenet:

en: Next message:
hu: Következő üzenet:

en: thread
hu: téma

en: subject
hu: tárgy

en: author
hu: szerző

en: date
hu: dátum

en: <P>Currently, there are no archives. </P>
hu: <P>Még nincs archívum. </P>

en: Gzip'd Text%(sz)s
hu: Tömörített Szöveg%(sz)s

en: Text%(sz)s
hu: Szöveg%(sz)s

en: figuring article archives
hu: levelek archívumának előkészítése

en: April
hu: Április

en: February
hu: Február

en: January
hu: Január

en: March
hu: Március

en: August
hu: Augusztus

en: July
hu: Július

en: June
hu: Június

en: May
hu: Május

en: October
hu: Október

en: September
hu: Szeptember

en: First
hu: első

en: Fourth
hu: negyedik

en: Second
hu: második

en: Third
hu: harmadik

en: %(ord)s quarter %(year)i
hu: %(year)i %(ord)s negyedéve

en: %(month)s %(year)i
hu: %(year)i %(month)s

en: The Week Of Monday %(day)i %(month)s %(year)i
hu: %(year)i %(month)s %(day)i hétfői nappal kezdődő hét

en: %(day)i %(month)s %(year)i
hu: %(year)i %(month)s %(day)i

en: Computing threaded index
hu: Téma index készítése

en: Updating HTML for article %(seq)s
hu: %(seq)s üzenet HTML-oldalának frissítése

en: article file %(filename)s is missing!
hu: %(filename)s üzenet állománya hiányzik!

en: No subject
hu: Nincs tárgy megadva

en: Creating archive directory
hu: Archívum könyvtárának létrehozása

en: Reloading pickled archive state
hu: Archívum állapota újra betöltve

en: Pickling archive state into
hu: Az archívum állapotának mentése

en: Updating index files for archive [%(archive)s]
hu: [%(archive)s] archívum index állományainak frissítése

en:   Thread
hu:   Téma

en: due to excessive bounces
hu: visszapattanás miatt

en: by yourself
hu: általad

en: by the list administrator
hu: a lista adminisztrátor által

en: for unknown reasons
hu: ismeretlen indok miatt

en: disabled
hu: kikapcsolva

en: Bounce action notification
hu: Értesítés a visszapattanási beavatkozásról

en:  The last bounce received from you was dated %(date)s
hu:  Az utolsó visszapattanásod ideje: %(date)s

en: (no subject)
hu: (nincs tárgy)

en: [No bounce details are available]
hu: [Nem található visszapattanási megjegyzés]

en: Moderator
hu: Szerkesztő

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: No such list <em>%(safelistname)s</em>
hu: Nincs <em>%(safelistname)s</em> nevű lista

en: Authorization failed.
hu: Sikertelen azonosítás

en: You have turned off delivery of both digest and
                    non-digest messages.  This is an incompatible state of
                    affairs.  You must turn on either digest delivery or
                    non-digest delivery or your mailing list will basically be
                    unusable.
hu: Mind a digest és nem-digest
    	    küldési módot kikapcsoltad. A lista így nem fog az elvárásoknak
    	    megfelelően működni, ezért valamelyik küldési módot engedélyezned
    	    kell.

en: Warning:
hu: Figyelmeztetés:

en: You have digest members, but digests are turned
                    off. Those people will not receive mail.
                    Affected member(s) %(dm)r.
hu: Digest tagok vannak a listán,
    	     de a digest küldés ki lett kapcsolva. Ezek a tagok nem fognak
    	     levelet kapni.%(dm)r

en: You have regular list members but non-digestified mail is
                    turned off.  They will receive non-digestified mail until you
                    fix this problem. Affected member(s) %(rm)r.
hu: Rendes listatagok vannak
    	     jelen a listán, de nincs engedélyezve a nem-digest levelek
    	     küldése. A leveleket változatlan formában kapják addig, amíg
    	     a problémát el nem hárítod.%(rm)r

en: %(hostname)s mailing lists - Admin Links
hu: %(hostname)s levelezőlisták - Adminisztrációs oldalak

en: Welcome!
hu: Üdvözlet!

en: <p>There currently are no publicly-advertised %(mailmanlink)s
                mailing lists on %(hostname)s.
hu: <p> Nem futnak nyilvános %(mailmanlink)s levelezőlisták a(z) %(hostname)s 	     gépen.

en: <p>Below is the collection of publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.  Click on a list
                name to visit the configuration pages for that list.
hu: <p>Alább a nyilvános %(mailmanlink)s levelezőlisták
    	     sora látható a(z) %(hostname)s gépen.  Kattints a lista nevére a
    	     konfigurációs oldalának megtekintéséhez.

en: right
hu: megfelelő

en: To visit the administrators configuration page for an
            unadvertised list, open a URL similar to this one, but with a '/' and
            the %(extra)slist name appended.  If you have the proper authority,
            you can also <a href="%(creatorurl)s">create a new mailing list</a>.
    
            <p>General list information can be found at
hu:  Rejtett listák adminisztrációs oldalának megtekintéséhez
    	a fentihez hasonló címet kell megadni. A címet egy '/' jellel és a %(extra)slistanévvel egészítsd ki. Ha rendelkezel a megfelelő jogosultsággal
    	, akkor <a href="%(creatorurl)s">új listát</a> is létrehozhatsz.
    
    <p>A levelezőlistákról részletes leírás található a

en: the mailing list overview page
hu: levelezőlisták információs oldalán

en: <p>(Send questions and comments to
hu: <p>(Kérdéseidet, észrevételeidet címezd ide

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: [no description available]
hu: [nem található leírás]

en: No valid variable name found.
hu: Nem található megadott névvel változó.

en: %(realname)s Mailing list Configuration Help
        <br><em>%(varname)s</em> Option
hu: %(realname)s Levelezőlista beállítások súgó<br><em>%(varname)s</em>

en: Mailman %(varname)s List Option Help
hu: Mailman %(varname)s lista beállítások súgó

en: <em><strong>Warning:</strong> changing this option here
        could cause other screens to be out-of-sync.  Be sure to reload any other
        pages that are displaying this option for this mailing list.  You can also
hu: <em><strong>Fontos:</strong> a beállítások itteni megváltoztatása
        a többi oldalon nem biztos, hogy megjelenik. Ezeket az oldalakat
        frissíteni kell.
        Vissza a(z)

en: return to the %(categoryname)s options page.
hu: %(categoryname)s beállítások oldalra.

en: %(realname)s Administration (%(label)s)
hu: %(realname)s lista adminisztrációja (%(label)s)

en: %(realname)s mailing list administration<br>%(label)s Section
hu: %(realname)s levelezőlista adminisztráció<br>%(label)s oldala

en: Configuration Categories
hu: Beállítási kategóriák

en: Other Administrative Activities
hu: Egyéb adminisztrációs teendők

en: Tend to pending moderator requests
hu: Szerkesztői teendők listája

en: Go to the general list information page
hu: A lista általános információs lapjának megtekintése

en: Go to list archives
hu: Lista archívuma

en: Delete this mailing list
hu: Levelezőlista törlése

en:  (requires confirmation)<br>&nbsp;<br>
hu:  (azonosítás szükséges)<br>&nbsp;<br>

en: Logout
hu: Kilépés

en: Emergency moderation of all list traffic is enabled
hu: Az összes listaforgalom korlátozása vészhelyzet miatt bekapcsolva

en: Make your changes in the following section, then submit them
            using the <em>Submit Your Changes</em> button below.
hu: Változtatások után kattints a lap alján található
          <em>Változtatások mentése</em> gombra, azok elmentéséhez.

en: Additional Member Tasks
hu: Egyéb listatag kezelési funkciók

en: <li>Set everyone's moderation bit, including
                those members not currently visible
hu: <li>Állítsd be mindenkinek a moderálási jelzőjét, még azon
    	tagokét is, akik nincsenek jelenleg felsorolva.

en: Off
hu: Ki

en: On
hu: Be

en: Set
hu: Beállít

en: Value
hu: Érték

en: Badly formed options entry:
     %(record)s
hu: Rosszul megadott beállítások:
      %(record)s

en: <em>Enter the text below, or...</em><br>
hu: <em>Add meg a szöveget lejjebb, vagy...</em><br>

en: <br><em>...specify a file to upload</em><br>
hu: <br><em>...a feltöltendő állományt</em><br>

en: Topic %(i)d
hu: Téma %(i)d

en: Delete
hu: Törlés

en: Topic name:
hu: Téma neve:

en: Regexp:
hu: Keresési feltétel:

en: Description:
hu: Leírás

en: Add new item...
hu: Új téma hozzáadása...

en: ...before this one.
hu: ...ez elé.

en: ...after this one.
hu: ...ez után.

en: Spam Filter Rule %(i)d
hu: %(i)d. spam szűrési feltétel

en: Spam Filter Regexp:
hu: Spam szűrési feltétel:

en: Defer
hu: Elhalaszt

en: Reject
hu: Visszautasít

en: Hold
hu: Tart

en: Discard
hu: Elvet

en: Accept
hu: Jóváhagy

en: Action:
hu: Intézkedés:

en: Move rule up
hu: Szabály mozgatása fel

en: Move rule down
hu: Szabály mozgatása le

en: <br>(Edit <b>%(varname)s</b>)
hu: <br>(<b>%(varname)s</b> módosítása)

en: <br>(Details for <b>%(varname)s</b>)
hu: <br>(Bővebben a(z) <b>%(varname)s</b> témáról)

en: <br><em><strong>Note:</strong>
            setting this value performs an immediate action but does not modify
            permanent state.</em>
hu: <div ALIGN="right"><br><em><strong>Megjegyzés:</strong>
            ezzel a beállítással a kívánt változtatás azonnal végrehajtódik, de az állandó
            beállítások nem változnak meg.</em></div>

en: Mass Subscriptions
hu: Több tag felvétele

en: Mass Removals
hu: Több tag törlése

en: Membership List
hu: Tagok Listája

en: (help)
hu: (súgó)

en: Find member %(link)s:
hu: Felhasználó keresése %(link)s:

en: Search...
hu: Keresés...

en: Bad regular expression:
hu: Hibás keresési kifejezés:

en: %(allcnt)s members total, %(membercnt)s shown
hu: Összesen %(allcnt)s tag, %(membercnt)s kiírva

en: %(allcnt)s members total
hu: Összesen %(allcnt)s tag

en: unsub
hu: töröl

en: member address<br>member name
hu: listatag címe<br>listatag neve

en: hide
hu: elrejt

en: mod
hu: moderált

en: nomail<br>[reason]
hu: nincs levél<br>[indok]

en: ack
hu: nyugta

en: not metoo
hu: saját nem

en: nodupes
hu: többször ne

en: plain
hu: sima

en: language
hu: nyelv

en: <b>unsub</b> -- Click on this to unsubscribe the member.
hu: <b>töröl</b> -- Beállításával törölni lehet a tagot a listáról.

en: <b>mod</b> -- The user's personal moderation flag.  If this is
            set, postings from them will be moderated, otherwise they will be
            approved.
hu: <b>moderált</b> -- A tag egyéni moderálási jelzője. Ha be van kapcsolva,
    	akkor a tag minden beküldött üzenetét jóvá kell hagynia a szerkesztőnek,
    	különben azonnal megjelenhet a listán.

en: <b>hide</b> -- Is the member's address concealed on
            the list of subscribers?
hu: <b>elrejt</b> -- A felhasználó címe a tagok listáján ne jelenjen meg?

en: <b>nomail</b> -- Is delivery to the member disabled?  If so, an
            abbreviation will be given describing the reason for the disabled
            delivery:
                <ul><li><b>U</b> -- Delivery was disabled by the user via their
                        personal options page.
                    <li><b>A</b> -- Delivery was disabled by the list
                        administrators.
                    <li><b>B</b> -- Delivery was disabled by the system due to
                        excessive bouncing from the member's address.
                    <li><b>?</b> -- The reason for disabled delivery isn't known.
                        This is the case for all memberships which were disabled
                        in older versions of Mailman.
                </ul>
hu: <b>nincs levél</b> -- Ne legyenek elküldve a tagnak a levelek? A
    levélküldés kikapcsolásának indokát a következő rövidítések jelölik:
    <ul><li><b>U</b> -- A felhasználó a saját beállítási oldalán keresztül
    	kapcsolta ki a levelek küldését.
        <li><b>A</b> -- A lista adminisztrátora kapcsolta ki a levelek
    	küldését.
        <li><b>B</b> -- A levelek küldését a rendszer kapcsolta ki a
    	felhasználó hibás e-mail címe miatt.
        <li><b>?</b> -- A levélküldés kikapcsolásának indoka nem ismert.
    	Ez azon eseteknél fordul elő, ahol régebbi verziójú Mailman-ben
    	lett kikapcsolva a levélküldés.
    </ul>

en: <b>ack</b> -- Does the member get acknowledgements of their
            posts?
hu: <b>nyugta</b> -- A listatag üzenetei megérkezéséről értesítést kap?

en: <b>not metoo</b> -- Does the member want to avoid copies of their
            own postings?
hu: <b>saját nem</b> -- A tag ne kapja meg saját elküldött leveleit?

en: <b>nodupes</b> -- Does the member want to avoid duplicates of the
            same message?
hu: <b>többször ne</b> -- Szeretné elkerülni a tag, hogy ugyanazon üzenetet
    	többször megkapja?

en: <b>digest</b> -- Does the member get messages in digests?
            (otherwise, individual messages)
hu: <b>digest</b> -- A tag a leveleket digestként kapja? (különben, egyesével)

en: <b>plain</b> -- If getting digests, does the member get plain
            text digests?  (otherwise, MIME)
hu: <b>sima</b> -- Digest leveleknél a listatag milyen formában kapja a leveleket, sima? (különben, MIME)

en: <b>language</b> -- Language preferred by the user
hu: <b>nyelv</b> -- Felhasználó által beállított nyelv

en: Click here to hide the legend for this table.
hu: A táblázathoz tartozó magyarázatok elrejtése.

en: Click here to include the legend for this table.
hu: A táblázathoz tartozó magyarázatok megjelenítése.

en: <p><em>To view more members, click on the appropriate
            range listed below:</em>
hu: <p><em>Többi tag megtekintéséhez kattints a megfelelő részre lent</em>

en: from %(start)s to %(end)s
hu: %(start)s-től a %(end)s-ig

en: Subscribe these users now or invite them?
hu: Felírjam őket, vagy meghívási értesítőt küldjek ezeknek a felhasználóknak?

en: Invite
hu: Meghív

en: Subscribe
hu: Feliratkozás

en: Send welcome messages to new subscribees?
hu: Elküldésre kerüljön az új listatagoknak az üdvözlő szöveg?

en: No
hu: Nem

en: Yes
hu: Igen

en: Send notifications of new subscriptions to the list owner?
hu: Az új feliratkozásokról az értesítéseket elküldjem a lista tulajdonosnak?

en: Enter one address per line below...
hu: Soronként egy címet adj meg...

en: ...or specify a file to upload:
hu: ...vagy a feltöltendő állományt:

en: Below, enter additional text to be added to the
        top of your invitation or the subscription notification.  Include at least
        one blank line at the end...
hu: A lent megadott szöveg a feliratkozási értesítés és a listához való
    csatlakozási felhívás elején fog megjelenni. Az egyéni szöveg végén
    legyen legalább egy üres sor.

en: Send unsubscription acknowledgement to the user?
hu: Értesítve legyenek a felhasználók a listáról való törlésükről?

en: Send notifications to the list owner?
hu: Az értesítéseket elküldjem a lista tulajdonosnak?

en: Change list ownership passwords
hu: Lista tulajdonosi jelszavak módosítása

en: The <em>list administrators</em> are the people who have ultimate control over
    all parameters of this mailing list.  They are able to change any list
    configuration variable available through these administration web pages.
    
    <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions; they are not
    able to change any list configuration variable, but they are allowed to tend
    to pending administration requests, including approving or rejecting held
    subscription requests, and disposing of held postings.  Of course, the
    <em>list administrators</em> can also tend to pending requests.
    
    <p>In order to split the list ownership duties into administrators and
    moderators, you must set a separate moderator password in the fields below,
    and also provide the email addresses of the list moderators in the
    <a href="%(adminurl)s/general">general options section</a>.
hu: A <em>lista adminisztrátoroknak</em> a lista felett korlátlan
    hatalmuk van. A lista bármely beállítását megváltoztathatják az
    adminisztrációs oldalakon keresztül.
    
    <p>Ezzel szemben a <em>lista moderátorok</em>, vagyis a szerkesztők
    korlátozott jogokkal rendelkeznek; a lista beállításait nem változtathatják
    meg, de a beavatkozásra váró teendőket, mint például a fel-,
    leiratkozásokat, vagy a visszatartott leveleket kezelhetik. Természetesen
    mindezeket a <em>lista adminisztrátorok</em> is elvégezhetik.
    
    <p>A lista adminisztrálásának és a levelek kezelésének elkülönítéséhez itt alul
    meg lehet adni egy adminisztrátori és egy szerkesztői jelszót. A szerkesztők e-mail
    címeit pedig
    az <a href="%(adminurl)s/general">általános beállítások oldalon</a> lehet megadni.

en: Enter new administrator password:
hu: Új adminisztrátori jelszó

en: Confirm administrator password:
hu: Adminisztrátori jelszó még egyszer:

en: Enter new moderator password:
hu: Új szerkesztői jelszó:

en: Confirm moderator password:
hu: Szerkesztői jelszó még egyszer:

en: Submit Your Changes
hu: Változtatások mentése

en: Moderator passwords did not match
hu: A szerkesztői jelszavak nem egyeznek.

en: Administrator passwords did not match
hu: Az adminisztrátori jelszavak nem egyeznek.

en: Already a member
hu: Már tag

en: &lt;blank line&gt;
hu: &lt;üres sor&gt;

en: Bad/Invalid email address
hu: Hibás/érvénytelen e-mail cím

en: Hostile address (illegal characters)
hu: Tiltott cím (illegális karakterek)

en: Successfully invited:
hu: Sikeres meghívás:

en: Successfully subscribed:
hu: Sikeresen felírva:

en: Error inviting:
hu: Hiba a meghíváskor:

en: Error subscribing:
hu: Hiba a feliratkozáskor:

en: Successfully Unsubscribed:
hu: Sikeresen törölve:

en: Cannot unsubscribe non-members:
hu: Nem lehet törölni azokat, akik nem listatagok:

en: Bad moderation flag value
hu: Hibásan megadott moderálási beállítás

en: Not subscribed
hu: Nincs feliratkozva

en: Ignoring changes to deleted member: %(user)s
hu: Módosítások kihagyása a törölt tagon: %(user)s

en: Successfully Removed:
hu: Sikeresen törölve:

en: Error Unsubscribing:
hu: Hiba a törlésnél:

en: %(realname)s Administrative Database
hu: %(realname)s adminisztráció adatbázisa

en: %(realname)s Administrative Database Results
hu: %(realname)s Adminisztrációs adatbázis kimenet

en: There are no pending requests.
hu: Nincsen beavatkozásra váró teendő.

en: Click here to reload this page.
hu: Kattints ide az oldal frissítéséhez.

en: Detailed instructions for the administrative database
hu: Adminisztrációs adatbázis műveletek részletes ismertetése

en: Administrative requests for mailing list:
hu: Adminisztrációs teendők a következő levelezőlistán:

en: Submit All Data
hu: Összes változtatás mentése

en: all of %(esender)s's held messages.
hu: %(esender)s összes jóváhagyásra váró üzenete

en: a single held message.
hu: egyetlen jóváhagyásra váró üzenet

en: all held messages.
hu: az összes jóváhagyásra váró üzenet

en: Mailman Administrative Database Error
hu: Hiba a Mailman adminisztrációs adatbázisában

en: list of available mailing lists.
hu: elérhető levelezőlisták sora.

en: You must specify a list name.  Here is the %(link)s
hu: Meg kell adnod a lista nevét. Itt az %(link)s

en: Subscription Requests
hu: Feliratkozási kérelmek

en: Address/name
hu: Cím/név

en: Your decision
hu: Döntésed

en: Reason for refusal
hu: Visszautasítás indoka

en: Approve
hu: Jóváhagy

en: Permanently ban from this list
hu: Végleges eltiltás ettől a listától.

en: User address/name
hu: Listatag címe/neve

en: Unsubscription Requests
hu: Leiratkozási kérelmek

en: From:
hu: Feladó:

en: Action to take on all these held messages:
hu: Teendő az összes felsorolt függő üzenettel:

en: Preserve messages for the site administrator
hu: Levél megőrzése az adminisztrátor számára

en: Forward messages (individually) to:
hu: Üzenetek (egyenkénti) továbbküldése ide:

en: Clear this member's <em>moderate</em> flag
hu: A tag <em>moderált</em> jelzőjének törlése.

en: <em>The sender is now a member of this list</em>
hu: <em>A feladó mostmár tagja ennek a levelezőlistának</em>

en: Add <b>%(esender)s</b> to one of these sender filters:
hu: <b>%(esender)s</b> hozzáadása valamelyik feladók szűrőhöz:

en: Accepts
hu: Engedélyezett

en: Discards
hu: Elvetett

en: Holds
hu: Függő

en: Rejects
hu: Visszautasított

en: Ban <b>%(esender)s</b> from ever subscribing to this
                        mailing list
hu: A listára való feliratkozástól <b>%(esender)s</b> véglegesen el van tiltva.

en: Click on the message number to view the individual
                message, or you can
hu: Az üzenet megtekintéséhez kattints a sorszámára, vagy

en: view all messages from %(esender)s
hu: nézd meg %(esender)s összes levelét.

en: Subject:
hu: Tárgy:

en:  bytes
hu:  byte

en: Size:
hu: Méret:

en: not available
hu: nem elérhető

en: Reason:
hu: Indok:

en: Received:
hu: Beküldve:

en: Posting Held for Approval
hu: Jóváhagyásra váró levelek

en:  (%(count)d of %(total)d)
hu:  (%(count)d / %(total)d)

en: <em>Message with id #%(id)d was lost.
hu: <em>#%(id)d jelzésű levél elveszett.

en: <em>Message with id #%(id)d is corrupted.
hu: <em>#%(id)d jelzésű levél sérült.

en: Preserve message for site administrator
hu: Levél megőrzése az adminisztrátor számára

en: Additionally, forward this message to:
hu: Ezenfelül küld tovább ezt a levelet ide:

en: [No explanation given]
hu: [Nincs megadva magyarázat]

en: If you reject this post,<br>please explain (optional):
hu: Ha visszautasítod ezt a levelet,<br> akkor az indoklást itt add meg (nem kötelező):

en: Message Headers:
hu: Levél fejlécek:

en: Message Excerpt:
hu: Levél tartalma:

en: Database Updated...
hu: Adatbázis frissítve...

en:  is already a member
hu:  már tag

en: Confirmation string was empty.
hu: Üres megerősítési azonosító.

en: <b>Invalid confirmation string:</b>
        %(safecookie)s.
    
        <p>Note that confirmation strings expire approximately
        %(days)s days after the initial subscription request.  If your
        confirmation has expired, please try to re-submit your subscription.
        Otherwise, <a href="%(confirmurl)s">re-enter</a> your confirmation
        string.
hu: <b>Érvénytelen megerősítési azonosító:</b>
        %(safecookie)s.
    
    <p>Fontos, hogy a megerősítési azonosító annak kérelmezése után
    %(days)s nappal lejár. Ha a megerősítési időszak letelt, akkor
    újra meg kell próbálni a feliratkozást. Próbáld meg <a
    href="%(confirmurl)s">újra</a> megadni a megerősítési azonosítót.

en: The address requesting unsubscription is not
                    a member of the mailing list.  Perhaps you have already been
                    unsubscribed, e.g. by the list administrator?
hu: A leiratkozási kérelem olyan címről jött, amely nem tagja a levelezőlistának.
    Talán már töröltek a listáról,  pl. törölhetett a lista adminisztrátora.

en: The address requesting to be changed has
                        been subsequently unsubscribed.  This request has been
                        cancelled.
hu: A megváltoztatandó címet menetközben törölték a listáról.
    A módosítási kérelmet töröltük.

en: System error, bad content: %(content)s
hu: Általános hiba, hibás tartalom: %(content)s

en: Bad confirmation string
hu: Hibás megerősítési azonosító

en: Enter confirmation cookie
hu: Hibás megerősítési azonosító

en: Please enter the confirmation string
        (i.e. <em>cookie</em>) that you received in your email message, in the box
        below.  Then hit the <em>Submit</em> button to proceed to the next
        confirmation step.
hu: Kérlek add meg az e-mailben elküldött megerősítési azonosítót
        (pl. <em>cookie</em>) a szövegmezőben. Majd válaszd az <em>Elküld</em>
        gombot a megerősítéshez.

en: Confirmation string:
hu: Megerősítési azonosító

en: Submit
hu: Elküld

en: Confirm subscription request
hu: Feliratkozási kérelem megerősítése

en: Your confirmation is required in order to complete the
        subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.  Your
        subscription settings are shown below; make any necessary changes and hit
        <em>Subscribe</em> to complete the confirmation process.  Once you've
        confirmed your subscription request, you will be shown your account
        options page which you can use to further customize your membership
        options.
    
        <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription is
        confirmed.  You can change it by visiting your personal options page.
    
        <p>Or hit <em>Cancel my subscription request</em> if you no longer want to
        subscribe to this list.
hu: A(z) <em>%(listname)s</em> levelezőlistára történő feliratkozásodat itt
        kell megerősítened. Az oldalon a jelenlegi feliratkozási beállításaidat
        láthatod; változtass rajtuk igényeid szerint, majd válaszd az
        <em>Elküld</em> gombot a feliratkozás megerősítéséhez. Megerősítés
        után a listatagsági beállításaidat tartalmazó oldalra jutsz, ahol
        további beállításokat hajthatsz végre.
    
        <p>Megjegyzés: a jelszavadat csak a feliratkozásod megerősítése után
         küldjük el e-mailben. Bármikor megváltoztathatod a saját beállításaidat
         tartalmazó oldalon.
    
        <p>Ha nem akarod a feliratkozást megerősíteni, akkor válaszd a
        <em>Mégsem és elvet</em> gombot.

en: Your confirmation is required in order to continue with
            the subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.
            Your subscription settings are shown below; make any necessary changes
            and hit <em>Subscribe to list ...</em> to complete the confirmation
            process.  Once you've confirmed your subscription request, the
            moderator must approve or reject your membership request.  You will
            receive notice of their decision.
    
            <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription
            is confirmed.  You can change it by visiting your personal options
            page.
    
            <p>Or, if you've changed your mind and do not want to subscribe to
            this mailing list, you can hit <em>Cancel my subscription
            request</em>.
hu: A(z) <em>%(listname)s</em> levelezőlistára történő feliratkozásodat meg
        kell erősítened. Az oldalon a jelenlegi feliratkozási beállításaidat
        láthatod; változtass rajtuk igényeid szerint, majd válaszd az
        <em>Feliratkozás a listára...</em> gombot a feliratkozás megerősítéséhez. Megerősítés
        után a lista adminisztrátorának döntéséről e-mailben értesítünk, hogy 
        feliratkozásod jóvá lett-e hagyva.
    
        <p>Megjegyzés: a jelszavadat csak a feliratkozásod megerősítése után
         küldjük el e-mailben. Bármikor megváltoztathatod a saját beállításaidat
         tartalmazó oldalon.
    
        <p>Ha nem akarod a feliratkozást megerősíteni, akkor válaszd a
        <em>Feliratkozásom elvetése</em> gombot.

en: Your email address:
hu: E-mail címed:

en: Your real name:
hu: Teljes neved:

en: Receive digests?
hu: Digest levelek?

en: Preferred language:
hu: Választott nyelv:

en: Subscribe to list %(listname)s
hu: Feliratkozás a(z) %(listname)s listára

en: Cancel my subscription request
hu: Feliratkozási kérelmem elvetése

en: You have canceled your subscription request.
hu: Feliratkozási kérelmedet megszüntetted.

en: Awaiting moderator approval
hu: Jóváhagyásra váró levelek

en:             You have successfully confirmed your subscription request to the
                mailing list %(listname)s, however final approval is required from
                the list moderator before you will be subscribed.  Your request
                has been forwarded to the list moderator, and you will be notified
                of the moderator's decision.
hu: 	Sikeresen megerősítetted feliratkozási szándékodat a(z) %(listname)s
    	levelezőlistára, azonban feliratkozásod csak a lista szerkesztőjének
    	jóváhagyása után válik teljessé. Feliratkozásod a lista szerkesztőjéhez
    	lett továbbítva. A szerkesztő döntéséről e-mailben értesítünk.

en: Invalid confirmation string.  It is
                possible that you are attempting to confirm a request for an
                address that has already been unsubscribed.
hu: Érvénytelen megerősítési azonosító. Valószínű
    	     hogy a megerősítésed egy már törölt címhez
    	     tartozott.

en: You are already a member of this mailing list!
hu: Már tagja vagy ennek a levelezőlistának!

en:             You were not invited to this mailing list.  The invitation has
                been discarded, and both list administrators have been
                alerted.
hu:             Nem kértek fel, hogy csatlakozz ehhez a levelezőlistához.
                A felkérési csatlakozás el lett utasítva és az érintett listák
                adminisztrátorait értesítettük.

en: Subscription request confirmed
hu: Feliratkozási kérelem megerősítve

en:             You have successfully confirmed your subscription request for
                "%(addr)s" to the %(listname)s mailing list.  A separate
                confirmation message will be sent to your email address, along
                with your password, and other useful information and links.
    
                <p>You can now
                <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership login
                page</a>.
hu: 	A(z) %(listname)s levelezőlistára "%(addr)s" bejegyzéssel
    	sikeresen feliratkoztál. Egy külön levélben értesítünk feliratkozásodról,
    	valamint a jelszavadról és más hasznos tudnivalókról, címekről.
    	     <p>Mostmár megtekintheted a
    	 <a href="%(optionsurl)s">listatagsági oldaladat</a>.

en: You have canceled your unsubscription request.
hu: Leiratkozási kérelmedet sikeresen megszüntetted.

en: Unsubscription request confirmed
hu: Leiratkozási kérelem megerősítve

en:             You have successfully unsubscribed from the %(listname)s mailing
                list.  You can now <a href="%(listinfourl)s">visit the list's main
                information page</a>.
hu: 	     Sikeresen leiratkoztál a(z) %(listname)s levelezőlistáról.
    	     Tovább a <a href="%(listinfourl)s">lista információs
    	     oldalára</a>.

en: Confirm unsubscription request
hu: Leiratkozási kérelem megerősítése

en: <em>Not available</em>
hu: <em>Nem elérhető</em>

en: Your confirmation is required in order to complete the
        unsubscription request from the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Email address:</b> %(addr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Unsubscribe</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this unsubscription
        request.
hu: A(z) <em>%(listname)s</em> levelezőlistáról való leiratkozásodhoz
    	meg kell erősítened a leiratkozási kérelmet. A
    	következő adatokkal vagy nyilvántartva:
    
        <ul><li><b>Teljes név:</b> %(fullname)s
            <li><b>E-mail cím:</b> %(addr)s
        </ul>
    
        A leiratkozás megerősítéséhez kattints a <em>Leiratkozás</em>
        gombra.
    
        <p>Ha nem akarod a leiratkozást megerősíteni, akkor válaszd  a
        <em>Mégsem és elvet</em> gombot.

en: Unsubscribe
hu: Leiratkozás

en: Cancel and discard
hu: Mégsem és elvet

en: You have canceled your change of address request.
hu: Törölted a feliratkozási címed megváltoztatásának kérelmét.

en: Change of address request confirmed
hu: Feliratkozási cím sikeresen megváltoztatva

en:             You have successfully changed your address on the %(listname)s
                mailing list from <b>%(oldaddr)s</b> to <b>%(newaddr)s</b>.  You
                can now <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership
                login page</a>.
hu:      Sikeresen megváltoztattad a(z) %(listname)s levelezőlistán
         nyilvántartott régi <b>%(oldaddr)s</b> e-mail címedet
         <b>%(newaddr)s</b> címre. Tovább a <a href="%(optionsurl)s">listatagsági
         beállítások oldalra</a>.

en: Confirm change of address request
hu: A cím sikeresen megváltoztatva

en: globally
hu: mindenhol

en: Your confirmation is required in order to complete the
        change of address request for the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Old email address:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
        and you have requested to %(globallys)s change your email address to
    
        <ul><li><b>New email address:</b> %(newaddr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Change address</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this change of address
        request.
hu: A(z) <em>%(listname)s</em> levelezőlistán nyilvántartott e-mail címed
     megváltoztatásához meg kell erősítened a kérelmet. Jelenleg a 
     következő adatokkal vagy feliratkozva:
    
        <ul><li><b>Teljes név:</b> %(fullname)s
            <li><b>Régi e-mail cím:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
         A feliratkozási címedet %(globallys)s a következő új címre akarod
         változtatni
    
        <ul><li><b>Új e-mail cím:</b> %(newaddr)s
        </ul>
    
        <p>Ha nem szeretnéd a címedet megváltoztatni, akkor kattints a 
        <em>Mégsem és elvet</em> gombra.

en: Change address
hu: Cím megváltoztatása

en: Continue awaiting approval
hu: Jóváhagyásra várakozás

en: Okay, the list moderator will still have the
        opportunity to approve or reject this message.
hu: Nos, a lista szerkesztőjének még jogában áll
    engedélyezni vagy törölni ezt az üzenetet.

en: Sender discarded message via web.
hu: A feladó web-en keresztül törölte az üzenetet.

en: The held message with the Subject:
                header <em>%(subject)s</em> could not be found.  The most likely
                reason for this is that the list moderator has already approved or
                rejected the message.  You were not able to cancel it in
                time.
hu: A(z) <em>%(subject)s</em> Subject: fejlécű üzenet nem található.
    Valószínű, hogy a lista szerkesztője már vagy engedélyezte, vagy törölte
    a levelet. Mostmár nem törölheted a levelet.

en: Posted message canceled
hu: Beküldött levél törölve

en:             You have successfully canceled the posting of your message with
                the Subject: header <em>%(subject)s</em> to the mailing list
                %(listname)s.
hu: 	     Sikeresen törölted a(z) %(listname)s levelezőlistára küldött
    	     <em>%(subject)s</em> tárgyú levelet megjelenése előtt.

en: Cancel held message posting
hu: Visszatartott levél küldésének törlése

en: The held message you were referred to has
            already been handled by the list administrator.
hu: Az általad keresett jóváhagyásra váró levélről a lista
    adminisztrátora már gondoskodott.

en: Your confirmation is required in order to cancel the
        posting of your message to the mailing list <em>%(listname)s</em>:
    
        <ul><li><b>Sender:</b> %(sender)s
            <li><b>Subject:</b> %(subject)s
            <li><b>Reason:</b> %(reason)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Cancel posting</em> button to discard the posting.
    
        <p>Or hit the <em>Continue awaiting approval</em> button to continue to
        allow the list moderator to approve or reject the message.
hu: Megerősítésed szükséges a(z) <em>%(listname)s</em> listára küldött
        leveled megjelenés előtti törléséhez:
    
        <ul><li><b>Feladó:</b> %(sender)s
            <li><b>Tárgy:</b> %(subject)s
            <li><b>Indok:</b> %(reason)s
        </ul>
    
        Kattints a <em>Megjelenés letiltása</em> gombra, ha nem szeretnéd,
        hogy leveled megjelenjen.
    
        <p>Vagy válaszd a <em>Jóváhagyásra várakozás</em> gombot, hogy az
        üzenet megjelenéséről vagy törléséről a lista szerkesztője
        döntsön.

en: Cancel posting
hu: Megjelenés letiltása

en: You have canceled the re-enabling of your membership.  If
        we continue to receive bounces from your address, it could be deleted from
        this mailing list.
hu: Megszüntetted a listatagságod visszaállítását. Ha a címedről
    továbbra is visszapattanak az üzenetek, akkor akár törlődhet erről a levelezőlistáról
    a feliratkozási címed.

en: Membership re-enabled.
hu: Listatagság visszaállítva.

en:             You have successfully re-enabled your membership in the
                %(listname)s mailing list.  You can now <a
                href="%(optionsurl)s">visit your member options page</a>.
hu: Sikeresen visszaállítottad a listatagságodat a(z) %(listname)s levelezőlistán.
    Mostmár <a href="%(optionsurl)s">meglátogadhatod a tagsági oldaladat</a>.

en: Re-enable mailing list membership
hu: Levelezőlista-tagság visszaállítása

en: We're sorry, but you have already been unsubscribed
            from this mailing list.  To re-subscribe, please visit the
            <a href="%(listinfourl)s">list information page</a>.
hu: Sajnáljuk, de ennek a levelezőlistának már nem vagy tagja.
    Ha újra fel szeretnél iratkozni, akkor látogasd meg a <a
    href="%(listinfourl)s">lista információs oldalát</a>.

en: <em>not available</em>
hu: <em>nem elérhető</em>

en: Your membership in the %(realname)s mailing list is
        currently disabled due to excessive bounces.  Your confirmation is
        required in order to re-enable delivery to your address.  We have the
        following information on file:
    
        <ul><li><b>Member address:</b> %(member)s
            <li><b>Member name:</b> %(username)s
            <li><b>Last bounce received on:</b> %(date)s
            <li><b>Approximate number of days before you are permanently removed
                   from this list:</b> %(daysleft)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Re-enable membership</em> button to resume receiving postings
        from the mailing list.  Or hit the <em>Cancel</em> button to defer
        re-enabling your membership.
hu: Túl sok visszapattanás miatt a listatagságod a(z) %(realname)s
    levelezőlistán jelenleg ki van kapcsolva. Megerősítésed szükséges
    a listatagságod visszaállításához. A következő információkkal
    rendelkezünk:
    
        <ul><li><b>Listatag címe:</b> %(member)s
            <li><b>Listatag neve:</b> %(username)s
            <li><b>Utolsó visszapattanás dátuma:</b> %(date)s
            <li><b>A bescsült hátralévő napok száma amíg még ezen lista tagja
                   vagyt:</b> %(daysleft)s
        </ul>
    
    Kattintson a <em>Listatagság visszaállítása</em> gombra, hogy újból kapja a
    leveleket erről a listáról. A <em>Mégsem</em> gombra kattintva elhalaszthatja
    a visszaállítási kérelmet.

en: Re-enable membership
hu: Listatagság visszaállítása

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Bad URL specification
hu: Hibás URL megadás

en: Return to the
hu: Vissza a

en: general list overview
hu: levelezőlisták információs oldalára.

en: <br>Return to the
hu: <br>Vissza a

en: administrative list overview
hu: levelezőlisták adminisztrációs oldalára.

en: List name must not include "@": %(safelistname)s
hu: A lista nevében nem lehet "@" jel: %(safelistname)s

en: List already exists: %(safelistname)s
hu: A lista már létezik: %(safelistname)s

en: You forgot to enter the list name
hu: Elfelejtettél listanevet megadni.

en: You forgot to specify the list owner
hu: Elfelejtettél lista gazdát megadni.

en: Leave the initial password (and confirmation) fields
                    blank if you want Mailman to autogenerate the list
                    passwords.
hu: Hagyd üresen az induló jelszó (és megerősítése) mezőket, ha szeretnéd. hogy a Mailman hozzon létre jelszót a listához.

en: Initial list passwords do not match
hu: Az induló jelszavak nem egyeznek.

en: The list password cannot be empty<!-- ignore -->
hu: Nem lehet üres a lista jelszava.<!-- ignore -->

en: You are not authorized to create new mailing lists
hu: Jogosultság hiányában nem hozhatsz létre új levelezőlistákat.

en: Unknown virtual host: %(safehostname)s
hu: Ismeretlen virtuális név: %(safehostname)s

en: Bad owner email address: %(s)s
hu: Hibás tulajdonois e-mail cím: %(s)s

en: List already exists: %(listname)s
hu: A lista már létezik: %(listname)s

en: Illegal list name: %(s)s
hu: Érvénytelen listanév: %(s)s

en: Some unknown error occurred while creating the list.
                    Please contact the site administrator for assistance.
hu: Ismeretlen hiba történt a lista létrehozásakor.
    		Fordulj a rendszer adminisztrátorához segítségért.

en: Your new mailing list: %(listname)s
hu: Az új levelezőlistád: %(listname)s

en: Mailing list creation results
hu: Levelezőlista létrehozás eredménye

en: You have successfully created the mailing list
        <b>%(listname)s</b> and notification has been sent to the list owner
        <b>%(owner)s</b>.  You can now:
hu: Sikeresen létrehoztad a(z) <b>%(listname)s</b> levelezőlistát.
    A lista gazdáját, <b>%(owner)s</b>-t értesítettük. Most már:

en: Visit the list's info page
hu: Megtekintheted a lista információs oldalát

en: Visit the list's admin page
hu: Megtekintheted a lista adminisztrátori oldalát

en: Create another list
hu: Létrehozhatsz egy újabb listát

en: Create a %(hostname)s Mailing List
hu: Új %(hostname)s levelezőlista létrehozása

en: Error:
hu: Hiba:

en: You can create a new mailing list by entering the
        relevant information into the form below.  The name of the mailing list
        will be used as the primary address for posting messages to the list, so
        it should be lowercased.  You will not be able to change this once the
        list is created.
    
        <p>You also need to enter the email address of the initial list owner.
        Once the list is created, the list owner will be given notification, along
        with the initial list password.  The list owner will then be able to
        modify the password and add or remove additional list owners.
    
        <p>If you want Mailman to automatically generate the initial list admin
        password, click on `Yes' in the autogenerate field below, and leave the
        initial list password fields empty.
    
        <p>You must have the proper authorization to create new mailing lists.
        Each site should have a <em>list creator's</em> password, which you can
        enter in the field at the bottom.  Note that the site administrator's
        password can also be used for authentication.
hu: Az oldalon található űrlap megfelelő kitöltésével új levelezőlistát lehet létrehozni.
    A levelezőlista nevét, amelyre a levelek érkezni fognak, kisbetűkkel kell megadni.
    A lista létrehozása után ezt a nevet már nem lehet megváltoztatni.
    
    <p>Kötelezően meg kell még adni a lista induló gazdájának az e-mail címét.
    A lista létrehozása után a gazda a listához beállításához szükséges jelszót
    e-mailben kapja meg. Ezek után a lista gazdája megváltoztathatja 
    jelszavát és további lista tulajdonosokat adhat vagy törölhet a listáról.
    
    <p>A Mailman automatikusan létrehozhat egy induló lista adminisztrációs
    jelszót, ha azt lejjebb az automatikus jelszólétrehozás mezőben kérjük,
     és nem adunk meg kezdeti jelszót.
    
    <p>Új levelezőlista létrehozásához megfelelő jogosultsággal kell rendelkezni.
     Minden egyes rendszeren <em>listalétrehozó</em> jelszóval kell rendelkezni,
    amelyet lent a megfelelő mezőben kell megadni. Listalétrehozáshoz a rendszer
    adminisztrátori jelszava is megadható.

en: List Identity
hu: Lista azonosítók

en: Name of list:
hu: A lista neve:

en: Initial list owner address:
hu: A lista első gazdájának e-mail címe:

en: Auto-generate initial list password?
hu: A lista induló jelszavának automatikus létrehozása?

en: Initial list password:
hu: A lista induló jelszava:

en: Confirm initial password:
hu: Az induló jelszó megerősítése:

en: List Characteristics
hu: Lista jellemzők

en: Should new members be quarantined before they
        are allowed to post unmoderated to this list?  Answer <em>Yes</em> to hold
        new member postings for moderator approval by default.
hu: Figyelje külön és korlátozza a Mailman az új listatagokat mielőtt engedélyeznénk
    nekik, hogy a listára külön jóváhagyás nélkül küldjenek leveleket? <em>Igen</em>-t
    választva az új tag beküldéseit mindig külön engedélyeznünk kell.

en: Initial list of supported languages.  <p>Note that if you do not
            select at least one initial language, the list will use the server
            default language of %(deflang)s
hu: Listán beállítható nyelvek. <p>Fontos, hogy ha a listához egyetlen nyelvet 
    sem rendelünk, akkor a lista a rendszer alapértelmezett nyelvét
    (<b>%(deflang)s</b>) fogja használni.

en: Send "list created" email to list owner?
hu: Elküldjem a lista tulajdonosnak a "lista létrehozva" értesítést?

en: List creator's (authentication) password:
hu: Listalétrehozó (azonosítási) jelszó:

en: Create List
hu: Lista létrehozása

en: Clear Form
hu: Űrlap törlése

en: General list information page
hu: Lista általános információs lapja

en: Subscribe results page
hu: Feliratkozási kimenetek

en: User specific options page
hu: Felhasználó beállítási oldala

en: List name is required.
hu: Meg kell adni a lista nevét.

en: %(realname)s -- Edit html for %(template_info)s
hu: %(realname)s -- %(template_info)s html szerkesztése

en: Edit HTML : Error
hu: HTML szerkesztése: Hiba

en: %(safetemplatename)s: Invalid template
hu: %(safetemplatename)s: Érvénytelen sablon

en: %(realname)s -- HTML Page Editing
hu: %(realname)s -- HTML oldal szerkesztése

en: Select page to edit:
hu: Válaszd ki a szerkesztendő lapot:

en: View or edit the list configuration information.
hu: A lista beállítások kimenetének megtekintése vagy szerkesztése.

en: When you are done making changes...
hu: Változtatások befejezése után kattints ide...

en: Submit Changes
hu: Változtatások mentése

en: Can't have empty html page.
hu: Nem lehet üres html oldalt megadni.

en: HTML Unchanged.
hu: Nincs változtatás.

en: HTML successfully updated.
hu: HTML sikeresen frissítve.

en: %(hostname)s Mailing Lists
hu: %(hostname)s Levelezőlisták

en: <p>There currently are no publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.
hu: <p> Nem futnak nyilvános %(mailmanlink)s levelezőlisták a(z) %(hostname)s gépen.

en: <p>Below is a listing of all the public mailing lists on
                %(hostname)s.  Click on a list name to get more information about
                the list, or to subscribe, unsubscribe, and change the preferences
                on your subscription.
hu: <p>Alább a(z) %(hostname)s gépen működő nyilvános
    	    levelezőlisták sora látható. A listáról bővebb információért,
    	    feliratkozáshoz, leiratkozáshoz, vagy a beállításaid módosításához
    	    kattints a lista nevére.

en: right
hu: megfelelő

en:  To visit the general information page for an unadvertised list,
            open a URL similar to this one, but with a '/' and the %(adj)s
            list name appended.
            <p>List administrators, you can visit
hu:  Rejtett listák információinak megtekintéséhez a
    fentihez hasonló címet kell megadni, de a '/' után add meg még
    a %(adj)s lista nevét.
    <p>Lista adminisztrátorok a

en: the list admin overview page
hu: listák adminisztrátori oldalán

en:  to find the management interface for your list.
             <p>If you are having trouble using the lists, please contact
hu:  kezelhetik listáikat. <p>Bármilyen problémádat a listával kapcsolatban címezd ide

en: Edit Options
hu: Beállítások szerkesztése

en: View this page in
hu: Az oldal nyelve/View this page in

en: CGI script error
hu: CGI szkript hiba

en: Invalid options to CGI script.
hu: Érvénytelen CGI szkript kapcsoló

en: No address given
hu: Nincs cím megadva

en: Illegal Email Address: %(safeuser)s
hu: Érvénytelen e-mail cím: %(safeuser)s

en: No such member: %(safeuser)s.
hu: Nem található %(safeuser)s címmel tag.

en: Your unsubscription request has been
                        forwarded to the list administrator for approval.
hu: Leiratkozási kérelmed a lista adminisztrátorához lett továbbítva,
    megerősítéshez.

en: The confirmation email has been sent.
hu: A megerősítésre felszólító levél el lett küldve.

en: A reminder of your password has been emailed to you.
hu: Az emlékeztető a jelszavadról e-mailben el lett küldve.

en: Authentication failed.
hu: Sikertelen azonosítás

en: List subscriptions for %(safeuser)s on %(hostname)s
hu: %(safeuser)s felhasználó listatagságai a(z) %(hostname)s gépen

en: Click on a link to visit your options page for the
            requested mailing list.
hu: A levelezőlistán lévő beállításaid megtekintéséhez kattints
    	ide:

en: Addresses did not match!
hu: A címek nem egyeznek!

en: You are already using that email address
hu: Jelenleg is ezt az e-mail címet használod.

en: The new address you requested %(newaddr)s is already a member of the
    %(listname)s mailing list, however you have also requested a global change of
    address.  Upon confirmation, any other mailing list containing the address
    %(safeuser)s will be changed.
hu: Az új megadott %(newaddr)s címmel már található tag a(z) %(listname)s
    levelezőlistán, mivel azonban kérted hogy minden olyan listán, amelynek
    tagja vagy és ezen a rendszeren működik változzon meg a feliratkozási
    címed ezért azokon a listákon, ahol %(safeuser)s címmel vagy nyílvántartva
    a változtatás a megerősítési után sikeresen megtörténik majd.

en: The new address is already a member: %(newaddr)s
hu: A megadott címmel már van tag a listán: %(newaddr)s

en: Addresses may not be blank
hu: Legalább egy címet meg kell adnod.

en: A confirmation message has been sent to %(newaddr)s.
hu: A megerősítési értesítés a(z) %(newaddr)s címre el lett küldve.

en: Bad email address provided
hu: A megadott e-mail cím hibás.

en: Illegal email address provided
hu: A megadott e-mail cím érvénytelen.

en: %(newaddr)s is already a member of the list.
hu: %(newaddr)s már tagja a listának.

en: Member name successfully changed.
hu: A listatag neve sikeresen megváltoztatva.

en: Passwords may not be blank
hu: Kötelező megadni jelszót

en: Passwords did not match!
hu: A jelszavak nem egyeznek!

en: Password successfully changed.
hu: Jelszó megváltoztatva.

en: You must confirm your unsubscription request by turning
                    on the checkbox below the <em>Unsubscribe</em> button.  You
                    have not been unsubscribed!
hu: Meg kell erősítened a leiratkozási szándékodat a <em>Leiratkozás</em>
     gomb alatti kapcsoló kipipálásával. Nem lettél törölve a listáról!

en: Unsubscription results
hu: Törölve

en: Your unsubscription request has been received and
                forwarded on to the list moderators for approval.  You will
                receive notification once the list moderators have made their
                decision.
hu: Leiratkozási kérelmedet megkaptuk és továbbítottuk a lista szerkesztőjéhez
    jóváhagyásra. A szerkesztő döntéséről e-mailben kapsz értesítést.

en: You have been successfully unsubscribed from the
                mailing list %(fqdn_listname)s.  If you were receiving digest
                deliveries you may get one more digest.  If you have any questions
                about your unsubscription, please contact the list owners at
                %(owneraddr)s.
hu: Sikeresen leiratkoztál a(z) %(fqdn_listname)s levelezőlistáról.
    	Ha digest módban kaptad a leveleket, akkor egy utolsó 
    	elküldésre kerül. Bármilyen kérdéssel a leiratkozással kapcsolatban
    	nyugodtan a fordulj a lista tulajdonosához ezen a címen:
    	%(owneraddr)s

en: The list administrator has disabled digest delivery for
                this list, so your delivery option has not been set.  However your
                other options have been set successfully.
hu: A lista adminisztrátora letiltotta a levelek digest-típusú küldését
                , ezért ezt a küldési módot nem lehet megadni. Azonban a többi
                változtatás sikeresen el lett mentve.

en: The list administrator has disabled non-digest delivery
                for this list, so your delivery option has not been set.  However
                your other options have been set successfully.
hu: A lista adminisztrátora letiltotta a lista nem-digest típusú küldését
                , ezért ezt a küldési módot nem lehet megadni. Azonban a többi
                változtatás sikeresen el lett mentve.

en: You have successfully set your options.
hu: A kívánt változtatások sikeresen el lettek mentve.

en: You may get one last digest.
hu: Egy utolsó digestet még kapni fogsz.

en: <em>Yes, I really want to unsubscribe</em>
hu: <em>Igen, tényleg le akarok iratkozni</em>

en: Change My Password
hu: Jelszavam megváltoztatása

en: List my other subscriptions
hu: Mutasd a többi feliratkozásomat

en: Email My Password To Me
hu: Küldd el e-mailben a jelszavamat

en: password
hu: jelszó

en: Log out
hu: Kilépés

en: Submit My Changes
hu: Változtatásaim mentése

en: days
hu: nap

en: day
hu: nap

en: Change My Address and Name
hu: Feliratkozási címem és nevem megváltoztatása

en: <em>No topics defined</em>
hu: <em>Nincsen témaszűrés</em>

en: 
    You are subscribed to this list with the case-preserved address
    <em>%(cpuser)s</em>.
hu: 
    Feliratkozásod betűhelyesen a következő <em>%(cpuser)s</em>.

en: %(realname)s list: member options login page
hu: %(realname)s lista: listatagsági oldal

en: email address and
hu: e-mail címed és

en: %(realname)s list: member options for user %(safeuser)s
hu: %(realname)s lista: %(safeuser)s tag beállításai

en: In order to change your membership option, you must
        first log in by giving your %(extra)smembership password in the section
        below.  If you don't remember your membership password, you can have it
        emailed to you by clicking on the button below.  If you just want to
        unsubscribe from this list, click on the <em>Unsubscribe</em> button and a
        confirmation message will be sent to you.
    
        <p><strong><em>Important:</em></strong> From this point on, you must have
        cookies enabled in your browser, otherwise none of your changes will take
        effect.
hu: A listatagsági beállításaid megváltoztatásához először is be kell lépned
       a megfelelő %(extra)sjelszavad megadásával.  Ha
       nem emlékszel a jelszavadra, akkor azt e-mailben lekérheted a lenti gombra
       kattintva. Ha csak erről a listáról akarsz leiratkozni, akkor kattints
       a <em>Leiratkozás</em> gombra, és e-mailben elküldésre kerül a leiratkozás
       megerősítéséhez szükséges üzenet.
    
       <p><strong><em>Fontos:</em></strong> Ettől az oldaltól engedélyezned kell
       a sütik fogadását a böngésződben, különben semmilyen változtatás nem fog
       végrehajtódni.

en: Email address:
hu: E-mail cím:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: By clicking on the <em>Unsubscribe</em> button, a
        confirmation message will be emailed to you.  This message will have a
        link that you should click on to complete the removal process (you can
        also confirm by email; see the instructions in the confirmation
        message).
hu: A <em>Leiratkozás</em> gombra kattintva e-mailben a leiratkozás
            megerősítéséhez szükséges üzenet kerül elküldésre. A leiratkozás
            végrehajtásához az üzenetben megadott web címre kell ellátogatni 
            (vagy a megfelelő e-mailt elküldeni; erről a levélben lehet 
            részletesen olvasni).

en: Password reminder
hu: Jelszó emlékeztető

en: By clicking on the <em>Remind</em> button, your
        password will be emailed to you.
hu: Az <em>Emlékeztető</em> gombra kattintva e-mailben elküldésre kerül
            a jelszavad.

en: Remind
hu: Emlékeztető

en: <missing>
hu: <hiányzik>

en: Requested topic is not valid: %(topicname)s
hu: A kért témaszűrés nem megfelelő: %(topicname)s

en: Topic filter details
hu: Bővebben a témák szűréséről

en: Name:
hu: Neve:

en: Pattern (as regexp):
hu: Szűrési feltétel (kifejezésként megadva)

en: Private Archive Error
hu: Hiba a privát archívumban

en: You must specify a list.
hu: Egy listanevet is meg kell adnod.

en: Private Archive Error - %(msg)s
hu: Privát Archívum Hiba - %(msg)s

en: Private archive file not found
hu: Nem található a privát archívum állománya

en: You're being a sneaky list owner!
hu: Na-na! Lista tulajoknak nem érhető el ez a funkció!

en: You are not authorized to delete this mailing list
hu: Nincs jogod a lista törléséhez.

en: Mailing list deletion results
hu: Levelezőlista törlésének eredménye

en: You have successfully deleted the mailing list
        <b>%(listname)s</b>.
hu: Sikeresen törölted a következő levelezőlistát:
        <b>%(listname)s</b>

en: There were some problems deleting the mailing list
            <b>%(listname)s</b>.  Contact your site administrator at %(sitelist)s
            for details.
hu: Hiba történt a(z) <b>%(listname)s</b> levelezőlista törlésekor.
    Fordulj a rendszer adminisztrátorához a(z) %(sitelist)s címen további
    információkért.

en: Permanently remove mailing list <em>%(realname)s</em>
hu: <em>%(realname)s</em> levelező lista végleges törlése

en: This page allows you as the list owner, to permanently
        remove this mailing list from the system.  <strong>This action is not
        undoable</strong> so you should undertake it only if you are absolutely
        sure this mailing list has served its purpose and is no longer necessary.
    
        <p>Note that no warning will be sent to your list members and after this
        action, any subsequent messages sent to the mailing list, or any of its
        administrative addreses will bounce.
    
        <p>You also have the option of removing the archives for this mailing list
        at this time.  It is almost always recommended that you do
        <strong>not</strong> remove the archives, since they serve as the
        historical record of your mailing list.
    
        <p>For your safety, you will be asked to reconfirm the list password.
hu: Ezen az oldalon keresztül mint a lista tulajdonosa képes vagy törölni
        a levelezőlistát a rendszerről. <strong>Ezt a műveletet nem lehet
        visszavonni</strong>, ezért csak akkor hajtsd végre, hogy teljes
        mértékben biztos vagy abban, hogy a listára többé nincs szükség.
    
       <p>Fontos, hogy a listatagoknak kerül elküldésre értesítés a lista
       megszűnéséről, ezért a lista minden címére küldött további levél
       vissza fog pattanni.
    
       <p>Egyúttal a lista archívumát is tudod most törölni. Az archívum 
       törlését <strong>nem</strong> ajánljuk, mivel az archívum a lista
       történelmét tartalmazza
    
       <p>Elhatározásod megerősítéséhez még egyszer meg kell adnod a lista
       jelszavát.

en: List password:
hu: Lista jelszava:

en: Also delete archives?
hu: Töröljem az archívumot is?

en: <b>Cancel</b> and return to list administration
hu: <b>Felejtsd el</b>, vissza a lista adminisztrációs oldalára.

en: Delete this list
hu: Lista törlése

en: Invalid options to CGI script
hu: Érvénytelen CGI szkript kapcsoló

en: %(realname)s roster authentication failed.
hu: %(realname)s listatag azonosításánál hiba történt.

en: Error
hu: Hiba

en: You must supply a valid email address.
hu: Érvényes e-mail címet kell megadnod.

en: You may not subscribe a list to itself!
hu: Listát saját magára nem lehet felíratni!

en: If you supply a password, you must confirm it.
hu: Ha megadtál jelszót, akkor azt meg kell erősítened.

en: Your passwords did not match.
hu: A megadott jelszavak nem egyeznek.

en: Your subscription request has been received, and will soon be acted upon.
    Depending on the configuration of this mailing list, your subscription request
    may have to be first confirmed by you via email, or approved by the list
    moderator.  If confirmation is required, you will soon get a confirmation
    email which contains further instructions.
hu: Feliratkozási kérelmedet vettük, hamarosan feldolgozzuk.
    A levelezőlista beállításaitól függően a feliratkozási kérelmedet vagy
    neked kell először e-mailben vagy a lista szerkesztőjének kell jóváhagynia.
    Ha megerősítésed szükséges a feliratkozáshoz, akkor erről hamarosan
    e-mailben részletes leírást fogsz kapni.

en: The email address you supplied is banned from this
            mailing list.  If you think this restriction is erroneous, please
            contact the list owners at %(listowner)s.
hu: Az általad megadott e-mail cím a listáról ki van tiltva.
    Ha úgy gondolod, hogy ez a korlátozás jogtalan, akkor
    kérlek írj a lista tulajdonosának a következő címre: %(listowner)s

en: The email address you supplied is not valid.  (E.g. it must contain an
    `@'.)
hu: A megadott e-mail cím nem érvényes. (Pl. tartalmaznia kell `@' jelet.)

en: Your subscription is not allowed because the email address you gave is
    insecure.
hu: Feliratkozásod a nem megfelelő e-mail címed miatt nem engedélyezett.

en: Confirmation from your email address is required, to prevent anyone from
    subscribing you without permission.  Instructions are being sent to you at
    %(email)s.  Please note your subscription will not start until you confirm
    your subscription.
hu: E-mail címedről megerősítés szükséges még a feliratkozáshoz, nehogy mások
    tudtod nélkül felírathassanak. Útbaigazítást a(z) %(email)s címre küldtünk.
    Fontos, hogy feliratkozásod csakis a kérelem megerősítése után lesz végleges.

en: Your subscription request was deferred because %(x)s.  Your request has been
    forwarded to the list moderator.  You will receive email informing you of the
    moderator's decision when they get to your request.
hu: Feliratkozásod el lett halasztva,  %(x)s indok miatt. Kérésed a lista
    adminisztrátorához lett továbbítva. A szerkesztő döntéséről értesítve
    leszel.

en: You are already subscribed.
hu: Már fel vagy iratkozva!

en: Mailman privacy alert
hu: Értesítés jogosulatlan taglista hozzáférési kísérletről

en: An attempt was made to subscribe your address to the mailing list
    %(listaddr)s.  You are already subscribed to this mailing list.
    
    Note that the list membership is not public, so it is possible that a bad
    person was trying to probe the list for its membership.  This would be a
    privacy violation if we let them do this, but we didn't.
    
    If you submitted the subscription request and forgot that you were already
    subscribed to the list, then you can ignore this message.  If you suspect that
    an attempt is being made to covertly discover whether you are a member of this
    list, and you are worried about your privacy, then feel free to send a message
    to the list administrator at %(listowner)s.
hu: Az e-mail címeddel megpróbáltak felíratni a(z) %(listaddr)s
    levelezőlistára, amelynek már tagja vagy.
    
    A listatagok névsora nem nyilvános, ezért lehetséges hogy valaki ártó
    szándékkal próbálta a listatagok névsorát megszerezni. Ezt biztonsági
    okokból nem engedtük.
    
    Ha véletlenül próbáltál már újra feliratkozni olyan listára, amelynek
    tagja vagy, akkor nyugodtan töröld ezt a levelet. Azonban ha azt
    gyanítod, hogy valaki jogtalanul szeretné megtudni, hogy ennek a listának
    tagja vagy-e, akkor nyugodtan értesítsd a lista adminisztrátorát erről,
    a következő címen: %(listowner)s.

en: This list does not support digest delivery.
hu: A listán nincs digest küldés.

en: This list only supports digest delivery.
hu: A listán csak a digest küldés működik.

en: You have been successfully subscribed to the %(realname)s mailing list.
hu: Feliratkozásod a(z) %(realname)s listára sikeresen megtörtént.

en: 
        confirm <confirmation-string>
            Confirm an action.  The confirmation-string is required and should be
            supplied by a mailback confirmation notice.
hu: 
        confirm <megerősítési-azonosító>
             Valamilyen művelet megerősítése. A megerősítési-azonosítót mindig
            meg kell adni, értékét a kiküldőtt értesitő üzenet tartalmazza.

en: Usage:
hu: Használat:

en: Invalid confirmation string.  Note that confirmation strings expire
    approximately %(days)s days after the initial subscription request.  If your
    confirmation has expired, please try to re-submit your original request or
    message.
hu: Érvénytelen megerősítési azonosító. Fontos, hogy a
    megerősítési azonosító annak kérelmezése után %(days)s nappal lejár.
    Ha a megerősítési időszak letelt, akkor újra meg kell próbálni a feliratkozást.

en: Your request has been forwarded to the list moderator for approval.
hu: Kérésed a lista szerkesztőjéhez lett továbbítva jóváhagyásra.

en: You are not currently a member.  Have you already unsubscribed or changed
    your email address?
hu: Jelenleg nem vagy listatag. Nem lehet, hogy már leiratkoztál vagy
    megváltoztattad az e-mail címedet?

en: You were not invited to this mailing list.  The invitation has been discarded,
    and both list administrators have been alerted.
hu: Nem kértek fel, hogy csatlakozz ehhez a levelezőlistához. A felkérési csatlakozás
    el lett utasítva és az érintett listák adminisztrátorait értesítettük.

en: Bad approval password given.  Held message is still being held.
hu: Hibás jóváhagyó jelszó lett megadva. A levél továbbra is beavatkozásra vár.

en: Confirmation succeeded
hu: Sikeresen megerősítve

en: 
        echo [args]
            Simply echo an acknowledgement.  Args are echoed back unchanged.
hu: 
        echo [paraméter]
            Egyszerűen visszaküldi a megérkezett parancsot. A paraméterben
            megadott szöveget változatlanul kiírja.

en: 
        end
            Stop processing commands.  Use this if your mail program automatically
            adds a signature file.
hu: 
        end
            Leállítja a parancsok értelmezését. Hasznos, ha a levelezésedkor
            automatikusan más információt (pl. aláírást) is beszúr a levelező-
            programod.

en: 
        help
            Print this help message.
hu: 
        help
            Ezt az üzenetet küldi el.

en: You can access your personal options via the following url:
hu: A listatagsági beállításaidat a következő címen is megtekintheted, módosíthatod:

en: 
        info
            Get information about this mailing list.
hu: 
        info
            A listáról rövid leírást ad.

en: List name:    %(listname)s
hu: Lista neve:    %(listname)s

en: Description:  %(description)s
hu: Leírás: %(description)s

en: Postings to:  %(postaddr)s
hu: Lista címe:  %(postaddr)s

en: List Helpbot: %(requestaddr)s
hu: Lista súgó: %(requestaddr)s

en: List Owners:  %(owneraddr)s
hu: Lista tulajdonosok:  %(owneraddr)s

en: More information: %(listurl)s
hu: További információk: %(listurl)s

en: The `join' command is synonymous with `subscribe'.
hu: A `join' helyett a `subscribe' parancs is használható.

en: The `leave' command is synonymous with `unsubscribe'.
hu: A `leave' helyett az `unsubscribe' parancs is használható.

en: 
        lists
            See a list of the public mailing lists on this GNU Mailman server.
hu: 
        lists
            Felsorolja ezen a GNU Mailman rendszeren működő nyilvános
            levelezőlistákat.

en: Public mailing lists at %(hostname)s:
hu: Nyilvános levelezőlisták a(z) %(hostname)s gépen:

en: %(i)3d. List name:   %(realname)s
hu: %(i)3d. Lista neve:   %(realname)s

en:      Description: %(description)s
hu:      Leírás: %(description)s

en:      Requests to: %(requestaddr)s
hu:      Request címe: %(requestaddr)s

en: 
        password [<oldpassword> <newpassword>] [address=<address>]
            Retrieve or change your password.  With no arguments, this returns
            your current password.  With arguments <oldpassword> and <newpassword>
            you can change your password.
    
            If you're posting from an address other than your membership address,
            specify your membership address with `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!).  Note that in this case the
            response is always sent to the subscribed address.
hu: 
        password [<régijelszó> <újjelszó>] [address=<cím>]
            Jelszavad lekérdezéséhez vagy megváltoztatásához használandó
            parancs. Ha nem adsz meg paramétereket, akkor lekérdezi az aktuális
            jelszavadat. <régijelszó> és <újjelszó> paraméterekkel a jelszavadat
            változtathatod meg.
              
            Ha nem a listán megadott e-mail címedről küldött levéllel szeretnéd
            a jelszavadat megváltoztatni, akkor külön meg kell még adnod az
            `address=<cím>' paramétert is (természetesen aposztrófok, zárójelek
            nélkül). Fontos tudnod, hogy ez esetben is a listán megadott címedre
            kerül elküldésre a parancs kimenete.

en: Your password is: %(password)s
hu: Jelszavad a következő: %(password)s

en: You are not a member of the %(listname)s mailing list
hu: Nem vagy tagja a(z) %(listname)s levelezőlistának.

en: You did not give the correct old password, so your password has not been
    changed.  Use the no argument version of the password command to retrieve your
    current password, then try again.
hu: Régi jelszónak nem a megfelelő jelszót adta meg, ezért nem sikerült meg-
    változtatni a jelszavadat. Jelenlegi jelszavad lekérdezéséhez paraméter
    nélkül használd a `password' parancsot, majd próbálkozz újra a jelszó
    módosítással.

en: 
    Usage:
hu: 
    Használat:

en: The `remove' command is synonymous with `unsubscribe'.
hu: A `remove' helyett az `unsubscribe' parancs is használható.

en: 
        set ...
            Set or view your membership options.
    
            Use `set help' (without the quotes) to get a more detailed list of the
            options you can change.
    
            Use `set show' (without the quotes) to view your current option
            settings.
hu: 
        set ...
            Módosíthatod vagy megtekintheted a listatagsági beállításaidat.
    
            A `set help' paranccsal (aposztrófok nélkül) az alkalmazható
            parancsokról kapsz egy részletes ismertetőt.
    
            Jelenlegi beállításaidat megtekinthetd a `set show' paranccsal
            (aposztrófok nélkül).

en: 
        set help
            Show this detailed help.
    
        set show [address=<address>]
            View your current option settings.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set authenticate <password> [address=<address>]
            To set any of your options, you must include this command first, along
            with your membership password.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set ack on
        set ack off
            When the `ack' option is turned on, you will receive an
            acknowledgement message whenever you post a message to the list.
    
        set digest plain
        set digest mime
        set digest off
            When the `digest' option is turned off, you will receive postings
            immediately when they are posted.  Use `set digest plain' if instead
            you want to receive postings bundled into a plain text digest
            (i.e. RFC 1153 digest).  Use `set digest mime' if instead you want to
            receive postings bundled together into a MIME digest.
    
        set delivery on
        set delivery off
            Turn delivery on or off.  This does not unsubscribe you, but instead
            tells Mailman not to deliver messages to you for now.  This is useful
            if you're going on vacation.  Be sure to use `set delivery on' when
            you return from vacation!
    
        set myposts on
        set myposts off
            Use `set myposts off' to not receive copies of messages you post to
            the list.  This has no effect if you're receiving digests.
    
        set hide on
        set hide off
            Use `set hide on' to conceal your email address when people request
            the membership list.
    
        set duplicates on
        set duplicates off
            Use `set duplicates off' if you want Mailman to not send you messages
            if your address is explicitly mentioned in the To: or Cc: fields of
            the message.  This can reduce the number of duplicate postings you
            will receive.
    
        set reminders on
        set reminders off
            Use `set reminders off' if you want to disable the monthly password
            reminder for this mailing list.
hu: 
        set help
            Elküldi ezt a részletes leírást a parancsokról.
    
        set show [address=<cím>]
            Megmutatja a jelenlegi beállításaidat. Ha a listán beállított címedtől
            eltérő címmel küldenéd a beállításokat lekérdező levelet, akkor add
            meg az `address=<cím>' paraméterben (zárójelek, aposztrófok nélkül)
            a listán megadott e-mail címedet.
    
        set authenticate <jelszó> [address=<cím>]
            Bármelyik beállításod megváltoztatásához legelőször ezt a parancsot
            kell megadnod a listán használt jelszavaddal. Ha a listán beállított
            címedtől eltérő címmel küldenéd a beállításokat módosító levelet,
            akkor add meg az `address=<cím>' paraméterben (zárójelek, aposztrófok
            nélkül) a listán megadott e-mail címedet.
    
        set ack on
        set ack off
            Az `ack' (nyugta) opcó beállításával minden egyes sikeresen a
            listára beküldött leveledről értesítést kapsz.
    
        set digest plain
        set digest mime
        set digest off
            A `digest' opció kikapcsolásával a leveleket beküldésük után
            azonnal megkapod. Ha a listára érkező leveleket egybefűzve,
            sima szöveges formátumban (RFC 1153 digest) szeretnéd megkapni,
            akkor használd a `set digest plain' parancsot. A `set digest mime'
            paranccsal a leveleket egybefűzve, de MIME formátumban
            kapod meg.
    
        set delivery on
        set delivery off
            Levélküldés be- vagy kikapcsolása. Kikapcsoláskor nem iratkozol le
            a listáról, de a Mailman nem továbbítja neked a listára érkező
            leveleket.  A beállítást akkor érdemes használni, ha pl. szabadságra
            megyünk. Fontos, hogy ha újból szeretnénk a leveleket megkapni,
            el ne felejtsük megadni a `set delivery on' parancsot.
    
        set myposts on
        set myposts off
            A `set myposts off' paranccsal a listára küldött leveleink másolatát
            nem kapjuk meg. Ha digest formátumban kértük a leveleket, akkor a
            parancsnak nincsen hatása.
    
        set hide on
        set hide off
            A `set hide on' paranccsal a címünk nem fog megjelenni a listatagok
            névsorában.
    
        set duplicates on
        set duplicates off
            Ha a címünket külön még megadták a levél To: vagy Cc: fejlécének
            egyikében, akkor a `set duplicates off' parancs hatására a Mailman
            nem küldi el nekünk még egy példányban a levelet. Ezzel csökkenteni
            lehet azon levelek számát, ahol címzettként többször szerepelünk.
    
        set reminders on
        set reminders off
            A `set reminders off' parancs hatására nem kapunk a listáról havonta
            jelszóemlékeztető-értesítést.

en: Bad set command: %(subcmd)s
hu: Hibásan megadott set parancs: %(subcmd)s

en: Your current option settings:
hu: Jelenlegi beállításaid:

en: off
hu: kikapcsolva

en: on
hu: bekapcsolva

en:     digest plain
hu:     sima digest

en:     digest mime
hu:     mime digest

en:     digest off
hu:     digest kikapcsolva

en: delivery on
hu: delivery bekapcsolva

en: delivery off
hu: delivery kikapcsolva

en: by you
hu: általad

en: by the admin
hu: a lista admin által

en: due to bounces
hu: visszapattanás miatt

en:     %(status)s (%(how)s on %(date)s)
hu:     %(status)s (%(how)s %(date)s napon)

en: You did not give the correct password
hu: Hibás jelszót adtál meg.

en: Bad argument: %(arg)s
hu: Hibás paraméterek: %(arg)s

en: Not authenticated
hu: Sikertelen azonosítás

en: ack option set
hu: ack beállítás módosítva

en: digest option set
hu: digest beállítás módosítva

en: delivery enabled
hu: delivery bekapcsolva

en: delivery disabled by user
hu: delivery kikapcsolva a felhasználó kérésére

en: myposts option set
hu: myposts beállítás módosítva

en: hide option set
hu: hide beállítás módosítva

en: duplicates option set
hu: duplicates beállítás módosítva

en: reminder option set
hu: reminder beállítás módosítva

en: stop is synonymous with the end command.
hu: stop helyett az end parancs is használható.

en: 
        subscribe [password] [digest|nodigest] [address=<address>]
            Subscribe to this mailing list.  Your password must be given to
            unsubscribe or change your options, but if you omit the password, one
            will be generated for you.  You may be periodically reminded of your
            password.
    
            The next argument may be either: `nodigest' or `digest' (no quotes!).
            If you wish to subscribe an address other than the address you sent
            this request from, you may specify `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!)
hu: 
        subscribe [jelszó] [digest|nodigest] [address=<cím>]
            Feliratkozás erre a levelezőlistára. Az megadott jelszót használhatod
            később a leiratkozáshoz, vagy listatagsági beállításaid módosításához.
            Ha nem adsz meg jelszót, akkor a program automatikusan létrehoz
            neked egyet.
    
            A következő paraméter érteke  `nodigest' vagy `digest' (aposztrófok
            nélkül) lehet.
            Ha a jelenlegitől eltérő e-mail címmel szeretnél feliratkozni, akkor
            add meg az `address=<cím>' paramétert (aposztrófok és zárójelek
            nélkül).

en: Bad digest specifier: %(arg)s
hu: Hibás digest kapcsoló: %(arg)s

en: No valid address found to subscribe
hu: A feliratkozáshoz nem található érvényes e-mail cím

en: The email address you supplied is banned from this mailing list.
    If you think this restriction is erroneous, please contact the list
    owners at %(listowner)s.
hu: A megadott e-mail cím ki van tiltva erről a levelezőlistáról.
    Ha úgy gondolod, hogy ez a korlátozás jogtalan, akkor kérlek
    írj a lista tulajdonosának a következő címre: %(listowner)s

en: Mailman won't accept the given email address as a valid address.
    (E.g. it must have an @ in it.)
hu: A Mailman szerint a megadott cím nem érvényes e-mail cím. (Van benne @ ???)<p>

en: Your subscription is not allowed because
    the email address you gave is insecure.
hu: Feliratkozásod a nem megfelelő e-mail címed miatt nem engedélyezett.<p>

en: You are already subscribed!
hu: Már fel vagy iratkozva!

en: No one can subscribe to the digest of this list!
hu: Digest-típusú feliratkozás nem lehetséges ezen a listán!

en: This list only supports digest subscriptions!
hu: A lista csak digest típusú feliratkozást fogad el!

en: Your subscription request has been forwarded to the list administrator
    at %(listowner)s for review.
hu: Feliratkozási kérelmed a lista adminisztrátorához, %(listowner)s
    címre lett továbbítva megerősítéshez.

en: Subscription request succeeded.
hu: Feliratkozási kérelem megerősítve.

en: 
        unsubscribe [password] [address=<address>]
            Unsubscribe from the mailing list.  If given, your password must match
            your current password.  If omitted, a confirmation email will be sent
            to the unsubscribing address. If you wish to unsubscribe an address
            other than the address you sent this request from, you may specify
            `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!)
hu: 
        unsubscribe [jelszó] [address=<cím>]
            Leiratkozás a listáról. Ha jelszót is megadunk, akkor annak egyeznie
            kell az aktuális jelszóval a sikeres leiratkozáshoz. Ha nem adunk meg
            jelszót, akkor egy leiratkozást megerősítő e-mail küld el a program a
            listatagsági címre. Ha az éppen használt e-mail címtől eltérő címmel
            szeretnénk leiratkozni a listáról, akkor meg kell adni az
            `address=<cím>' paramétert is (természetesen aposztrófok és zárójelek
            nélkül).

en: %(address)s is not a member of the %(listname)s mailing list
hu: %(address)s nem tagja a(z) %(listname)s levelezőlistának

en: Your unsubscription request has been forwarded to the list administrator for
    approval.
hu: Leiratkozási kérelmed a lista adminisztrátorához lett továbbítva,
    megerősítéshez.

en: You gave the wrong password
hu: Hibás jelszót adtál meg.

en: Unsubscription request succeeded.
hu: Leiratkozási kérelem megerősítve.

en: 
        who password
            See everyone who is on this mailing list.  The roster is limited to
            list administrators and moderators only; you must supply the list
            admin or moderator password to retrieve the roster.
hu: 
        who jelszó
            Megmutatja a tagok névsorát ezen a levelezőlistán. A névsort csak
            a lista adminisztrátorok és szerkesztők kérhetik le; ezért meg kell
            adnod vagy az adminisztrátori vagy a szerkesztői jelszót.

en: You are not allowed to retrieve the list membership.
hu: A tagok névsorát nem tekintheted meg.

en: This list has no members.
hu: A listára még senkise iratkozott fel.

en: Non-digest (regular) members:
hu: Nem-digest (rendes) listatagok:

en: Digest members:
hu: Digest listatagok:

en: Catalan
hu: Katalán/Catalan

en: Czech
hu: Cseh/Czech

en: Danish
hu: Dán/Dannish

en: German
hu: Német/German

en: English (USA)
hu: Angol (USA)/English (USA)

en: Spanish (Spain)
hu: Spanyol/Spanish (Spain)

en: Estonian
hu: Észt/Estonian

en: Euskara
hu: Baszk/Euskara

en: Finnish
hu: Finn/Finnish

en: French
hu: Francia/French

en: Croatian
hu: Horvát/Croatian

en: Hungarian
hu: Magyar/Hungarian

en: Italian
hu: Olasz/Italian

en: Japanese
hu: Japán/Japanese

en: Korean
hu: Koreai/Korean

en: Lithuanian
hu: Litván/Lithuanian

en: Dutch
hu: Holland/Dutch

en: Norwegian
hu: Norvég/Norwegian

en: Polish
hu: Lengyel/Polish

en: Portuguese
hu: Portugál/Portuguese

en: Portuguese (Brazil)
hu: Portugál (Brazil)/Portuguese (Brazil)

en: Romanian
hu: Román/Romanian

en: Russian
hu: Orosz/Russian

en: Slovenian
hu: Szlovén/Slovenian

en: Serbian
hu: Szerb/Serbian

en: Swedish
hu: Svéd/Swedish

en: Ukrainian
hu: Ukrán/Ukrainian

en: Chinese (China)
hu: Kínai (Kína)/Chinese (China)

en: Chinese (Taiwan)
hu: Kínai (Tajvan)/Chinese (Taiwan)

en: Note: Since this is a list of mailing lists, administrative
    notices like the password reminder will be sent to
    your membership administrative address, %(addr)s.
hu: Megjegyzés: Mivel a listán más levelezőlisták címei vannak, ezért
    az adminisztrációs üzenetek, mint például a jelszó
    emlékeztető a beállított adminisztrációs címre lesznek elküldve, %(addr)s.

en:  (Digest mode)
hu:  (Digest mód)

en: Welcome to the "%(realname)s" mailing list%(digmode)s
hu: Üdvözlet a(z) "%(realname)s" levelezőlistán%(digmode)s

en: You have been unsubscribed from the %(realname)s mailing list
hu: Sikeresen leiratkoztál a(z) %(realname)s levelezőlistáról

en: %(listfullname)s mailing list reminder
hu: %(listfullname)s levelezőlista emlékeztető

en: No reason given
hu: Nincs indok megadva

en: Hostile subscription attempt detected
hu: Illetéktelen feliratkozási kísérlet.

en: %(address)s was invited to a different mailing
    list, but in a deliberate malicious attempt they tried to confirm the
    invitation to your list.  We just thought you'd like to know.  No further
    action by you is required.
hu: A(z) %(address)s felkérést kapott, hogy csatlakozzon
    egy másik levelezőlistához, de valamilyen félreértés következtében
    a te listádhoz próbált meg csatlkaozni. Nem szükséges semmilyen
    további beavatkozást tenned, csak értesítettünk erről a félreértésről.

en: You invited %(address)s to your list, but in a
    deliberate malicious attempt, they tried to confirm the invitation to a
    different list.  We just thought you'd like to know.  No further action by you
    is required.
hu: A(z) %(address)s címet felkérted, hogy csatlakozzon a listádhoz,
    de valamilyen félreértés következtében egy másik listán próbálták meg
    a felkérést megerősíteni. Nem szükséges semmilyen további
    beavatkozást tenned, csak értesítettünk erről a félreértésről.

en: %(listname)s mailing list probe message
hu: %(listname)s levelezőlista próba üzenet

en: For some unknown reason
hu: Ismeretlen indok miatt

en: Your message was rejected
hu: Üzeneted vissza lett utasítva

en: Archiving Options
hu: Archiválási beállítások

en: List traffic archival policies.
hu: Lista archívumának beállításai.

en: Archive messages?
hu: Archiváljam az üzeneteket?

en: private
hu: privát

en: public
hu: nyilvános

en: Is archive file source for public or private archival?
hu: Az archívum forrásállománya nyilvános vagy privát archívumhoz kell?

en: Monthly
hu: Havonta

en: Quarterly
hu: Negyedévente

en: Yearly
hu: Évente

en: Daily
hu: Naponta

en: Weekly
hu: Hetente

en: How often should a new archive volume be started?
hu: Milyen gyakran kell új archívum kötetet kezdeni?

en: Auto-responder
hu: Automatikus válaszok

en: Auto-responder characteristics.<p>
    
    In the text fields below, string interpolation is performed with
    the following key/value substitutions:
    <p><ul>
        <li><b>listname</b> - <em>gets the name of the mailing list</em>
        <li><b>listurl</b> - <em>gets the list's listinfo URL</em>
        <li><b>requestemail</b> - <em>gets the list's -request address</em>
        <li><b>owneremail</b> - <em>gets the list's -owner address</em>
    </ul>
    
    <p>For each text field, you can either enter the text directly into the text
    box, or you can specify a file on your local system to upload as the text.
hu: Automatikus válaszok beállításai.<p>
    
    A szövegmezőkben a következőkben ismertetett változó-érték
    helyettesítések fognak történni:
    <p><ul>
        <li><b>listname</b> - <em>a levelezőlista nevét adja meg</em>
        <li><b>listurl</b> - <em>a levelezőlista információs lapjának URL-jét adja meg</em>
        <li><b>requestemail</b> - <em>a levelezőlista -request címét adja meg</em>
         <li><b>owneremail</b> - <em>a levelezőlista -owner címét adja meg</em>
    </ul>
    
    <p>Mindegyik szövegdobozban megadhatod a kívánt szöveget, vagy akár az előre
    elkészített szöveget létező állományból beolvastathatod.

en: Should Mailman send an auto-response to mailing list
                 posters?
hu: Küldjön a Mailman automatikus választ a 
                 listára küldőknek?

en: Auto-response text to send to mailing list posters.
hu: Automatikus válasz szövege a listára küldőknek.

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -owner address?
hu: Küldjön a Mailman automatikus választ az -owner címekre érkező levelekre?

en: Auto-response text to send to -owner emails.
hu: Automatikus válasz szövege az -owner címekre érkező levelekre.

en: Yes, w/discard
hu: Igen, és elvet

en: Yes, w/forward
hu: Igen, és továbbít

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -request address?  If you choose yes, decide whether you want
                 Mailman to discard the original email, or forward it on to the
                 system as a normal mail command.
hu: Küldjön a Mailman automatikus választ a -request címre érkező levelekre? Ha igen, akkor beállítható, hogy az eredeti levelet a Mailman elvesse, vagy feldolgozásra továbbítsa, mint ahogy azt az e-mail parancsokat tartalmazó levéllel alapesetben teszi.

en: Auto-response text to send to -request emails.
hu: Automatikus válasz szövege a -request címre érkező levelekre.

en: Number of days between auto-responses to either the mailing
                 list or -request/-owner address from the same poster.  Set to
                 zero (or negative) for no grace period (i.e. auto-respond to
                 every message).
hu: Napok száma az automatikus válaszadások ideje között annak a beküldőnek,
    aki a levelezőlistára vagy a -request/-owner címre küldött leveleket. Nullát 
    (vagy negatív) értéket megadva nem vár (azonnal automatikusan válaszol minden elküldött levélre).

en: Bounce processing
hu: Visszapattanások kezelése

en: These policies control the automatic bounce processing system
                in Mailman.  Here's an overview of how it works.
    
                <p>When a bounce is received, Mailman tries to extract two pieces
                of information from the message: the address of the member the
                message was intended for, and the severity of the problem causing
                the bounce.  The severity can be either <em>hard</em> or
                <em>soft</em> meaning either a fatal error occurred, or a
                transient error occurred.  When in doubt, a hard severity is used.
    
                <p>If no member address can be extracted from the bounce, then the
                bounce is usually discarded.  Otherwise, each member is assigned a
                <em>bounce score</em> and every time we encounter a bounce from
                this member we increment the score.  Hard bounces increment by 1
                while soft bounces increment by 0.5.  We only increment the bounce
                score once per day, so even if we receive ten hard bounces from a
                member per day, their score will increase by only 1 for that day.
    
                <p>When a member's bounce score is greater than the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_score_threshold">bounce score
                threshold</a>, the subscription is disabled.  Once disabled, the
                member will not receive any postings from the list until their
                membership is explicitly re-enabled (either by the list
                administrator or the user).  However, they will receive occasional
                reminders that their membership has been disabled, and these
                reminders will include information about how to re-enable their
                membership.
    
                <p>You can control both the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings">number
                of reminders</a> the member will receive and the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings_interval"
                >frequency</a> with which these reminders are sent.
    
                <p>There is one other important configuration variable; after a
                certain period of time -- during which no bounces from the member
                are received -- the bounce information is
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_info_stale_after">considered
                stale</a> and discarded.  Thus by adjusting this value, and the
                score threshold, you can control how quickly bouncing members are
                disabled.  You should tune both of these to the frequency and
                traffic volume of your list.
hu: A következőkben ismertetettek alapján működik a Mailman-ben a
    visszapattanások automatikus kezelése.
    
    <p>Minden egyes visszapattanásnál a Mailman a következő két információt
    keresi meg az üzenetben: azon listatag címét, akinek az üzenet el lett küldve és
    a visszapattanást okozó hiba súlyosságát. A hiba lehet <em>súlyos</em> vagy
    <em>átmeneti</em>, attól függően, hogy azt rendszer hiba vagy valamilyen
    átmeneti hiba okozta. Ha nem lehet kideríteni, akkor súlyos hibaként kezeli
    a program a visszapattanást.
    
    <p>Ha az üzenetben nem található listatag címe, akkor a levél figyelmen kívül
    lesz hagyva. Ha található listatag címe, akkor a taghoz rendelt <em>visszapattanási
    pontértéket</em> kell növelni. Minden súlyos visszapattanás 1 ponttal, minden
    átmeneti 0.5 ponttal növeli a pontszámot. Naponta csak egyszer növeljük a
    pontszámot, így még ha egy nap alatt tíz súlyos visszapattanást kapunk
    ugyanattól a listatagtól, a pontszáma akkor is csak 1-el fog nőni az adott napon.
    
    <p>Ha listatag visszapattanási pontszáma eléri a <a
    href="?VARHELP=bounce/bounce_score_threshold">maximális visszapattanási pontértéket</a>,
    akkor a listatagságot kikapcsolja a program. Ezek után a tag a listáról addig nem kap
    újabb üzenetet, amíg listatagságát (ő vagy a lista adminisztrátora)
    vissza nem állítja. Azonban időnként értesítést kap, hogy a tagsága ki van kapcsolva
    és hogy hogyan tudja azt visszaállítani.
    
    <p>Mind az <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings">értesítők
    számát</a>, mind azok kiküldésének <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings_interval"
    >gyakoriságát</a> be lehet állítani.
    <p>Egy másik fontos változóval be lehet állítani azon napok számát -- amely alatt újabb
    visszapattanás nem érkezik a tagtól --, ami után a visszapattanási értéket
    <a href="?VARHELP=bounce/bounce_info_stale_after">lejártnak kell tekinteni</a> és
    törölni lehet. Ezzel és a visszapattanási pontértékkel lehet szabályozni, hogy
    a visszapattanást előidéző tagok milyen hamar legyenek kikapcsolva. A változók
    értékeit a lista forgalma és gyakorisága alapján érdemes megváltoztatni.

en: Bounce detection sensitivity
hu: Visszapattanási beállítások

en: Should Mailman perform automatic bounce processing?
hu: Hajtson végre a Mailman automatikus visszapattanás kezelést?

en: By setting this value to <em>No</em>, you disable all
                 automatic bounce processing for this list, however bounce
                 messages will still be discarded so that the list administrator
                 isn't inundated with them.
hu: A listához tartozó automatikus visszapattanás kezelést <em>Nem</em>-mel
    lehet kikapcsolni. A listán ekkor sem fognak a megjelenni a visszapattanási
     üzenetek, így a lista adminisztrátora továbbra is értesül ezekről.

en: The maximum member bounce score before the member's
                 subscription is disabled.  This value can be a floating point
                 number.
hu: Azon visszapattanási pontérték, amelyet elérve a listatagságot ki kell kapcsolni.
    Ez a pont érték nem egész szám is lehet.

en: Each subscriber is assigned a bounce score, as a floating
                 point number.  Whenever Mailman receives a bounce from a list
                 member, that member's score is incremented.  Hard bounces (fatal
                 errors) increase the score by 1, while soft bounces (temporary
                 errors) increase the score by 0.5.  Only one bounce per day
                 counts against a member's score, so even if 10 bounces are
                 received for a member on the same day, their score will increase
                 by just 1.
    
                 This variable describes the upper limit for a member's bounce
                 score, above which they are automatically disabled, but not
                 removed from the mailing list.
hu: Minden egyes listatag rendelkezik egy visszapattanási pontértékkel, amelyet
    visszapattanásokkor a Mailman adott értékkel növel. Minden súlyos visszapattanás
    1 ponttal, minden átmeneti 0.5 ponttal növeli a pontszámot. Naponta csak egyszer
    növeljük a pontszámot, így még ha egy nap alatt tíz súlyos visszapattanást kapunk
    ugyanattól a listatagtól, a pontszáma akkor is csak 1-el fog nőni az adott napon.
    
    A változóban megadható érték a tagok maximális visszappattanási pontszámát
    jelenti, amelyet elérve a felhasználó listatagságát automatikusan szüneteltetni fogja a
    program, azonban listáról azt nem törli.

en: The number of days after which a member's bounce information
                 is discarded, if no new bounces have been received in the
                 interim.  This value must be an integer.
hu: A napok száma, amely alatt ha újabb visszapattanás nem történik a
    listatag visszapattanási értékei törlődnek. Az értéknek egész számnak
    kell lennie.

en: How many <em>Your Membership Is Disabled</em> warnings a
                 disabled member should get before their address is removed from
                 the mailing list.  Set to 0 to immediately remove an address from
                 the list once their bounce score exceeds the threshold.  This
                 value must be an integer.
hu: A listatag hány <em>Listatagságod kikapcsolva</em> értesítést kapjon
    mielőtt címét töröljük a listáról? 0-t megadva a beállított visszapattanási
    pontértéket elérve azonnal törlődik a listáról. Az értéknek egész számnak
    kell lennie.

en: The number of days between sending the <em>Your Membership
                 Is Disabled</em> warnings.  This value must be an integer.
hu: Az elküldött, <em>Listatagságod kikapcsolva</em> üzenetek közötti
    napok száma. Az értéknek egész számnak kell lennie.

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Should Mailman send you, the list owner, any bounce messages
                 that failed to be detected by the bounce processor?  <em>Yes</em>
                 is recommended.
hu: Értesítsen téged, a lista tulajdonosát, a Mailman minden olyan visszapattanásról,
    amelyet a visszapattanás-kezelő nem tudott feldolgozni? Ajánlott az <em>Igen</em>
    beállítása.

en: While Mailman's bounce detector is fairly robust, it's
                 impossible to detect every bounce format in the world.  You
                 should keep this variable set to <em>Yes</em> for two reasons: 1)
                 If this really is a permanent bounce from one of your members,
                 you should probably manually remove them from your list, and 2)
                 you might want to send the message on to the Mailman developers
                 so that this new format can be added to its known set.
    
                 <p>If you really can't be bothered, then set this variable to
                 <em>No</em> and all non-detected bounces will be discarded
                 without further processing.
    
                 <p><b>Note:</b> This setting will also affect all messages sent
                 to your list's -admin address.  This address is deprecated and
                 should never be used, but some people may still send mail to this
                 address.  If this happens, and this variable is set to
                 <em>No</em> those messages too will get discarded.  You may want
                 to set up an
                 <a href="?VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text">autoresponse
                 message</a> for email to the -owner and -admin address.
hu: A Mailman visszapattanás-kezelője képes sok, de nem minden
    típusú visszapattanást feldolgozni. Két okból is célszerű ezt a beállítást
    <em>Igen</em>-re állítani: 1) Ha a listatag címéről állandóan visszapattannak
    a levelek, akkor célszerű a címet neked törölni a listáról. 2) A még nem
    ismert formátumú visszapattanást esetleg így el tudod majd küldeni a 
    Mailman fejlesztőinek, hogy azt beépíthessék a későbbi verziókba.
    
    <p>Ha úgy gondolod, hogy visszapattanásokkal biztos nem fogsz találkozni,
    akkor állítsd be a <em>Nem</em>, így minden ismeretlen visszapattanás
    azonnal törlődik.
    
    <p><b>Megjegyzés:</b> Az itt beállítottak érvényesek lesznek a lista -admin
    címére küldött levelekre is. Ennek a címnek a használata kerülendő, mert csak
    azon felhasználók kedvéért maradt meg, akik még erre a címre küldenek
    üzeneteket. Ha erre a címre küldenek levelet és a változó értéke <em>Nem</em>,
    akkor ezek a levelek is azonnal törlődnek. Célszerű ezért, mind az -owner,
    mind az -admin címre beállítani az  <a
    "href="?VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text">automatikus válaszadást</a>.

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member's subscription to be disabled?
hu: Értesítsen téged, a lista tulajdonosát, a Mailman ha az egyik
    listatag feliratkozása visszapattanások miatt kikapcsolásra kerül?

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member's delivery is disabled due to excessive bounces.
                 An attempt to notify the member will always be made.
hu: <em>Nem</em>-et választva a lista tulajdonosa nem kap értesítést, ha a listatag feliratkozása
    túl sok visszapattanás miatt lett kikapcsolva. A felhasználót ettől függetlenül
    a program mindig megpróbálja kikapcsolásáról értesíteni.

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member to be unsubscribed?
hu: Értesítsen téged, a lista tulajdonosát, a Mailman , ha visszapattanások
    miatt törölve lett egy tag?

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member is unsubscribed due to excessive bounces.  An
                 attempt to notify the member will always be made.
hu: <em>Nem</em>-et választva a lista tulajdonosa nem kap értesítést, ha
    túl sok visszapattanás miatt lett törölve a listatag. A felhasználót ettől függetlenül
    a program mindig megpróbálja kikapcsolásáról értesíteni.

en: Bad value for <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s"
                    >%(property)s</a>: %(val)s
hu: Hibás érték a <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s"
                >%(property)s</a> változónál: %(val)s

en: Content&nbsp;filtering
hu: Tartalom&nbsp;szűrés

en: Forward to List Owner
hu: Lista tulajdonosnak elküld

en: Preserve
hu: Megőríz

en: Should Mailman filter the content of list traffic according
                 to the settings below?
hu: Szűrje a Mailman a listára küldött leveleket
    a lent megadott feltételek szerint?

en: Remove message attachments that have a matching content
                 type.
hu: Távolítsa el az üzenet azon részeit, amelynek típusa egyezik
    az itt megadottak valamelyikével.

en: Use this option to remove each message attachment that
                 matches one of these content types.  Each line should contain a
                 string naming a MIME <tt>type/subtype</tt>,
                 e.g. <tt>image/gif</tt>.  Leave off the subtype to remove all
                 parts with a matching major content type, e.g. <tt>image</tt>.
    
                 <p>Blank lines are ignored.
    
                 <p>See also <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a> for a content type whitelist.
hu: A beállítással el lehet távolítani azokat a csatolt állományokat a levélből,
    amelyek típusa megegyezik az itt megadott típusok valamelyikével.
    Soronként egy MIME <tt>típus/altípus</tt> hivatkozást, pl. <tt>image/gif</tt>
    kell megadni. Az altípus elhagyásával a fő típusba, pl. <tt>image</tt> tartozó összes csatolt
    állományt eltávolítja a program.
    
    <p>A feltételként megadott üres sorokat figyelmen kívül hagyja a program.
    
    <p>A csatolt állományok kezeléséhez használhatjuk még a <a
    href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">továbbítható_mime_típusok</a>
    beállítást.

en: Remove message attachments that don't have a matching
                 content type.  Leave this field blank to skip this filter
                 test.
hu: Eltávolítja azokat a csatolt állományokat a levélből, amelyek
    típusa nem egyezik a megadott típusok egyikével sem. Ha üresen
    hagyjuk ezt a mezőt, akkor a Mailman átugorja ezt az ellenőrzést.

en: Use this option to remove each message attachment that does
                 not have a matching content type.  Requirements and formats are
                 exactly like <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>.
    
                 <p><b>Note:</b> if you add entries to this list but don't add
                 <tt>multipart</tt> to this list, any messages with attachments
                 will be rejected by the pass filter.
hu: A beállítással el lehet távolítani azokat a csatolt állományokat a levélből,
    amelyek típusa nem egyezik az itt megadott típusok valamelyikével.
    A feltételeket ugyanúgy kell megadni, mint ahogy a
    <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types">filter_mime_types</a>
    beállításnál le van írva.
    
    <p><b>Megjegyzés:</b> Ha adunk meg valamilyen feltételt, de a feltételek
    között nem soroljuk fel a <tt>multipart</tt> kifejezést, akkor a program
    az összes csatolt állománnyal rendelkező levél megjelenését automatikusan
    elveti ezen szűrési feltétel következtében.

en: Should Mailman convert <tt>text/html</tt> parts to plain
                 text?  This conversion happens after MIME attachments have been
                 stripped.
hu: Átalakítsa a Mailman a <tt>text/html</tt> részeket sima szöveggé?
    Az átalakítást a MIME csatolások törlése után hajtja végre a program.

en: Action to take when a message matches the content filtering
                 rules.
hu: Teendő, amikor az üzenetre érvényesek a tartalom szűrésben
    megadott feltételek.

en: One of these actions is taken when the message matches one of
                 the content filtering rules, meaning, the top-level
                 content type matches one of the <a
                 href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>, or the top-level content type does
                 <strong>not</strong> match one of the
                 <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a>, or if after filtering the subparts of the
                 message, the message ends up empty.
    
                 <p>Note this action is not taken if after filtering the message
                 still contains content.  In that case the message is always
                 forwarded on to the list membership.
    
                 <p>When messages are discarded, a log entry is written
                 containing the Message-ID of the discarded message.  When
                 messages are rejected or forwarded to the list owner, a reason
                 for the rejection is included in the bounce message to the
                 original author.  When messages are preserved, they are saved in
                 a special queue directory on disk for the site administrator to
                 view (and possibly rescue) but otherwise discarded.  This last
                 option is only available if enabled by the site
                 administrator.
hu: A megadott teendő végrehajtódik, ha az üzenet tartalmaz olyan rész(eke)t,
    amely megfelel a <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
    >szűrendő részek</a>ben megadott feltételeknek, vagy egyetlen <a
    href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">továbbengedhető
    rész</a>nek <em>sem</em> felel meg, vagy a szűrések következtében az
    üzenet üressé vált.
    
    <p>Érdemes tudni, hogy ha az üzenet a tartalomszűrés után nem vált
    üressé, akkor az itt beállított teendő nem hajtódik végre. Az üzenet
    ekkor mindenképp továbbításra kerül a listára.
    
    <p>Az üzenet automatikus elvetésekor a program a naplóállományba
    rögzíti az elvetett üzenet Message-ID-jét. Ha az üzenetet visszautasították
    vagy a lista tulajdonosának továbbították, akkor az üzenet feladójának
    küldött értesítésben a visszautasítás indoka is feltüntetésre kerül.
    Az üzenetet meg is lehet őrízni a későbbi megtekintésre (és lehetséges
    szerkesztésre) a merevlemezen egy speciális könyvtárban, ha ezt a
    a rendszer adminisztrátora engedélyezte.

en: Bad MIME type ignored: %(spectype)s
hu: Hibás MIME típus figyelmen kívül hagyva: %(spectype)s

en: Digest options
hu: Digest beállítások

en: Batched-delivery digest characteristics.
hu: Egyben küldendő digest levelek beállításai.

en: Can list members choose to receive list traffic bunched in digests?
hu: A listatagok választhatnak, hogy a lista forgalmát egyben, digest formában kapják?

en: Regular
hu: Rendes

en: Which delivery mode is the default for new users?
hu: Melyik küldési mód az alapértelmezett új felhasználóknál?

en: Plain
hu: Sima

en: When receiving digests, which format is default?
hu: Digesetek küldésekor melyik formátum az alapértelmezett?

en: Should a digest be dispatched daily when the size threshold isn't reached?
hu: A digest levelek akkor is elküldésre kerüljenek, ha a napi minimum méretet nem érik el?

en: Header added to every digest
hu: Minden digesthez csatolandó fejléc

en: Text attached (as an initial message, before the table of contents) to the top of digests.
hu: Szöveg (bevezető részként, még a levelek felsorolása előtt), amely minden digest elején megjelenik.

en: Footer added to every digest
hu: Lábléc minden digest végén

en: Text attached (as a final message) to the bottom of digests.
hu: A digestek végére (utolsó üzenetként) csatolandó szöveg.

en: How often should a new digest volume be started?
hu: Milyen gyakran kell új archívum kötetet kezdeni?

en: When a new digest volume is started, the volume number is
                 incremented and the issue number is reset to 1.
hu: Minden egyes új digest kötet kezdetekor a kötet szám
    eggyel növekszik és a levelek sorszáma 1-ről indul.

en: Should Mailman start a new digest volume?
hu: Új digestet kezdjen a Mailman?

en: Setting this option instructs Mailman to start a new volume
                 with the next digest sent out.
hu: Az opció megadásával új digest kötetet kezd a Mailman,
    	     az aktuálisat pedig elküldi a címzetteknek.

en: Should Mailman send the next digest right now, if it is not
                 empty?
hu: Elküldje most azonnal a következő digest levelet a Mailman, ha
     	      az nem üres?

en: The next digest will be sent as volume
                %(volume)s, number %(number)s
hu: A következő digest %(volume)s kötetszámmal és %(number)s
    sorszámmal kerül majd elküldésre.

en: A digest has been sent.
hu: A digest ki lett küldve.

en: There was no digest to send.
hu: Nem volt digest, amit ki lehetett küldeni.

en: Invalid value for variable: %(property)s
hu: Érvénytelen érték a(z) %(property)s változónál.

en: Bad email address for option %(property)s: %(error)s
hu: Rossz e-mail cím lett a %(property)s részben megadva: %(error)s

en: The following illegal substitution variables were
                    found in the <code>%(property)s</code> string:
                    <code>%(bad)s</code>
                    <p>Your list may not operate properly until you correct this
                    problem.
hu: A következő érvénytelen helyettesítő változókat találtam
    a <code>%(property)s</code> szövegben:
    <code>%(bad)s</code>
                    <p>A lista lehet hogy addig nem működik megfelelően,
    amíg a hibát ki nem javítja.

en: Your <code>%(property)s</code> string appeared to
                        have some correctable problems in its new value.
                        The fixed value will be used instead.  Please
                        double check that this is what you intended.
hu: A megadott <code>%(property)s</code> szövegben egy vagy
    több változó új értéke nem megfelelő. A hibás változó értékek helyett
    a rögzített értékeket használja a program. Kérlek ellenőrizd, hogy ha
    tényleg ezt szeretnéd.

en: General Options
hu: Általános beállítások

en: Conceal the member's address
hu: A felhasználó címe elrejtve.

en: Acknowledge the member's posting
hu: A felhasználó értesítést kap a beküldéseiről.

en: Do not send a copy of a member's own post
hu: A felhasználó a saját leveleit nem kapja meg.

en: Filter out duplicate messages to list members (if possible)
hu: A listatagoknak küldött többszörözött levelek kiszűrése (ha lehetséges).

en: Fundamental list characteristics, including descriptive
                info and basic behaviors.
hu: Fontos lista jellemzők, mint például: a leírása és alapvető működése a listának.

en: General list personality
hu: Általános lista jellemzők

en: The public name of this list (make case-changes only).
hu: A lista hivatalos neve (kis-, nagybetűket változtass csak).

en: The capitalization of this name can be changed to make it
                 presentable in polite company as a proper noun, or to make an
                 acronym part all upper case, etc.  However, the name will be
                 advertised as the email address (e.g., in subscribe confirmation
                 notices), so it should <em>not</em> be otherwise altered.  (Email
                 addresses are not case sensitive, but they are sensitive to
                 almost everything else :-)
hu: A név nagybetűssé tételével a lista neve jobban megfelelhet az igényeknek. Azonban ez a név a működési címet is jelenti (pl. feliratkozási megerősítésnél), így semmilyen más módon <em>nem szabad</em> megváltoztatni. (Az e-mail címeknél a kis- és nagybetű nem, de minden más eltérés számít :-)

en: The list administrator email addresses.  Multiple
                 administrator addresses, each on separate line is okay.
hu: A listához tartozó adminisztrátorok e-mail címei. Több adminisztrátori cím esetén egy sorban csak egy legyen megadva.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the <a href="?VARHELP=general/moderator">email
                 addresses of the list moderators</a>.  Note that the field you
                 are changing here specifies the list administrators.
hu: Minden levelezőlistának két különböző típusú gazdája lehet.
    A <em>lista adminisztrátoroknak</em> a lista felett korlátlan
    hatalmuk van. A lista bármely beállítását megváltoztathatják az
    adminisztrációs oldalakon keresztül.
    
    <p>Ezzel szemben a <em>lista moderátorok</em>, vagyis a szerkesztők korlátozott jogokkal
    rendelkeznek;
    a lista beállításait nem változtathatják meg, de a beavatkozásra váró
    teendőket, mint például a fel-, leiratkozásokat, vagy a visszatartott leveleket
    kezelhetik. Természetesen mindezeket a <em>lista adminisztrátorok</em> is
    elvégezhetik.
    
    <p>A lista adminisztrálásának és szerkesztésének elkülönítéséhez a jelszavak beállítása oldalon meg kell
    adni egy <a href="passwords">szerkesztői jelszót</a>, és fel kell sorolni
    a <a href="?VARHELP=general/moderator">szerkesztők e-mail címeit</a>.
    A mezőben itt most a lista adminisztrátorokat kell felsorolni.

en: The list moderator email addresses.  Multiple
                 moderator addresses, each on separate line is okay.
hu: A listához tartozó szerkesztők e-mail címei. Több szerkesztői cím esetén egy sorban csak egy legyen megadva.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the email addresses of the list moderators in
                 this section.  Note that the field you are changing here
                 specifies the list moderators.
hu: Minden levelezőlistának két különböző típusú gazdája lehet.
    A <em>lista adminisztrátoroknak</em> a lista felett korlátlan
    hatalmuk van. A lista bármely beállítását megváltoztathatják az
    adminisztrációs oldalakon keresztül.
    
    <p>Ezzel szemben a <em>lista moderátorok</em>, vagyis a szerkesztők korlátozott jogokkal
    rendelkeznek;
    a lista beállításait nem változtathatják meg, de a beavatkozásra váró
    teendőket, mint például a fel-, leiratkozásokat, vagy a visszatartott leveleket
    kezelhetik. Természetesen mindezeket a <em>lista adminisztrátorok</em> is
    elvégezhetik.
    
    <p>A lista adminisztrálásának és szerkesztésének elkülönítéséhez a jelszavak beállítása oldalon meg kell
    adni egy <a href="passwords">szerkesztői jelszót</a>, a szerkesztők e-mail címeit pedig itt kell felsorolni.
    A mezőben itt most a szerkesztőket kell felsorolni.

en: A terse phrase identifying this list.
hu: Rövid kifejezés, amely a listára jellemző.

en: This description is used when the mailing list is listed with
                    other mailing lists, or in headers, and so forth.  It should
                    be as succinct as you can get it, while still identifying what
                    the list is.
hu: Az itt megadott leírás jelenik meg, ha a levelezőlistát más listákkal együtt sorolják fel, vagy a be kell szúrni a fejlécbe, esetleg egyéb helyre. Lehetőleg rövid és lényegre törő, de a listára jellemző legyen.

en: An introductory description - a few paragraphs - about the
                 list.  It will be included, as html, at the top of the listinfo
                 page.  Carriage returns will end a paragraph - see the details
                 for more info.
hu:  Rövid leírás - pár bekezdés - a listáról, amely a lista információs lapján, html szövegként meg fog jelenni. A rövid leírás után új sorral fog a hagyományos szöveg kezdődni. Többet a Bővebben részben lehet olvasni.

en: The text will be treated as html <em>except</em> that
                 newlines will be translated to &lt;br&gt; - so you can use links,
                 preformatted text, etc, but don't put in carriage returns except
                 where you mean to separate paragraphs.  And review your changes -
                 bad html (like some unterminated HTML constructs) can prevent
                 display of the entire listinfo page.
hu: A megadott szöveg html forrásként kerül feldolgozásra, <em>kivétel</em> a sortörések, amelyeket &lt;br&gt;-ké alakít át a program. Így bármilyen szabványos HTML kódot (hivatkozások, formázott szövegek, stb.) meg lehet adni, azonban sortörést csak odategyél, ahol tényleg szeretnéd a bekezdéseket elválasztani egymástól. Ellenőrizd a forrás szöveget, mivel hibás html kód (pl. lezáratlan HTML parancs) az egész listainformációs-oldal helytelen megjelenítését eredményezheti.

en: Prefix for subject line of list postings.
hu: A listára küldött levelek tárgya elé beszúrandó szöveg.

en: Hide the sender of a message, replacing it with the list
                 address (Removes From, Sender and Reply-To fields)
hu: Az üzenet küldőjének elrejtése a lista címére való lecserélésével
    (From, Sender és Reply-To mezők lecserélése)

en: <tt>Reply-To:</tt> header munging
hu: <tt>Reply-To:</tt> fejlécmódosítások

en: Should any existing <tt>Reply-To:</tt> header found in the
                 original message be stripped?  If so, this will be done
                 regardless of whether an explict <tt>Reply-To:</tt> header is
                 added by Mailman or not.
hu: Törölje az eredeti levélben esetleg megtalálható <tt>Reply-To:</tt> fejléceket
    a program? Igen esetén minden megadott <tt>Reply-To:</tt> fejléc törölve lesz
    függetlenül attól, hogy azt a Mailman vagy más szúrta a levélbe.

en: Explicit address
hu: Megadott cím

en: Poster
hu: Beküldő

en: This list
hu: Lista címe

en: Where are replies to list messages directed?
                 <tt>Poster</tt> is <em>strongly</em> recommended for most mailing
                 lists.
hu: A válasz a listáról érkező levelekre kinek legyen címezve? Legtöbb listánál a <tt>Beküldő</tt> az <em>ajánlott</em>.

en: Explicit <tt>Reply-To:</tt> header.
hu: Külön megadott <tt>Reply-To:</tt> fejléc.

en: Umbrella list settings
hu: Gyüjtőlisták beállításai

en: Send password reminders to, eg, "-owner" address instead of
                 directly to user.
hu: A jelszó emlékeztetők nem közvetlenül a felhasználókhoz, hanem pl. az "-owner" címre legyenek elküldve.

en: Set this to yes when this list is intended to cascade only
                 to other mailing lists.  When set, meta notices like
                 confirmations and password reminders will be directed to an
                 address derived from the member's address - it will have the
                 value of "umbrella_member_suffix" appended to the member's
                 account name.
hu: <em>Igen</em>re kell állítani, amikor a lista más levelezőlisták gyűjtőlistája. Beállításával az adminisztrációs üzenetek, mint a megerősítések, jelszó emlékeztetők, nem közvetlenül a listatag e-mail címére lesznek elküldve, hanem a
    <a href="?VARHELP=general/umbrella_member_suffix">gyűjtő tag utórész</a>ben megadott értékkel bővített e-mail címére.

en: Suffix for use when this list is an umbrella for other
                 lists, according to setting of previous "umbrella_list"
                 setting.
hu: Más listák gyűjtőlistája esetén használandó utórész, ha ez az előző "gyűjtő_lista" részben kérve lett.

en: When "umbrella_list" is set to indicate that this list has
                 other mailing lists as members, then administrative notices like
                 confirmations and password reminders need to not be sent to the
                 member list addresses, but rather to the owner of those member
                 lists.  In that case, the value of this setting is appended to
                 the member's account name for such notices.  `-owner' is the
                 typical choice.  This setting has no effect when "umbrella_list"
                 is "No".
hu: "Gyűjtőlista" esetén, amikor csak más levelezőlisták a tagok, az adminisztrációs üzenetek, mint például megerősítések, jelszó emlékeztető, nem a tagok címére lesznek elküldve, hanem a listák megfelelő tulajdonosainak. Ebben az esetben a beállított érték a fenti üzenetekben a felhasználói név alatt fog megjelenni. Általában '-owner'-t adnak ide meg. A beállításnak nincs hatása, ha a
    <a href="?VARHELP=general/umbrella_list">gyűjtőlista</a> <em>Nem</em>re van állítva.

en: Send monthly password reminders?
hu: Havonta elküldésre kerüljön a jelszó emlékeztető?

en: Turn this on if you want password reminders to be sent once
                 per month to your members.  Note that members may disable their
                 own individual password reminders.
hu: Bekapcsolásával a tagok havonta megkapják a jelszó emlékeztető üzenetet.
    	      A listatagok saját jelszó emlékeztető értesítésüket
    	      ezen beállítástól függetlenül is szabályozhatják.

en: List-specific text prepended to new-subscriber welcome
                 message
hu: Az új tagoknak elküldendő üdvözlő szöveg elé beszúrandó, listára jellemző szöveg.

en: This value, if any, will be added to the front of the
                 new-subscriber welcome message.  The rest of the welcome message
                 already describes the important addresses and URLs for the
                 mailing list, so you don't need to include any of that kind of
                 stuff here.  This should just contain mission-specific kinds of
                 things, like etiquette policies or team orientation, or that kind
                 of thing.
    
                 <p>Note that this text will be wrapped, according to the
                 following rules:
                 <ul><li>Each paragraph is filled so that no line is longer than
                         70 characters.
                     <li>Any line that begins with whitespace is not filled.
                     <li>A blank line separates paragraphs.
                 </ul>
hu: Az itt megadott szöveg, ha van, az új tagokat üdvözlő szöveg elé fog kerülni. Az üdvözlő szöveg a levelezőlistához kapcsolódó fontosabb címeket, URL-ket már tartalmazza, így azokat nem kell külön megadni. A szöveg ezért inkább csak egyéb fontos információt, mint például a listán való viselkedést, a lista érdeklődési körét tartalmazza.
    	<p>Fontos tudnod, hogy a szöveg az alábbi feltételek szerint fog
    	megjelenni:
    	<ul><li>Minden bekezdés sorkizárt lesz,  a sorok 70 karakter után megtörnek.
    	    <li>A szóközzel kezdődő sorokat nem lesznek sorkizártak.
    	    <li>Üres sor új bekezdést jelent.
    	</ul>

en: Send welcome message to newly subscribed members?
hu: Feliratkozáskor elküldésre kerüljön az üdvözlő szöveg?

en: Turn this off only if you plan on subscribing people manually
                 and don't want them to know that you did so.  This option is most
                 useful for transparently migrating lists from some other mailing
                 list manager to Mailman.
hu: Kikapcsolásával a listatagokat tudtuk nélkül, manuálisan lehet a listára felvenni,
    miközben erről ők nem kapnak értesítést. Használata előnyös a Mailman-től
    eltérő levelezőlista-kezelő programból való listák átvételekor.

en: Text sent to people leaving the list.  If empty, no special
                 text will be added to the unsubscribe message.
hu: Üzenet a listáról leiratkozóknak. Ha üres, akkor csak a leiratkozási szöveg kerül elküldésre.

en: Send goodbye message to members when they are unsubscribed?
hu: Távozáskor elküldésre kerüljön a leiratkozási szöveg?

en: Should the list moderators get immediate notice of new
                 requests, as well as daily notices about collected ones?
hu: Az adminisztrátort azonnal értesítse az újabb teendőkről,
    valamint naponta értesítést küldjön a teendőkről?

en: List moderators (and list administrators) are sent daily
                 reminders of requests pending approval, like subscriptions to a
                 moderated list, or postings that are being held for one reason or
                 another.  Setting this option causes notices to be sent
                 immediately on the arrival of new requests as well.
hu: A lista adminisztrátoroknak minden nap emlékeztetőül elküldésre kerül a beavatkozásra váró teendők listája, mint például moderált listára történő feliratkozások vagy egy visszatartott levél engedélyezésének kezelése. Az opció beállításával az új kérelemmel egy időben kerül elküldésre a beavatkozásra felkérő levél.

en: Should administrator get notices of subscribes and
                 unsubscribes?
hu: Értesítést kapjon az adminisztrátor a fel- és leiratkozásokról?

en: Send mail to poster when their posting is held for approval?
hu: Értesítve legyen a feladó levele engedélyezésig történő visszatartásáról?

en: Additional settings
hu: További beállítások

en: Emergency moderation of all list traffic.
hu: Vészhelyzet! Az összes listaforgalom szerkesztése.

en: When this option is enabled, all list traffic is emergency
                 moderated, i.e. held for moderation.  Turn this option on when
                 your list is experiencing a flamewar and you want a cooling off
                 period.
hu: Az opció beállításával vészhelyzetben az összes listaforgalmat
    korlátozni lehet, pl. az üzenetek visszatartását. Akkor használjuk
    ezt a beállítást, ha a listánkon nagy mértékű ócsárolás (flamewar)
    tört ki és szeretnénk a kedélyeket lecsillapítani.

en: Default options for new members joining this list.<input
                 type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">
hu: A listára frissen feliratkozottak alapbeállításai.<input
                 type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">

en: When a new member is subscribed to this list, their initial
                 set of options is taken from this variable's setting.
hu: Az itt megadott beállításokkal fog rendelkezni minden frissen
    felvett listatag.

en: (Administrivia filter) Check postings and intercept ones
                 that seem to be administrative requests?
hu: (Adminisztrációs szűrő) Figyelje és visszatartsa azokat a leveleket, amelyek adminisztrációs üzeneteket tartalmaznak?

en: Administrivia tests will check postings to see whether it's
                 really meant as an administrative request (like subscribe,
                 unsubscribe, etc), and will add it to the the administrative
                 requests queue, notifying the administrator of the new request,
                 in the process.
hu: Az adminisztrációs szűrő a különböző adminisztrációs kérelmeket (mint pl. subscribe, unsubscribe, stb.) figyeli. Az adminisztrációs teendők listájába kerülnek a kérelmek.
    Az adminisztrátort automatikusan értesíti az újabb kérelemről.

en: Maximum length in kilobytes (KB) of a message body.  Use 0
                 for no limit.
hu: A levél törzsének maximális mérete kilobájtban (KB). 0 esetén nincs méret korlátozás.

en: Host name this list prefers for email.
hu: A gazdagép neve, ahol a lista fut.

en: The "host_name" is the preferred name for email to
                 mailman-related addresses on this host, and generally should be
                 the mail host's exchanger address, if any.  This setting can be
                 useful for selecting among alternative names of a host that has
                 multiple addresses.
hu: A "host_name" a gazdagépen előforduló Mailman-hez kapcsolódó e-mailben szereplő gépnév, amelyen keresztül a levelezés történik. Használata több címmel rendelkező gazdagépek esetén szükséges, amikor az eltérő nevek közül kell a megfelelőt kijelölni.

en: Should messages from this mailing list include the
                     <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>
                     (i.e. <tt>List-*</tt>) headers?  <em>Yes</em> is highly
                     recommended.
hu: A levelezőlistáról érkező üzenetekben szerepeljenek-e az
     		 <a href="http://www.faqs.org/rfc/rfc2369.html">RFC 2369</a>-ben                 meghatározott fejlécek (pl. <tt>List-*</tt>)?
     Erősen ajánlott az <em>Igen</em> beállítás.

en: RFC 2369 defines a set of List-* headers that are
                     normally added to every message sent to the list membership.
                     These greatly aid end-users who are using standards compliant
                     mail readers.  They should normally always be enabled.
    
                     <p>However, not all mail readers are standards compliant yet,
                     and if you have a large number of members who are using
                     non-compliant mail readers, they may be annoyed at these
                     headers.  You should first try to educate your members as to
                     why these headers exist, and how to hide them in their mail
                     clients.  As a last resort you can disable these headers, but
                     this is not recommended (and in fact, your ability to disable
                     these headers may eventually go away).
hu: Az RFC 2369-ben vannak meghatározva azok a List-* fejlécek, amelyeket
    be kell szúrni a levelezőlistatagoknak küldendő levelekbe. A
    szabványos levelezőprogramokat használó felhasználók munkáját segítik
    ezek a fejlécek. Ezért alapesetben ezeket ajánlott fel kell tüntetni.
    
    <p>Azonban nem mindegyik levelezőprogram ismeri még ezt a szabványt, így
    azoknál a listatagoknál, akik ilyen a programokat használnak zavaró
    lehet e fejlécek használata. Legelőször ezeknek a tagoknak a fejlécek
    fontosságát kell elmagyarázni, és levelezőprogramjukat beállítani, hogy
    az a felesleges fejléceket elrejtse. Végső esetben kikapcsolhatod ezen fejlécek
    beszúrását, azonban ez nem ajánlott (és lehet, hogy a 
    későbbiekben már nem is lesz erre opció).

en: Should postings include the <tt>List-Post:</tt> header?
hu: A levelezőlistáról érkező üzenetekben szerepeljen a <tt>List-Post:</tt> fejléc?

en: The <tt>List-Post:</tt> header is one of the headers
                 recommended by
                 <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>.
                 However for some <em>announce-only</em> mailing lists, only a
                 very select group of people are allowed to post to the list; the
                 general membership is usually not allowed to post.  For lists of
                 this nature, the <tt>List-Post:</tt> header is misleading.
                 Select <em>No</em> to disable the inclusion of this header. (This
                 does not affect the inclusion of the other <tt>List-*:</tt>
                 headers.)
hu: A <tt>List-Post:</tt> fejléc egyike az
    <a href="http://www.faqs.org/rfc/rfc2369.html">RFC 2369</a>-ben
    ajánlott fejléceknek. Néhány, csak bejelentéseket
    szolgáló (announce-only) listánál a tagok csak egy bizonyos csoportjának van, a
    többségnek pedig nincs joga üzenetet beküldeni. Ilyen esetekben a <tt>List-Post:</tt>
    fejléc zavaró lehet. <em>Nem</em>et választva a levelekbe nem kerül be ez
    a fejléc. (Ez a beállítás nincsen hatással a
    <a href="?VARHELP=general/include_rfc2369_headers"><tt>List-*:</tt> fejlécek</a>
    beállítására.)

en: <b>real_name</b> attribute not
                changed!  It must differ from the list's name by case
                only.
hu: <p><b>real_name</b> jellemzőt nem
                        változtattam meg! A lista nevétől csak kis-, nagybetűvel térhet
                        el az itt megadott név.

en: You cannot add a Reply-To: to an explicit
                address if that address is blank.  Resetting these values.
hu: A Reply-To: mezőnek nem lett érték megadva, a válasz címnek nem lehet
    semmit beállítani. Ezeket a beállításokat töröltem.

en: Language&nbsp;options
hu: Nyelvi&nbsp;beállítások

en: Natural language (internationalization) options.
hu: Támogatott nyelvek beállítása.

en: Default language for this list.
hu: A lista alapértelmezett nyelve.

en: This is the default natural language for this mailing list.
                 If <a href="?VARHELP=language/available_languages">more than one
                 language</a> is supported then users will be able to select their
                 own preferences for when they interact with the list.  All other
                 interactions will be conducted in the default language.  This
                 applies to both web-based and email-based messages, but not to
                 email posted by list members.
hu: Ez a lista alapértelmezett nyelve.
    Ha <a href="?VARHELP=language/available_languages">több nyelv</a> van beállítva, akkor a felhasználó választhatja ki, hogy milyen
    nyelven szeretné a listát használni. Alapértelmezett nyelven
    jelenik meg minden más web-, vagy e-mail alapú üzenet. A 
    felhasználó leveleinek nyelvére természetesen nincs hatással a 
    beállítás.

en: Languages supported by this list.
hu: Választható nyelvek a listán.

en: These are all the natural languages supported by this list.
                 Note that the
                 <a href="?VARHELP=language/preferred_language">default
                 language</a> must be included.
hu: A listán beállított nyelvek sora. Fontos, hogy a lista
    <a href="?VARHELP=language/preferred_language">alapértelmezett nyelve</a>
    itt is meg legyen adva.

en: Always
hu: Mindig

en: As needed
hu: Ha szükséges

en: Never
hu: Ne

en: Encode the
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">subject
                 prefix</a> even when it consists of only ASCII characters?
hu: Kódoljuk a 
    <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">tárgy elé
    beszúrandó szöveget</a> akkor is, ha az csak ASCII karaktereket tartalmaz?

en: If your mailing list's default language uses a non-ASCII
                 character set and the prefix contains non-ASCII characters, the
                 prefix will always be encoded according to the relevant
                 standards.  However, if your prefix contains only ASCII
                 characters, you may want to set this option to <em>Never</em> to
                 disable prefix encoding.  This can make the subject headers
                 slightly more readable for users with mail readers that don't
                 properly handle non-ASCII encodings.
    
                 <p>Note however, that if your mailing list receives both encoded
                 and unencoded subject headers, you might want to choose <em>As
                 needed</em>.  Using this setting, Mailman will not encode ASCII
                 prefixes when the rest of the header contains only ASCII
                 characters, but if the original header contains non-ASCII
                 characters, it will encode the prefix.  This avoids an ambiguity
                 in the standards which could cause some mail readers to display
                 extra, or missing spaces between the prefix and the original
                 header.
hu: Ha a levelezőlistánk alapértelmezettt nyelve nem-ASCII karaktereket is
    használ és a prefixben nem-ASCII karaktereket is megadtunk, akkor a
    prefix a szükséges kódolás szerint fog módosulni. Azonban, ha a prefix
    csak ASCII karaktereket tartalmaz, akkor ezt az opciót állítsuk
    <em>Ne</em>re. Ezzel elérjük, hogy azoknál a felhasználóknál a levél
    tárgya olvashatóbban jelenik meg, akiknek a levelezőprogramja nem
    támogatja megfelelően a nem-ASCII kódólást.
    
    <p>Fontos tudni, hogy azon levelezőlistáknál ahova mind kódolt és
    kódolatlan tárgyú üzenetek érkeznek a <em>Ha szükséges</em> beállítást
    célszerű használni. Ilyenkor csak akkor kódolja a prefixet, ha a levél
    fejléce már eredetileg tartalmazott nem-ASCII karaktereket. Ezzel
    megelőzhetjük, hogy néhány levelezőprogramban a prefix és az eredeti
    szöveg között egy extra szóköz jelenjen meg, vagy azok összefolyjanak.

en: Membership&nbsp;Management...
hu: Listatagok&nbsp;kezelése...

en: Membership&nbsp;List
hu: Tagok&nbsp;listája

en: Mass&nbsp;Subscription
hu: Több&nbsp;tag&nbsp;felvétele

en: Mass&nbsp;Removal
hu: Több&nbsp;tag&nbsp;törlése

en: Non-digest&nbsp;options
hu: Nem-digest&nbsp;küldési&nbsp;beállítások

en: Policies concerning immediately delivered list traffic.
hu: Beállítások az azonnal kimenő levelekre.

en: Can subscribers choose to receive mail immediately, rather
                 than in batched digests?
hu: Választhatnak feliratkozáskor a tagok, hogy a leveleket külön-külön azonnal vagy egyben kapják?

en: Full Personalization
hu: Teljesen egyedi levelek

en: Should Mailman personalize each non-digest delivery?
                     This is often useful for announce-only lists, but <a
                     href="?VARHELP=nondigest/personalize">read the details</a>
                     section for a discussion of important performance
                     issues.
hu: A nem-digest levelek egyénre szabottak legyenek?
    		  Olyan listáknál elönyös, ahol csak bejelentések 
    		  (announce-only) fordulnak el, de előbb olvassuk el
     <a href="?VARHELP=nondigest/personalize#personalize">teljesítményt érintő</a>
    magyarázatot.

en: Normally, Mailman sends the regular delivery messages to
                     the mail server in batches.  This is much more efficent
                     because it reduces the amount of traffic between Mailman and
                     the mail server.
    
                     <p>However, some lists can benefit from a more personalized
                     approach.  In this case, Mailman crafts a new message for
                     each member on the regular delivery list.  Turning this
                     feature on may degrade the performance of your site, so you
                     need to carefully consider whether the trade-off is worth it,
                     or whether there are other ways to accomplish what you want.
                     You should also carefully monitor your system load to make
                     sure it is acceptable.
    
                     <p>Select <em>No</em> to disable personalization and send
                     messages to the members in batches.  Select <em>Yes</em> to
                     personalize deliveries and allow additional substitution
                     variables in message headers and footers (see below).  In
                     addition, by selecting <em>Full Personalization</em>, the
                     <code>To</code> header of posted messages will be modified to
                     include the member's address instead of the list's posting
                     address.
    
                     <p>When personalization is enabled, a few more expansion
                     variables can be included in the <a
                     href="?VARHELP=nondigest/msg_header">message header</a> and
                     <a href="?VARHELP=nondigest/msg_footer">message footer</a>.
    
                     <p>These additional substitution variables will be available
                     for your headers and footers, when this feature is enabled:
    
                     <ul><li><b>user_address</b> - The address of the user,
                             coerced to lower case.
                         <li><b>user_delivered_to</b> - The case-preserved address
                             that the user is subscribed with.
                         <li><b>user_password</b> - The user's password.
                         <li><b>user_name</b> - The user's full name.
                         <li><b>user_optionsurl</b> - The url to the user's option
                             page.
                     </ul>
hu: Alapesetben a Mailman a hagyományos levelek továbbításánál kötegelve
    küldi a levelezőszervernek a leveleket. Ez a módszer nagyon hatékony, mert
    csökkenti a Mailman és a levelezőszerver között az adatforgalmat.
    
    <p>Azonban néhány listánál előnyösebb az egyéni formátumú levelek
    küldése. Ebben az esetben a Mailman minden egyes tagnak a küldendő levél
    egy egyedi változatát kézbesíti. Az opció beállításával a rendszered
    terhelése megnövekszik, így jól meg kell fontolni, hogy megéri-e ez a
    plusz szolgáltatás a megnövekedett terhelést. Fontos, hogy a
    rendszered terhelésének (<em>system load</em>) figyelésével meg kell
    bizonyosodni arról, hogy a rendszer így is képes-e a kiszolgálásra.
    
    <p>Az egyéni levelek küldésének kikapcsolásához válaszd a <em>Nem</em>
    kapcsolót, ekkor a leveleket kötegelve továbbítja a tagoknak a Mailman.
    Az egyéni levelek küldését az <em>Igen</em> kapcsolóval lehet engedélyezni,
    amikor a későbbiekben ismertetettek szerint a levél fejlécében és láblécében
    további változókat is meg lehet adni. A <em>Teljesen egyedi levelek</em>
    kapcsolóval a levél <code>To:</code> fejlécébe csak a felhasználó
    saját címe kerül, a lista címe helyett.. Ekkor úgy tűnik, mintha a levél közvetlenül a
    felhasználónak és nem a listának lett volna címezve.
    
    <p>Az egyedi levél küldésnél a <a href="?VARHELP=nondigest/msg_header">levél
    fejlécében</a> és <a href="?VARHELP=nondigest/msg_footer">levél
    láblécében</a> használni lehet majd az alábbi változókat is.
    
    <p>A következő kiegészítő változók használhatóak még, ha engedélyezve
    van a személyre szabott kézbesítés:
    
           <ul><li><b>user_address</b> - A felhasználó címe,
                             kisbetűs formában.
           <li><b>user_delivered_to</b> - A felhasználó feliratkozáskor
                            megadott e-mail címe.
           <li><b>user_password</b> - A felhasználó jelszava.
           <li><b>user_name</b> - A felhasználó teljese neve.
           <li><b>user_optionsurl</b> - A felhasználó listatagsági oldalának
               címe.
           </ul>

en: When <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">personalization</a> is enabled
    for this list, additional substitution variables are allowed in your headers
    and footers:
    
    <ul><li><b>user_address</b> - The address of the user,
            coerced to lower case.
        <li><b>user_delivered_to</b> - The case-preserved address
            that the user is subscribed with.
        <li><b>user_password</b> - The user's password.
        <li><b>user_name</b> - The user's full name.
        <li><b>user_optionsurl</b> - The url to the user's option
            page.
    </ul>
hu: Ha a listán engedélyezték az <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">egyéni levelek
    küldését</a>, akkor még a további változók is használhatóak a levelek fej- és láblécében:
    
    <ul><li><b>user_address</b> - A listatag e-mail címe, csupa kis-
            betűvel.
        <li><b>user_delivered_to</b> - A listatag e-mail címe, abban a
            formában, ahogy azt feliratkozáskor megadták.
        <li><b>user_password</b> - A listatag jelszava.
        <li><b>user_name</b> - A listatag teljes neve.
        <li><b>user_optionsurl</b> - A listatag saját beállítási oldalának
            web címe.
    </ul>

en: Header added to mail sent to regular list members
hu: Rendes listatagoknak küldött levelekhez csatolandó fejléc

en: Text prepended to the top of every immediately-delivery
                 message.
hu: Szöveg, amely minden kimenő levél elejére kerül.

en: Footer added to mail sent to regular list members
hu: Rendes tagoknak küldött levelekhez csatolandó lábléc

en: Text appended to the bottom of every immediately-delivery
                 message.
hu: Minden azonnal kimenő levél végéhez csatolandó szöveg.

en: Passwords
hu: Jelszavak

en: Privacy options...
hu: Privát beállítások...

en: Subscription&nbsp;rules
hu: Feliratkozási&nbsp;szabályok

en: Sender&nbsp;filters
hu: Feladók&nbsp;szűrése

en: Recipient&nbsp;filters
hu: Címzettek&nbsp;szűrése

en: Spam&nbsp;filters
hu: Spam&nbsp;szűrés

en: None
hu: Semmi

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Require approval
hu: Engedélyezés

en: Confirm and approve
hu: Megerősítés és engedélyezés

en: What steps are required for subscription?<br>
hu: Milyen lépések szükségesek a feliratkozáshoz?<br>

en: None - no verification steps (<em>Not
                               Recommended </em>)<br>
                               Confirm (*) - email confirmation step required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               Approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br>
    
                               This prevents mischievous (or malicious) people
                               from creating subscriptions for others without
                               their consent.
hu: Semmi - nincsen ellenőrzés (<em>Nem ajánlott</em>)<br>
    	    Megerősítés (*) - e-mailben történő megerősítés szükséges <br>
    	    Engedélyezés - a lista adminisztrátorának engedélyezése
    	    szükséges a feliratkozáshoz <br>
    	    Megerősítés és engedélyezés - megerősítés és engedélyezés együtt szükségeltetik
    	    <p> (*) feliratkozási kérelemkor a Mailman egy egyedi feliratkozási számmal ellátott üzenetet küld a kérelmezőnek, amelyre annak a feliratkozás megerősítéseként válaszolnia kell.<br> Ezzel elkerülhető mások jogosulatlan felirattatása.

en: Confirm (*) - email confirmation required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br> This prevents
                               mischievous (or malicious) people from creating
                               subscriptions for others without their consent.
hu: Megerősítés (*) - e-mailben történő megerősítés szükséges <br>Engedélyezés - a lista adminisztrátorának engedélyezése szükséges a feliratkozáshoz <br>Megerősítés és engedélyezés - megerősítés és engedélyezés együtt szükségeltetik<p> (*) feliratkozási kérelemkor a Mailman egy egyedi feliratkozási számmal ellátott üzenetet küld a kérelmezőnek, amelyre annak a feliratkozás megerősítéseként válaszolnia kell.<br> Ezzel elkerülhető mások jogosulatlan felirattatása.

en: This section allows you to configure subscription and
                membership exposure policy.  You can also control whether this
                list is public or not.  See also the
                <a href="%(admin)s/archive">Archival Options</a> section for
                separate archive-related privacy settings.
hu: A feliratkozások kezelését és a tagok listájának elérését lehet szabályozni.
    A beállítással továbbá azt is szabályozni lehet, hogy a lista nyilvános
    vagy sem.  Lásd még az <a
                href="%(admin)s/archive">Archiválási beállítások részt</a> az archívum
        elérésének külön korlátozásához.

en: Subscribing
hu: Feliratkozás

en: Advertise this list when people ask what lists are on this
                 machine?
hu: Szerepeljen a lista neve, amikor valaki a gépen működő listákról érdeklődik?

en: Is the list moderator's approval required for unsubscription
                 requests?  (<em>No</em> is recommended)
hu: Szükséges-e szerkesztői jóváhagyás a listáról való leiratkozáshoz?
    	     (Ajánlott a <em>Nem</em> beállítása)

en: When members want to leave a list, they will make an
                 unsubscription request, either via the web or via email.
                 Normally it is best for you to allow open unsubscriptions so that
                 users can easily remove themselves from mailing lists (they get
                 really upset if they can't get off lists!).
    
                 <p>For some lists though, you may want to impose moderator
                 approval before an unsubscription request is processed.  Examples
                 of such lists include a corporate mailing list that all employees
                 are required to be members of.
hu: Tagok saját magukat weben vagy e-mailen keresztül tudják a levelezőlistáról
    törölni. Általában az az előnyös, ha a felhasználók könnyen tudnak a
    levelezőlistáról leiratkozni (különben nagyon felhúzzák magukat!), ehhez
    célszerű nyitottan hagyni a leiratkozást.
    
    <p>Azonban néhány listánál célszerű a leiratkozásokat csak a szerkesztő
    jóváhagyásával engedélyezni. Ilyen lista lehet például egy vállalaton
    belüli lista, amelyre a cég összes alkalmazottjának fel kell iratkoznia.

en: Ban list
hu: Kitiltottak listája

en: List of addresses which are banned from membership in this
                 mailing list.
hu: Azon címek listája, amelyek el vannak tiltva erre a listára való
    feliratkozástól.

en: Addresses in this list are banned outright from subscribing
                 to this mailing list, with no further moderation required.  Add
                 addresses one per line; start the line with a ^ character to
                 designate a regular expression match.
hu: A felsorolt címekről történő feliratkozások automatikusan
    el lesznek utasítva, mert tiltólistán vannak. Soronként egy címet adjunk meg;
    a reguláris keresési kifejezések jelölésére ^ jellel kezdjük a sorokat.

en: Membership exposure
hu: Tagok listájának megjelenítése

en: Anyone
hu: Bárki

en: List admin only
hu: Csak a lista admin

en: List members
hu: Listatagok

en: Who can view subscription list?
hu: Ki tekintheti meg a tagok listáját?

en: When set, the list of subscribers is protected by member or
                 admin password authentication.
hu: Beállításával a tagok listáját csak maguk a tagok vagy az adminisztrátor tekintheti meg.

en: Show member addresses so they're not directly recognizable
                 as email addresses?
hu: A tagok címeit ne szabványos e-mail címként jelenítse meg?

en: Setting this option causes member email addresses to be
                 transformed when they are presented on list web pages (both in
                 text and as links), so they're not trivially recognizable as
                 email addresses.  The intention is to prevent the addresses
                 from being snarfed up by automated web scanners for use by
                 spammers.
hu: A kapcsolóval a weblapokon (szövegként és hivatkozásként) megjelenő e-mail címek nem szabványos, de értelmezhető címekké lesznek átalakítva. Így megelőzhető az e-mail címek automatikus azonosítása a spammerek által használt webkereső programok elől.

en: When a message is posted to the list, a series of
                moderation steps are taken to decide whether a moderator must
                first approve the message or not.  This section contains the
                controls for moderation of both member and non-member postings.
    
                <p>Member postings are held for moderation if their
                <b>moderation flag</b> is turned on.  You can control whether
                member postings are moderated by default or not.
    
                <p>Non-member postings can be automatically
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                >accepted</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">held for
                moderation</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                >rejected</a> (bounced), or
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                >discarded</a>,
                either individually or as a group.  Any
                posting from a non-member who is not explicitly accepted,
                rejected, or discarded, will have their posting filtered by the
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/generic_nonmember_action">general
                non-member rules</a>.
    
                <p>In the text boxes below, add one address per line; start the
                line with a ^ character to designate a <a href=
                "http://docs.python.org/library/re.html"
                >Python regular expression</a>.  When entering backslashes, do so
                as if you were using Python raw strings (i.e. you generally just
                use a single backslash).
    
                <p>Note that non-regexp matches are always done first.
hu: A listára érkező levelekről számos lépésen keresztül dönti el a Mailman, hogy
    megjelenéséhez először is szerkesztői engedély szükséges vagy sem. Az
    itt beállított értékek mind a listatagok, mind a külső beküldők (nem listatagok) moderálásánál
    érvényesek lesznek.
    
    <p>A listatagok levele akkor kerül szerkesztői jóváhagyásra, ha saját
    <b>moderált jelzőjük</b> be van kapcsolva. Megválaszthatod, hogy a tagok
    levelei alapesetben moderálással vagy anélkül jelenjenek meg.
    
    <p>Külső beküldők leveleit automatikusan, egyenként vagy
    csoportba foglalva <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
    >engedélyezheted</a>,
    <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">jóváhagyásra
    küldheted</a>,
    <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers">visszautasíthatod</a>
    (értesítéssel), vagy <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
    >elvetheted</a>. Azokra a külső beküldőkre, akikre nincsen érvényes beállítás az
    engedélyezett, jóváhagyásra váró, visszautasított vagy elvetett részben, az <a href="?VARHELP=privacy/sender/generic_nonmember_action">általános külső
    beküldési szabályok</a> lesznek érvényesek.
    <p>A szövegdobozban soronként egy címet adjunk meg; a <a href=
         "http://docs.python.org/library/re.html"
    >Python reguláris kifejezések</a> jelölésére a sorokat ^ jellel kezdjük. Backslasht ("\") mint egy hagyományos
    karaktert adhatunk meg, úgy ahogy a Pythonban karakternél szokásos (ez többnyire simán a karakter beírását jelenti).
    
    <p>Fontos, hogy először mindig a nem-reguláris kifejezéseket értékeli ki a program.

en: Member filters
hu: Feladók szűrése

en: By default, should new list member postings be moderated?
hu: Kell alapesetben az új listatag leveleit moderálni?

en: Each list member has a <em>moderation flag</em> which says
                 whether messages from the list member can be posted directly to
                 the list, or must first be approved by the list moderator.  When
                 the moderation flag is turned on, list member postings must be
                 approved first.  You, the list administrator can decide whether a
                 specific individual's postings will be moderated or not.
    
                 <p>When a new member is subscribed, their initial moderation flag
                 takes its value from this option.  Turn this option off to accept
                 member postings by default.  Turn this option on to, by default,
                 moderate member postings first.  You can always manually set an
                 individual member's moderation bit by using the
                 <a href="%(adminurl)s/members">membership management
                 screens</a>.
hu: Mindenegyes listatagnál a <em>moderálási jelző</em> mondja meg, hogy a tag
    által küldött levelek a listán azonnal megjelenhetnek-e, vagy előbb a 
    szerkesztő jóváhagyására van szükség. A moderálási jelző bekapcsolásával
    a listára érkező minden levelét a szerkesztőnek kell legelőször engedélyezni.
    Te, a lista adminisztrátora döntheted el, hogy kinek a leveleit célszerű
    megjelenéshez engedélyezni.
    
    <p>A frissen feliratkozott tagok moderálási jelzője az itt megadott értéket
    veszi fel. A listatag beküldött levelei alapesetben a listán azonnal
    megjelennek, ha <em>Nem</em>re van állítva ez az érték. <em>Igen</em> esetén a
    levelek alapesetben először szerkesztői jóváhagyásra kerülnek. Listatagoknál
    egyenként lehet állítani a moderálási jelzőt a <a href="%(adminurl)s/members">
    listatagok kezelése</a> oldalon.

en: Action to take when a moderated member posts to the
                 list.
hu: Teendő, amikor egy moderált (jóváhagyásra mindenképp váró) tag a listára
    küld levelet.

en: <ul><li><b>Hold</b> -- this holds the message for approval
                 by the list moderators.
    
                 <p><li><b>Reject</b> -- this automatically rejects the message by
                 sending a bounce notice to the post's author.  The text of the
                 bounce notice can be <a
                 href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice"
                 >configured by you</a>.
    
                 <p><li><b>Discard</b> -- this simply discards the message, with
                 no notice sent to the post's author.
                 </ul>
hu: <ul><li><b>Tart</b> -- a szerkesztő döntéséig visszatartja a levelet.
    
    <p><li><b>Visszautasít</b> -- automatikusan visszautasítja a levél megjelenését,
    amelyről értesíti a feladót. Az értesítés szövegét  <a
    href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice"
    >magunk is beállíthatjuk</a>.
    
    <p><li><b>Elvet</b> -- elveti a levelet, és értesítést sem küld erről a feladónak.
    </ul>

en: Text to include in any
                 <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action"
                 >rejection notice</a> to
                 be sent to moderated members who post to this list.
hu: Bármelyik <a href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_action"
    >visszautasítási értesítés</a>ben szereplő szöveg, amelyet azoknak a moderált
    (jóváhagyásra mindig váró) felhasználóknak kell kiküldeni, akik a listára levelet
    küldtek.

en: Non-member filters
hu: Szűrők nem listatagokra

en: List of non-member addresses whose postings should be
                 automatically accepted.
hu: Azon külső beküldők listája, akiknek az üzenetei automatikusan
    	     megjelenhetnek.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 immediately held for moderation.
hu: Azon külső beküldők listája, akiknek az üzenetei szerkesztői
    	     jóváhagyásra kell hogy várjanak.

en: Postings from any of these non-members will be immediately
                 and automatically held for moderation by the list moderators.
                 The sender will receive a notification message which will allow
                 them to cancel their held message.  Add member addresses one per
                 line; start the line with a ^ character to designate a regular
                 expression match.
hu: Az itt felsorolt külső beküldők üzenetei a jóváhagyásra váró levelek
    sorába kerülnek, amelyekről a szerkesztő később dönt. A feladót
    figyelmeztető levél értesíti erről, amellyel törölheti a visszatartott
    levelét. Soronként egy címet adjunk meg; a reguláris keresési
    kifejezések jelölésére ^ jellel kezdjük a sorokat.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically rejected.
hu: Azon külső beküldők listája, akiknek az üzenetei automatikusan
    	  vissza lesznek utasítva.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 rejected.  In other words, their messages will be bounced back to
                 the sender with a notification of automatic rejection.  This
                 option is not appropriate for known spam senders; their messages
                 should be
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >automatically discarded</a>.
    
                 <p>Add member addresses one per line; start the line with a ^
                 character to designate a regular expression match.
hu: Az itt felsorolt külső beküldők üzenetei automatikusan el lesznek
    utasítva. Másképp, a levelüket a Mailman egy automatikus elutasító szöveggel
    együtt visszaküldi. Az ismert spamerekhez ne ezt az opciót használjuk,
    hanem az <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
    >automatikus elvetés</a> opciót.
    <p>Soronként egy címet adjunk meg; a reguláris keresési kifejezések jelölésére a
    ^ jellel kezdjük a sorokat.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically discarded.
hu: Azon külső beküldők listája, akiknek az üzenetei automatikusan törlésre
    	kerülnek.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 discarded.  That is, the message will be thrown away with no
                 further processing or notification.  The sender will not receive
                 a notification or a bounce, however the list moderators can
                 optionally <a href="?VARHELP=privacy/sender/forward_auto_discards"
                 >receive copies of auto-discarded messages.</a>.
    
                 <p>Add member addresses one per line; start the line with a ^
                 character to designate a regular expression match.
hu: Az itt felsorolt külső beküldők üzenetei automatikusan törlődnek.
    Ezeket a leveleket a Mailman egyből eldobja, bármilyen további feldolgozás
    nélkül. A feladót nem értesíti a levele elfogadásáról, elutasításáról, 
    de a lista szerkesztője a <a href="?VARHELP=privacy/sender/forward_auto_discards"
    >másolat az automatikusan törölt levelekről</a> opcióval kérhet egy
    példányt ezekről a levelekről.
    <p>Soronként egy címet adjunk meg; a reguláris keresési kifejezések jelölésére
    ^ jellel kezdjük a sorokat.

en: Action to take for postings from non-members for which no
                 explicit action is defined.
hu: Teendő azoknál a külső beküldőknél akikről még nem nyilatkoztunk eddig.

en: When a post from a non-member is received, the message's
                 sender is matched against the list of explicitly
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                 >accepted</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">held</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                 >rejected</a> (bounced), and
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >discarded</a> addresses.  If no match is found, then this action
                 is taken.
hu: Külső beküldőktől érkező leveleket a levél feladója szerint
    <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
    >engedélyezni</a>,
    <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">tartani</a>,
    <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers">visszautasítani</a>
    (értesítéssel) és <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
    >elvetni</a> lehet. Ha a fentiek közül egyik helyen sincs a feladó
    felsorolva, akkor az itt megadott beállítás kerül érvényre.

en: Should messages from non-members, which are automatically
                 discarded, be forwarded to the list moderator?
hu: Kapjon a lista szerkesztője azokról a levelekről másolatot, amely
    külső beküldőtől származik, és automatikusan törlésre kerül?

en: This section allows you to configure various filters based on
                the recipient of the message.
hu: Itt lehet beállítani az üzenetek szűrését a címzettek alapján.

en: Recipient filters
hu: Címzettek szűrése

en: Must posts have list named in destination (to, cc) field
                 (or be among the acceptable alias names, specified below)?
hu: Az üzenet címzettek részében (to, cc) kell a lista nevének lennie
    (vagy bármely más mezőben, ahogy az lejjebb a
    helyettesítő nevek részben be van állítva)?

en: Many (in fact, most) spams do not explicitly name their
                 myriad destinations in the explicit destination addresses - in
                 fact often the To: field has a totally bogus address for
                 obfuscation.  The constraint applies only to the stuff in the
                 address before the '@' sign, but still catches all such spams.
    
                 <p>The cost is that the list will not accept unhindered any
                 postings relayed from other addresses, unless
    
                 <ol>
                     <li>The relaying address has the same name, or
    
                     <li>The relaying address name is included on the options that
                     specifies acceptable aliases for the list.
    
                 </ol>
hu: Sok (valójában a legtöbb) spamnél a címzettek címét nem adják meg közvetlenül, hanem a To mezőben valamilyen értelmetlen címet tüntetnek fel. Az ellenőrzés csak a '@' jel előtti részt vizsgálja, azonban így is képes kiszűrni a spamek nagy részét.<p> Ennek következtében a lista nem fogad levelet különös címekről, kivétel ha:
    <ol> <li>a továbbküldő cím (relaying address) ugyanazzal a névvel nem rendelkezik, vagy
    <li>a továbbküldő cím (relaying address) meg van adva a levelet küldhetők listájában.</ol>

en: Alias names (regexps) which qualify as explicit to or cc
                 destination names for this list.
hu: Helyettesítő nevek (illeszkedő kifejezéssel), ahogy a listát a to vagy cc mezőben meg lehet még adni.

en: Alternate addresses that are acceptable when
                 `require_explicit_destination' is enabled.  This option takes a
                 list of regular expressions, one per line, which is matched
                 against every recipient address in the message.  The matching is
                 performed with Python's re.match() function, meaning they are
                 anchored to the start of the string.
                 
                 <p>For backwards compatibility with Mailman 1.1, if the regexp
                 does not contain an `@', then the pattern is matched against just
                 the local part of the recipient address.  If that match fails, or
                 if the pattern does contain an `@', then the pattern is matched
                 against the entire recipient address.
                 
                 <p>Matching against the local part is deprecated; in a future
                 release, the pattern will always be matched against the entire
                 recipient address.
hu: Egyéb címek, amelyként a listát el lehet érni, ha <em>Igen</em>re van állítva a <a
    href="?VARHELP=privacy/recipient/require_explicit_destination"
    >kötelezően feltüntetett cím</a> opció.
    A beállításban számos, soronként egy, illeszkedő kifejezést lehet megadni, amelyek
    a levelek címzettjét vizsgálják. A keresést a szövegkonstans elejétől a
    Python re.match() függvénye végzi.
    
    <p>Mailman 1.1 kompatibilitásának biztosításához,
    ha az illeszkedő kifejezés nem tartalmaz `@' jelet, akkor a keresés csak a címzett
    első részében történik. Ha a keresés sikertelen, vagy a kifejezés tartalmaz
    `@' jelet, akkor a keresés a címzett egész részén történik.
    
    <p>Címzett első részére való illeszkedés a következő verziókban már nem
    fog működni, a keresés a teljes címzett részre fog történi.

en: Ceiling on acceptable number of recipients for a posting.
hu: A levél egyszerre maximum a megadott számú felhasználóhoz lesz továbbítva.

en: If a posting has this number, or more, of recipients, it is
                 held for admin approval.  Use 0 for no ceiling.
hu: Ha a levélnek legalább ennyi címzettje van, akkor adminisztrátori engedély szükséges. 0-t megadva bármennyi címzettje lehet.

en: This section allows you to configure various anti-spam
                filters posting filters, which can help reduce the amount of spam
                your list members end up receiving.
hu: Itt a különböző anti-spam szűrőket lehet beállítani, amellyel a listán
    esetleg megjelenő spam mennyiségét lehet csökkenteni.

en: Header filters
hu: Fejléc szűrők

en: Filter rules to match against the headers of a message.
hu: Szűrési feltételek, amelyek a levelek fejlécére vonatkoznak.

en: Legacy anti-spam filters
hu: Régi anti-spam szűrők

en: Hold posts with header value matching a specified regexp.
hu: Egy megadott keresési feltételre illeszkedő levelek visszatartása.

en: Use this option to prohibit posts according to specific
                 header values.  The target value is a regular-expression for
                 matching against the specified header.  The match is done
                 disregarding letter case.  Lines beginning with '#' are ignored
                 as comments.
    
                 <p>For example:<pre>to: .*@public.com </pre> says to hold all
                 postings with a <em>To:</em> mail header containing '@public.com'
                 anywhere among the addresses.
    
                 <p>Note that leading whitespace is trimmed from the regexp.  This
                 can be circumvented in a number of ways, e.g. by escaping or
                 bracketing it.
hu: A beállítással a levelek bizonyos tartalmú fejlécei alapján lehet
    azok fogadását korlátozni. A fejléc bármely részére illeszkedő
    keresési kifejezéseket meg lehet adni. A keresés nem tesz
    különbséget kis- és nagybetűk között. A '#' jellel kezdődő sorokat megjegyzésekként
    kezeli a program.
    
    <p>Például:<pre>to: .*@public.com </pre> kifejezés az összes
    levelet, amelynek <em>to</em> mezőjében bárhol megtalálható a '@public.com'
    visszatartja.
    
    <p>A sorkezdő szóközöket levágja a program. Ha mégis szükséges, akkor a
    szóközöket védőkarakterek (pl. zárójelek) között lehet megadni.

en: Header filter rules require a pattern.
                    Incomplete filter rules will be ignored.
hu: A fejléc szűrőknél egy valós szűrésu feltételt kell megadni.
    Hiányosan megadott feltételeket a program figyelmen kívül hagy.

en: The header filter rule pattern
                    '%(safepattern)s' is not a legal regular expression.  This
                    rule will be ignored.
hu: A(z) `%(safepattern)s' témaszűrő nem valós reguláris
    kifejezés. Figyelmen kívűl hagyva.

en: Topics
hu: Témák

en: List topic keywords
hu: A lista fő témái

en: Disabled
hu: Kikapcsolva

en: Enabled
hu: Bekapcsolva

en: Should the topic filter be enabled or disabled?
hu: A témák szűrése be- vagy kikapcsolt állapotban legyen?

en: The topic filter categorizes each incoming email message
                 according to <a
                href="http://docs.python.org/library/re.html">regular
                 expression filters</a> you specify below.  If the message's
                 <code>Subject:</code> or <code>Keywords:</code> header contains a
                 match against a topic filter, the message is logically placed
                 into a topic <em>bucket</em>.  Each user can then choose to only
                 receive messages from the mailing list for a particular topic
                 bucket (or buckets).  Any message not categorized in a topic
                 bucket registered with the user is not delivered to the list.
    
                 <p>Note that this feature only works with regular delivery, not
                 digest delivery.
    
                 <p>The body of the message can also be optionally scanned for
                 <code>Subject:</code> and <code>Keywords:</code> headers, as
                 specified by the <a
           href="?VARHELP=topics/topics_bodylines_limit">topics_bodylines_limit</a>
                 configuration variable.
hu: A témaszűrő minden egyes bejövő levelet megvizsgál a későbbiekben  megadott <a
    href="http://docs.python.org/library/re.html">reguláris
    szűrő kifejezések</a> alapján. Ha a levél <code>Subject:</code> vagy
    	<code>Keywords:</code> fejléce egyezést mutat valamelyik szűrési
    	feltétellel, akkor az üzenet egy ún. téma <em>tárolóba</em> kerül.
    	Minden egyes felhasználó dönthet, hogy csak a tároló(k)ból fogad-e
    	levelet vagy sem. Az a levél, amelyik semelyik tématárolóba
           sem kerül a felhasználónál nem jelenik meg.
    	<p>Fontos tudni, hogy ez a szolgáltatás csak nem-digest típusú
    	levélküldésnél működik.
    
    	<p>A levél törzsében is lehet keresni a <code>Subject:</code> és
    	<code>Keyword:</code> mezőkre, ahogy az a <a
    	href="?VARHELP=topics/topics_bodylines_limit">témák_levéltörzs_sorában</a>
    	be van állítva.

en: How many body lines should the topic matcher scan?
hu: A témaszűrő a levél törzsének hány sorát vizsgálja?

en: The topic matcher will scan this many lines of the message
                 body looking for topic keyword matches.  Body scanning stops when
                 either this many lines have been looked at, or a non-header-like
                 body line is encountered.  By setting this value to zero, no body
                 lines will be scanned (i.e. only the <code>Keywords:</code> and
                 <code>Subject:</code> headers will be scanned).  By setting this
                 value to a negative number, then all body lines will be scanned
                 until a non-header-like line is encountered.
hu: A témaszűrő a levél törzsének itt megadott számú sorában keres még
    	a feltételekre. A törzs szűrése leáll, ha a megadott sorszámot
    	elérte vagy nem-fejléc típusú sorhoz ér. 0-t megadva a
    	program nem keres a levél törzsében (csak a <code>Keywords:</code>
    	és <code>Subject:</code> mezőkben fog keresni). Negatív értéket
    	megadva a levél törzsének összes sorában keres, amíg egy
    	nem-fejléc típusú sorhoz nem ér.

en: Topic keywords, one per line, to match against each message.
hu: Fő témák, minden sorban csak egyet megadva, a levelek vizsgálatához.

en: Each topic keyword is actually a regular expression, which is
                 matched against certain parts of a mail message, specifically the
                 <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code> message headers.
                 Note that the first few lines of the body of the message can also
                 contain a <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code>
                 "header" on which matching is also performed.
hu: Minden egyes fő téma valójában egy reguláris keresési feltétel, amely
    	a levél bizonyos részeit, pontosabban a <code>Keywords:</code>
    	és <code>Subject:</code> levél fejléceket vizsgálja.
    	Jó tudni, hogy a levél törzsének első pár sora is tartalmazhat
    	<code>Keywords:</code> és <code>Subject:</code> "fejléceket",
    	amelyekben szintén lehet kerestetni.

en: Topic specifications require both a name and
                    a pattern.  Incomplete topics will be ignored.
hu: A témáknak nevet és keresési feltételt is meg kell adni.
    Hiányosan megadott témákat a program figyelmen kívül hagy.

en: The topic pattern '%(safepattern)s' is not a
                    legal regular expression.  It will be discarded.
hu: A(z) `%(safepattern)s' témaszűrő nem valós reguláris
    kifejezés. Figyelmen kívűl hagyva.

en: Mail&lt;-&gt;News&nbsp;gateways
hu: Mail&lt;-&gt;News&nbsp;átjárók

en: Mail-to-News and News-to-Mail gateway services.
hu: Mail-to-News és News-to-Mail átjáró funkciók.

en: News server settings
hu: News szerver beállítások

en: The hostname of the machine your news server is running on.
hu: Az internet címe annak a gépnek, ahol a news szervered működik.

en: This value may be either the name of your news server, or
                 optionally of the format name:port, where port is a port number.
    
                 The news server is not part of Mailman proper.  You have to
                 already have access to an NNTP server, and that NNTP server must
                 recognize the machine this mailing list runs on as a machine
                 capable of reading and posting news.
hu: A változó a news szerver gép nevét, vagy címét gépnév:portszám alakban
    tartalmazhatja.
    
                A Mailman nem tartalmaz megfelelő news szervert. NNTP szerver
                eléréssel kell rendelkezned, és az NNTP szervernek tudnia kell róla, hogy
                az a gép, amelyen ezek a levelezőlisták futnak, képes hírek fogadására
                és küldésére.

en: The name of the Usenet group to gateway to and/or from.
hu: A hírcsoport neve, ahova és/vagy ahonnan jönnek a levelek.

en: Should new posts to the mailing list be sent to the
                 newsgroup?
hu: Levelezőlistára érkező üzenetek továbbítva legyenek a hírcsoportba?

en: Should new posts to the newsgroup be sent to the mailing
                 list?
hu: A hírcsoportba érkező új levelek a levelezőlistára is el legyenek küldve?

en: Forwarding options
hu: Továbbküldési beállítások

en: Moderated
hu: Szerkesztett

en: Open list, moderated group
hu: Nyitott lista, szerkesztett csoport

en: The moderation policy of the newsgroup.
hu: A hírcsoport moderálási beállításai.

en: This setting determines the moderation policy of the
                 newsgroup and its interaction with the moderation policy of the
                 mailing list.  This only applies to the newsgroup that you are
                 gatewaying <em>to</em>, so if you are only gatewaying from
                 Usenet, or the newsgroup you are gatewaying to is not moderated,
                 set this option to <em>None</em>.
    
                 <p>If the newsgroup is moderated, you can set this mailing list
                 up to be the moderation address for the newsgroup.  By selecting
                 <em>Moderated</em>, an additional posting hold will be placed in
                 the approval process.  All messages posted to the mailing list
                 will have to be approved before being sent on to the newsgroup,
                 or to the mailing list membership.
    
                 <p><em>Note that if the message has an <tt>Approved</tt> header
                 with the list's administrative password in it, this hold test
                 will be bypassed, allowing privileged posters to send messages
                 directly to the list and the newsgroup.</em>
    
                 <p>Finally, if the newsgroup is moderated, but you want to have
                 an open posting policy anyway, you should select <em>Open list,
                 moderated group</em>.  The effect of this is to use the normal
                 Mailman moderation facilities, but to add an <tt>Approved</tt>
                 header to all messages that are gatewayed to Usenet.
hu: Ezzel a beállítással lehet meghatározni a hicsoport moderálási
    tulajdonságait és annak kapcsolatát a levelezőlista moderálási
    tulajdonságaival. A beállítás csak arra a hircsoportra vonatkozik
    <em>ahova</em> küldöd az üzeneteket. Ha a Usenetről érkeznek az
    üzenetek, vagy a hírcsoport ahova küldésre kerülnek nem szerkesztett, akkor
    válaszd a <em>Semmi</em> beállítást.
    
    <p>Ha a hírcsoport szerkesztett, akkor beállíthatod a levelezőlistát
    úgy, hogy egyben a hírcsoport szerkesztői címe is legyen. A
    <em>Szerkesztett</em> beállítással egy újabb jóváhagyás szükségeltetik
    az üzenetek megjelenéséhez. A levelezőlistára érkező összes levelet
    a hírcsoportban, vagy a levelezőlistán való megjelenése előtt jóvá kell
    majd hagyni.
    
    <p><em>Fontos tudni, hogy ha a beérkezett üzenet tartalmaz egy
    <tt>Approve</tt> fejlécet a lista szerkesztői/adminisztrátori jelszavával,
    akkor a levél minden további jóváhagyási procedúra nélkül megjelenik.
    Ennek segítségével a felhatalmazott felhasználók közvetlenül küldhetnek
    levelet mind a listára, mind a hírcsoportba.</em>
    
    <p>Végül pedig, ha a hírcsoport szerkesztett, de bárki számára nyitottá
    akarjuk tenni, akkor válasszuk a <em>Nyitott lista, szerkesztett
    csoport</em> beállítást. Ilyenkor a hagyományos Mailman jóváhagyási
    procedúra fog működni, a Usenetnek továbbított összes levélhez
    hozzá kell adnunk a <tt>Approved</tt> fejlécet.

en: Prefix <tt>Subject:</tt> headers on postings gated to news?
hu: Legyen a hírcsoportba küldött üzenetek <tt>Subject:</tt> fejlécében a listára beállított szöveg?

en: Mailman prefixes <tt>Subject:</tt> headers with
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">text you can
                 customize</a> and normally, this prefix shows up in messages
                 gatewayed to Usenet.  You can set this option to <em>No</em> to
                 disable the prefix on gated messages.  Of course, if you turn off
                 normal <tt>Subject:</tt> prefixes, they won't be prefixed for
                 gated messages either.
hu: A Mailman a <tt>Subject:</tt> fejlécek elé az <a
    href="?VARHELP=general/subject_prefix">általunk megadott szöveget</a>
    szúrja be, amely alapestben a Usenetre továbbított üzenetekben is
    megjelenik. Ha nem szeretnénk, hogy ezekben a továbbított üzenetekben
    is megjelenjen a szöveg, akkor válasszuk a <em>Nem</em> beállítást.
    Természetesen, ha kikapcsoljuk a hagyományos <tt>Subject:</tt> elé
    beszúrandó szöveget, akkor a továbbított üzenetekben sem fog az megjelenni.

en: Mass catch up
hu: Hírcsoport frissítés

en: Should Mailman perform a <em>catchup</em> on the newsgroup?
hu: <em>Frissítsen</em> a Mailman a hírcsoporton?

en: When you tell Mailman to perform a catchup on the newsgroup,
                 this means that you want to start gating messages to the mailing
                 list with the next new message found.  All earlier messages on
                 the newsgroup will be ignored.  This is as if you were reading
                 the newsgroup yourself, and you marked all current messages as
                 <em>read</em>.  By catching up, your mailing list members will
                 not see any of the earlier messages.
hu: A Mailman a hírcsoportról való frissítéskor a levelezőlistára
    	      csak az újabb üzeneteket tölti le. Minden régebbi levelet a 
                 hírcsoporton figyelmen kívül hagy. Ez nagyjából ugyanaz, mint
    	      amikor a hírcsoport olvasásakor az összes üzenetet <em>olvasottnak</em>
    	      jelölünk meg. Frissítésnél a listatagok a régebbi leveleket nem
    	      fogják látni.

en: Mass catchup completed
hu: A frissítés befejeződött.

en: You cannot enable gatewaying unless both the
                    <a href="?VARHELP=gateway/nntp_host">news server field</a> and
                    the <a href="?VARHELP=gateway/linked_newsgroup">linked
                    newsgroup</a> fields are filled in.
hu: Addig nem tudod bekapcsolni a hírcsoportba való üzenet küldést, amíg
    ki nem töltöd a <a href="?VARHELP=gateway/nntp_host">news server</a>
     és a <a href="?VARHELP=gateway/linked_newsgroup">linked
    newsgroup</a> mezőket.

en: %(listinfo_link)s list run by %(owner_link)s
hu: %(listinfo_link)s listát működteti: %(owner_link)s

en: %(realname)s administrative interface
hu: %(realname)s adminisztrációs felület

en:  (requires authorization)
hu:  (azonosítás szükséges)

en: Overview of all %(hostname)s mailing lists
hu: %(hostname)s levelezőlisták

en: <em>(1 private member not shown)</em>
hu: <em>(1 privát tag nélkül)</em>

en: <em>(%(num_concealed)d private members not shown)</em>
hu: <em>(%(num_concealed)d privát tag nélkül)</em>

en: ; it was disabled by you
hu: Kérésedre

en: ; it was disabled by the list administrator
hu: A lista adminisztrátor döntése alapján

en: ; it was disabled due to excessive bounces.  The
                last bounce was received on %(date)s
hu: Túl sok visszapattanás miatt - az utolsó
    visszapattanás ideje: %(date)s -

en: ; it was disabled for unknown reasons
hu: Ismeretlen ok miatt

en: Note: your list delivery is currently disabled%(reason)s.
hu: Megjegyzés: %(reason)s a listáról jelenleg nem kapsz levelet.

en: Mail delivery
hu: Levélküldés

en: the list administrator
hu: a lista adminisztrátor

en: <p>%(note)s
    
                <p>You may have disabled list delivery intentionally,
                or it may have been triggered by bounces from your email
                address.  In either case, to re-enable delivery, change the
                %(link)s option below.  Contact %(mailto)s if you have any
                questions or need assistance.
hu: <p>%(note)s
    
    	    <p>A levélküldést lehet, hogy véletlenül kapcsoltad ki,
    	    vagy címedről sokszor pattant vissza levél. Mindkét esetben
    	    a levelek újbóli fogadásához a %(link)s beállítást állítsd át.
    	    Ha segítségre van szükséged, vagy kérdésed van, akkor írj a(z)
    	    %(mailto)s címre.

en: <p>We have received some recent bounces from your
                address.  Your current <em>bounce score</em> is %(score)s out of a
                maximum of %(total)s.  Please double check that your subscribed
                address is correct and that there are no problems with delivery to
                this address.  Your bounce score will be automatically reset if
                the problems are corrected soon.
hu: <p>A címedről visszapattantak az üzenetek. Jelenleg %(score)s <em>visszapattanási
    pontod</em> van a maximálisan engedélyezett %(total)s pontból. Kérünk feltétlenül
    ellenőrizd, hogy a feliratkozási címed helyesen lett megadva és rendesen fogadja
    a leveleket. A visszapattanási pontjaid automatikusan törlődnek, ha a
    probléma megszűnik.

en: (Note - you are subscribing to a list of mailing lists, so the %(type)s notice will be sent to the admin address for your membership, %(addr)s.)<p>
hu: (Megjegyzés - levelezőlistára iratkozol éppen fel, a(z) %(type)s üzenet a feliratkozásodról az admin címére lesz elküldve, %(addr)s.)<p>

en: You will be sent email requesting confirmation, to
                prevent others from gratuitously subscribing you.
hu: Feliratkozási kérelmedről értesítést fogsz kapni, nehogy mások a tudtod nélkül felírhassanak.

en: This is a closed list, which means your subscription
                will be held for approval.  You will be notified of the list
                moderator's decision by email.
hu: Ez egy zártkörű lista, a feliratkozásod engedélyezésig függőben marad. A szerkesztő döntéséről e-mailben értesítést fogsz kapni.

en: also
hu: továbbá

en: You will be sent email requesting confirmation, to
                prevent others from gratuitously subscribing you.  Once
                confirmation is received, your request will be held for approval
                by the list moderator.  You will be notified of the moderator's
                decision by email.
hu: Feliratkozási kérelmedről értesítést kapsz, nehogy mások tudtod nélkül felírhassanak. Megerősítésed után feliratkozásod azonban csak a lista szerkesztőjének jóváhagyásával válik teljessé. A szerkesztő döntéséről e-mailben értesítünk.

en: This is %(also)sa private list, which means that the
                list of members is not available to non-members.
hu: A lista %(also)szártkörű, a tagok listája külsősöknek nem elérhető.

en: This is %(also)sa hidden list, which means that the
                list of members is available only to the list administrator.
hu: A lista %(also)segy rejtett lista, a tagok listája csakis a lista adminisztrátora számára érhető el.

en: This is %(also)sa public list, which means that the
                list of members list is available to everyone.
hu: A lista %(also)segy nyilvános levelezőlista, amely azt jelenti, hogy a tagok listája bárki számára elérhető.

en:  (but we obscure the addresses so they are not
                    easily recognizable by spammers).
hu:  (de a címek módosítva lettek úgy, hogy ne legyenek könnyű célpontok a spammereknek).

en: <p>(Note that this is an umbrella list, intended to
                have only other mailing lists as members.  Among other things,
                this means that your confirmation request will be sent to the
                `%(sfx)s' account for your address.)
hu: <p>(Figyelem ez a lista egy gyűjtőlista, tagjai csak más lista címek lehetnek. Ezek függvényében feliratkozási kérelmed a '%(sfx)s' címre kerül elküldésre.)

en: <b><i>either</i></b>
hu: <b><i>vagy</i></b>

en: To unsubscribe from %(realname)s, get a password reminder,
            or change your subscription options %(either)senter your subscription
            email address:
            <p><center>
hu: %(realname)s listáról való leiratkozáshoz, jelszó lekérdezéséhez,
    	vagy a listatagsági beállításaid megváltoztatásához 
    	add meg itt %(either)sa feliratkozási e-mail címedet:
    	<p><center>

en: Unsubscribe or edit options
hu: Leiratkozás vagy beállítások módosítása

en: <p>... <b><i>or</i></b> select your entry from
                          the subscribers list (see above).
hu: <p>... <b><i>vagy</i></b> válaszd ki a címedet a tagok listájából (lásd feljebb).

en:  If you leave the field blank, you will be prompted for
            your email address
hu:  Ha üres a mező, akkor a program kérni fogja az e-mail
    	címedet

en: (<i>%(which)s is only available to the list
                    members.</i>)
hu: (<i>%(which)s csak a lista tagjai számára érhető el.</i>)

en: (<i>%(which)s is only available to the list
                administrator.</i>)
hu: (<i>%(which)s csak a lista adminisztrátora számára érhető el.</i>)

en:  subscribers:
hu:  levelezőlista tagjainak megtekintéséhez kattints ide:

en: Visit Subscriber list
hu: Mutasd a tagok listáját

en: members
hu: listatag

en: Address:
hu: Cím

en: Admin address:
hu: Admin cím:

en: The subscribers list
hu: A tagok listája

en:  <p>Enter your
hu:  <p>A tagok listájának megtekintéséhez írd be a

en:  and password to visit  the subscribers list: <p><center>
hu: edet és a jelszavadat: <p><center>

en: Password:
hu:  Jelszó

en: Visit Subscriber List
hu: Mutasd a tagok listáját

en: Once a month, your password will be emailed to you as a reminder.
hu: Havonta egyszer a jelszavad emlékeztetőül e-mailben elküldésre kerül.

en: The current archive
hu: Az aktuális archívum

en: %(realname)s post acknowledgement
hu: %(realname)s levél nyugtázva

en: Your urgent message to the %(realname)s mailing list was not authorized for
    delivery.  The original message as received by Mailman is attached.
hu: A(z) %(realname)s levelezőlistára küldött fontos üzeneted nem jelenhet meg
    a listán. Az eredeti üzenet alább olvasható.

en: Emergency hold on all list traffic is in effect
hu: Az összes lista forgalmának korlátozása életbe lépett.

en: Your message was deemed inappropriate by the moderator.
hu: A szerkesztő nem engedélyezi leveled megjelenését.

en: Sender is explicitly forbidden
hu: A feladó el van tiltva.

en: You are forbidden from posting messages to this list.
hu: El vagy tiltva a listára való levélküldéstől.

en: Post to moderated list
hu: A levél moderált listára érkezett.

en: Post by non-member to a members-only list
hu: Nem listatag küldött levelet a csak tagoknak elérhető listára.

en: Non-members are not allowed to post messages to this list.
hu: A listára csak a tagok küldhetnek levelet.

en: Posting to a restricted list by sender requires approval
hu: Zártkörű listára küldött levél megjelenését engedélyezni kell.

en: This list is restricted; your message was not approved.
hu: A lista zártkörű; leveled nem jelenhet meg.

en: Too many recipients to the message
hu: A levélben túl sok címzett van megadva.

en: Please trim the recipient list; it is too long.
hu: Kérlek, rövidíts a címzettek listáján; a lista túl hosszú.

en: Message has implicit destination
hu: A levél címzettje nem lett egyértelműen megadva.

en: Blind carbon copies or other implicit destinations are
    not allowed.  Try reposting your message by explicitly including the list
    address in the To: or Cc: fields.
hu: Rejtett (BCC) vagy máshogy megadott címzettek nem engedélyezettek.
    Leveledet a listára a To: vagy CC: mezőben megadott listanévvel
    küldd el újra.

en: Message may contain administrivia
hu: A levél valószínűleg adminisztrációs tartalmú.

en: Please do *not* post administrative requests to the mailing
    list.  If you wish to subscribe, visit %(listurl)s or send a message with the
    word `help' in it to the request address, %(request)s, for further
    instructions.
hu: Kérlek az adminisztratív tartalmú leveleket *ne* a listára 
    küldjed. Feliratkozáshoz látogass el a %(listurl)s címre, vagy további
    további információért küldj egy `help' tartalmú levelet a request címre,
    %(request)s.

en: Message has a suspicious header
hu: A levél gyanús fejlécet tartalmaz.

en: Your message had a suspicious header.
hu: Leveled gyanús fejlécet tartalmaz.

en: Message body is too big: %(size)d bytes with a limit of
    %(limit)d KB
hu: Túl nagy méretű levél: %(size)d bájt, engedélyezett méret
    %(limit)d KB

en: Your message was too big; please trim it to less than
    %(kb)d KB in size.
hu: A leveled túl nagy; minimum %(kb)d KB méretűre kell csökkenteni
    a listán való megjelenéshez.

en: Posting to a moderated newsgroup
hu: A levél moderált hírcsoportra érkezett.

en: Your message to %(listname)s awaits moderator approval
hu: A(z) %(listname)s listára küldött leveled szerkesztői engedélyére vár

en: %(listname)s post from %(sender)s requires approval
hu: A(z) %(listname)s listára %(sender)s feladótól jövő levél engedélyezésre vár

en: If you reply to this message, keeping the Subject: header intact, Mailman will
    discard the held message.  Do this if the message is spam.  If you reply to
    this message and include an Approved: header with the list password in it, the
    message will be approved for posting to the list.  The Approved: header can
    also appear in the first line of the body of the reply.
hu: Ha törölni szeretnéd a jóváhagyásra váró levelet, akkor a Subject: fejléc
    módosítása nélkül válaszolj erre a levélre. Levelet akkor törölj, ha spamet
    tartalmaz. Ha engedélyezed a levél megjelenését, akkor válaszolj erre a
    levélre úgy, hogy egy Approved: fejlécben megadod a lista jelszavát.
    Az Approved: fejléc a válaszlevél törzsében, az első sorban is megadható.

en: The message's content type was explicitly disallowed
hu: Az üzenet tartalma olyan típusú, amely külön ki van tiltva.

en: The message's content type was not explicitly allowed
hu: Az üzenet tartalmaz olyan típusú, amely nincs külön engedélyezve.

en: After content filtering, the message was empty
hu: A tartalom szűrés miatt üres lett a levél.

en: The attached message matched the %(listname)s mailing list's content filtering
    rules and was prevented from being forwarded on to the list membership.  You
    are receiving the only remaining copy of the discarded message.
hu: A küldött üzenet tartalmaz olyan részt, amely egyezik a(z) %(listname)s
    levelezőlistán beállított tartalomszűrési feltétellel és ezért nem jelenhet meg
    a levelezőlistán. A csatolt mellékletben megtalálod üzenetedet eredeti példányát.

en: Content filtered message notification
hu: Értesítés a levél tartalomszűréséről

en: You are not allowed to post to this mailing list, and your message has been
    automatically rejected.  If you think that your messages are being rejected in
    error, contact the mailing list owner at %(listowner)s.
hu: Nem engedélyezték, hogy erre a levelezőlistára levelet küldjél, ezért a leveledet automatikusan elutasítottuk. Ha szerinted
    az elutasítás jogtalan volt, akkor lépj kapcsolatba a levelezőlista
    tulajdonosával a következő címen: %(listowner)s

en: Auto-discard notification
hu: Értesítés automatikusan törlendő levélről

en: The attached message has been automatically discarded.
hu: A mellékletet automatikusan töröltem.

en: Auto-response for your message to the "%(realname)s" mailing list
hu: Automatikus válasz a(z) "%(realname)s" levelezőlistára küldött üzenetedre

en: The Mailman Replybot
hu: A Mailman automatikus feladója

en: HTML attachment scrubbed and removed
hu: A csatolt HTML állomány át lett konvertálva és törölve.

en: An HTML attachment was scrubbed...
    URL: %(url)s
hu: Egy csatolt HTML állomány át lett konvertálva...
    URL: %(url)s

en: no subject
hu: nincs tárgy

en: no date
hu: nincs dátum

en: unknown sender
hu: ismeretlen beküldő

en: -------------- next part --------------
hu: --------- következő rész ---------

en: The message headers matched a filter rule
hu: A levél fejléce illeszkedik valamelyik szűrő feltételre

en: Message rejected by filter rule match
hu: A levél megjelenése visszautasítva, mert illeszkedik valamelyik szűrő feltételre

en: %(realname)s Digest, Vol %(volume)d, Issue %(issue)d
hu: %(realname)s digest, %(volume)d kötet, %(issue)d szám

en: digest header
hu: digest fejléc

en: Digest Header
hu: Digest fejléc

en: Today's Topics:
hu: Mai témák:

en: Today's Topics (%(msgcount)d messages)
hu: Mai témák (%(msgcount)d üzenet)

en: [Message discarded by content filter]
hu: [Tartalomszűrés miatt az üzenet törölve lett]

en: digest footer
hu: digest lábléc

en: Digest Footer
hu: Digest lábléc

en: End of
hu: Vége:

en: Posting of your message titled "%(subject)s"
hu: A leveled tárgya: "%(subject)s"

en: [No reason given]
hu: [Nincs indok megadva]

en: Forward of moderated message
hu: Továbbküldött moderált levél

en: New subscription request to list %(realname)s from %(addr)s
hu: %(realname)s listára %(addr)s feliratkozási kérelme

en: Subscription request
hu: Feliratkozási kérelem

en: New unsubscription request from %(realname)s by %(addr)s
hu: %(addr)s leiratkozási kérelme %(realname)s listáról

en: Unsubscription request
hu: Leiratkozási kérelem

en: Original Message
hu: Eredeti üzenet

en: Request to mailing list %(realname)s rejected
hu: A(z) %(realname)s levelezőlistára való feliratkozásod vissza lett utasítva

en: The mailing list `%(listname)s' has been created via the through-the-web
    interface.  In order to complete the activation of this mailing list, the
    proper /etc/aliases (or equivalent) file must be updated.  The program
    `newaliases' may also have to be run.
    
    Here are the entries for the /etc/aliases file:
hu: A(z) `%(listname)s' levelezőlistát weboldalon keresztül hozták létre.
    A lista működéséhez az /etc/aliases (vagy hasonló) állományt módosítani 
    kell. A `newaliases' programot is le kell futtatni.
    
    A következő sorokat kell az /etc/aliases állományban elhelyezni:

en: To finish creating your mailing list, you must edit your /etc/aliases (or
    equivalent) file by adding the following lines, and possibly running the
    `newaliases' program:
hu: A levelezőlista létrehozásának utolsó lépéséhez az /etc/aliases (vagy 
    hasonló) állományba a következő sorokat kell elhelyezni, és valószínűleg
    futtatni utána a `newaliases' programot:

en: ## %(listname)s mailing list
hu: ## %(listname)s levelezőlista

en: Mailing list creation request for list %(listname)s
hu: %(listname)s levelezőlista létrehozás kérelme

en: The mailing list `%(listname)s' has been removed via the through-the-web
    interface.  In order to complete the de-activation of this mailing list, the
    appropriate /etc/aliases (or equivalent) file must be updated.  The program
    `newaliases' may also have to be run.
    
    Here are the entries in the /etc/aliases file that should be removed:
hu: A(z) `%(listname)s' levelezőlista Web-en keresztül sikeresen törölve lett.
    A levelezőlista törlésének utolsó lépéseként az /etc/aliases (vagy hasonló)
    állományt frissíteni kell, majd a `newaliases' programot futtatni.
    
    A következő sorokat kell az /etc/aliases állományból törölni:

en: 
    To finish removing your mailing list, you must edit your /etc/aliases (or
    equivalent) file by removing the following lines, and possibly running the
    `newaliases' program:
    
    ## %(listname)s mailing list
hu: 
    A levelezőlista törlésének utolsó lépéseként az /etc/aliases (vagy 
    hasonló) állományból kell a következő sorokat törölni, és valószínűleg
    a `newaliases' programot futtatni:
    
    ## %(listname)s levelezőlista

en: Mailing list removal request for list %(listname)s
hu: Kérelem a(z) %(listname)s levelezőlista törlésére

en: checking permissions on %(file)s
hu: jogosultságok ellenőrzése a(z) %(file)s fájlon

en: %(file)s permissions must be 066x (got %(octmode)s)
hu: %(file)s jogosultságának 066x-nak kell lennie (most %(octmode)s)

en: (fixing)
hu: (kijavítva)

en: checking ownership of %(dbfile)s
hu: tulajdonos ellenőrzése a %(dbfile)s fájlon

en: %(dbfile)s owned by %(owner)s (must be owned by %(user)s
hu: %(dbfile)s tulajdonosa %(owner)s (%(user)s legyen a tulajdonos)

en: %(dbfile)s permissions must be 066x (got %(octmode)s)
hu: %(dbfile)s jogosultságának 066x-nak kell lennie (most %(octmode)s)

en:  from %(remote)s
hu:  %(remote)s

en: subscriptions to %(realname)s require moderator approval
hu: feliratkozáshoz a(z) %(realname)s listára szerkesztői jóváhagyás szükséges

en: %(realname)s subscription notification
hu: Értesítés feliratkozásról a(z) %(realname)s listán

en: unsubscriptions require moderator approval
hu: leiratkozáshoz szerkesztői jóváhagyás szükséges

en: %(realname)s unsubscribe notification
hu: Értesítés leiratkozásról a(z) %(realname)s listán

en: subscriptions to %(name)s require administrator approval
hu: feliratkozáshoz a(z) %(name)s listára adminisztrátori jóváhagyás szükséges

en: Last autoresponse notification for today
hu: A mai napra az utolsó automatikus válasz

en: The attached message was received as a bounce, but either the bounce format
    was not recognized, or no member addresses could be extracted from it.  This
    mailing list has been configured to send all unrecognized bounce messages to
    the list administrator(s).
    
    For more information see:
    %(adminurl)s
hu: A csatolt üzenet visszapattanásból származik, de vagy ismeretlen a
    formátuma, vagy nem található benne ismert listtag cím.
    A levelezőlista beállítása szerint az összes ismeretlen visszapattanási
    üzenetet a lista adminisztrátorának továbbítja.
    
    További információért látogass el ide:
    %(adminurl)s

en: Uncaught bounce notification
hu: Ismeretlen visszapattanási értesítés

en: Ignoring non-text/plain MIME parts
hu: Nem-szöveges/sima MIME részek figyelmen kívül hagyva

en: The results of your email command are provided below.
    Attached is your original message.
hu: Az e-mailben elküldött parancsaidra a válaszokat lejjebb
    olvashatod. Az eredeti leveledet csatoltuk ehhez a levélhez.

en: - Results:
hu: - Eredmények:

en: 
    - Unprocessed:
hu: 
    - Feldolgozatlanok:

en: No commands were found in this message.
    To obtain instructions, send a message containing just the word "help".
hu: Nem található parancs a küldött üzenetben.
    A használható parancsok bemutatásához küldjön egy "help" tárgyú üzenetet.

en: 
    - Ignored:
hu: 
    - Figyelmen kívűl hagyva:

en: 
    - Done.
hu: 
    - Vége.

en: The results of your email commands
hu: Az e-mail parancsok eredményei

en: Delivered by Mailman<br>version %(version)s
hu: Mailman listakezelő <br> %(version)s verzió

en: Python Powered
hu: Python alapú

en: Gnu's Not Unix
hu: Gnu Nem Unix

en: Mon
hu: H

en: Thu
hu: Cs

en: Tue
hu: K

en: Wed
hu: Sze

en: Fri
hu: P

en: Sat
hu: Szo

en: Sun
hu: V

en: Apr
hu: Ápr

en: Jun
hu: Jún

en: Mar
hu: Már

en: Jul
hu: Júl

en: Oct
hu: Okt

en: Sep
hu: Sze

en: Server Local Time
hu: Helyi idő a rendszeren

en: %(wday)s %(mon)s %(day)2i %(hh)02i:%(mm)02i:%(ss)02i %(tzname)s %(year)04i
hu: %(year)04i. %(mon)s. %(day)2i., %(wday)s, %(hh)02i:%(mm)02i:%(ss)02i %(tzname)s

en: Already a member: %(member)s
hu: Már tag: %(member)s

en: Bad/Invalid email address: blank line
hu: Hibás/érvénytelen e-mail cím: üres sor

en: Bad/Invalid email address: %(member)s
hu: Hibás/érvénytelen e-mail cím: %(member)s

en: Hostile address (illegal characters): %(member)s
hu: Tiltott cím (illegális karakterek): %(member)s

en: Subscribed: %(member)s
hu: Felírva: %(member)s

en: Bad argument to -w/--welcome-msg: %(arg)s
hu: Hibás paraméter a -w/--welcome-msg kapcsolónál: %(arg)s

en: Bad argument to -a/--admin-notify: %(arg)s
hu: Hibás paraméter az -a/--admin-notify kapcsolónál: %(arg)s

en: Cannot read both digest and normal members from standard input.
hu: A standard bemenetről nem lehet egyszerre hagyományos és digest tagokat megadni.

en: No such list: %(listname)s
hu: Nincs %(listname)s nevű lista

en: Nothing to do.
hu: Nincs teendő.

en: Rebuild a list's archive.
    
    Use this command to rebuild the archives for a mailing list.  You may want to
    do this if you edit some messages in an archive, or remove some messages from
    an archive.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] <listname> [<mbox>]
    
    Where options are:
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
        -q / --quiet
            Make the archiver output less verbose.
    
        --wipe
            First wipe out the original archive before regenerating.  You usually
            want to specify this argument unless you're generating the archive in
            chunks.
    
        -s N
        --start=N
            Start indexing at article N, where article 0 is the first in the mbox.
            Defaults to 0.
    
        -e M
        --end=M
            End indexing at article M.  This script is not very efficient with
            respect to memory management, and for large archives, it may not be
            possible to index the mbox entirely.  For that reason, you can specify
            the start and end article numbers.
    
    Where <mbox> is the path to a list's complete mbox archive.  Usually this will
    be some path in the archives/private directory.  For example:
    
    %% bin/arch mylist archives/private/mylist.mbox/mylist.mbox
    
    <mbox> is optional.  If it is missing, it is calculated.
hu: A lista archívumának újrakészítése.
    
    A paranccsal a lista archivumát lehet újra létrehozni. Használata akkor
    előnyös, ha az archívum valamelyik üzenetét módosítottuk, töröltük.
    
    Használat: %(PROGRAM)s [kapcsolók] <listanév> [<mbox>]
    
    Kapcsolók:
        -h / --help
            Megjeleníti ezt a súgót és kilép.
    
        -q / --quiet
            A program kevesebb üzenetet ír ki.
    
        --wipe
    	 Az új archívum elkészítése előtt törli a régi archívumot.
    	 Ezt a kapcsolót többnyire érdemes megadni, kivétel ha az
    	 archívumot részekben hozzuk létre.
    
        -s N
        --start=N
            Az indexelést az N-edik sorszámú levéltől kezdi. A mbox első
            levelének a sorszáma 0. Alapesetben 0-tól kezdi az indexelést.
    
        -e M
        --end=M
            Az M sorszámú levélig végzi el az indexelést. A program működése
            során az összes memóriát lefoglalhatja, nagy méretű archívumoknál
            előfordulhat, hogy nem tudja teljesen elvégezni az indexelést.
            Ilyenkor célszerű az indexelést adott sorszámú cikktől-cikkig
            elvégezni.
    
    Ahol az <mbox> a lista archívumát tartalmazó mbox elérési útvonala.
    Általában ez az archives/private könyvtáron belülre mutat. Például:
    
    %% bin/arch listam archives/private/listam.mbox/listam.mbox
    
    <mbox> megadása nem kötelező. Ha nincs megadva, akkor a program meg-
    keresi a mbox állományt.

en: listname is required
hu: listanevet is meg kell adni

en: No such list "%(listname)s"
    %(e)s
hu: Nincs "%(listname)s" nevű lista
    %(e)s

en: Cannot open mbox file %(mbox)s: %(msg)s
hu: %(mbox)s mbox állomány nem nyitható meg: %(msg)s

en: Fix the MM2.1b4 archives.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] file ...
    
    Where options are:
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
    Only use this to `fix' some archive database files that may have gotten
    written in Mailman 2.1b4 with some bogus data.  Use like this from your
    $PREFIX directory
    
    %% %(PROGRAM)s `grep -l _mlist archives/private/*/database/*-article`
    
    (note the backquotes are required)
    
    You will need to run `bin/check_perms -f' after running this script.
hu: Kijavíja a MM2.1b4 archívumát.
    
    Használat: %(PROGRAM)s [kapcsolók] állomány ...
    
    Kapcsolók:
        -h / --help
            Megjeleníti ezt a súgót és kilép.
    
    Csak azoknál az állományoknál használjuk ezt a programot, amelyekbe a
    Mailman 2.1b4 verzió hibás adatokat írt. Használjuk a $PREFIX könyvtárban
    valahogy így
    
    %% %(PROGRAM)s `grep -l _listam archives/private/*/database/*-article`
    
    (fontos, hogy használjuk az aposztrófokat is)
    
    A program futtatása után el ne felejtsük futtatni a `bin/check_perms -f'
    programot is.

en: Change a list's password.
    
    Prior to Mailman 2.1, list passwords were kept in crypt'd format -- usually.
    Some Python installations didn't have the crypt module available, so they'd
    fall back to md5.  Then suddenly the Python installation might grow a crypt
    module and all list passwords would be broken.
    
    In Mailman 2.1, all list and site passwords are stored in SHA1 hexdigest
    form.  This breaks list passwords for all existing pre-Mailman 2.1 lists, and
    since those passwords aren't stored anywhere in plain text, they cannot be
    retrieved and updated.
    
    Thus, this script generates new passwords for a list, and optionally sends it
    to all the owners of the list.
    
    Usage: change_pw [options]
    
    Options:
    
        --all / -a
            Change the password for all lists.
    
        --domain=domain
        -d domain
            Change the password for all lists in the virtual domain `domain'.  It
            is okay to give multiple -d options.
    
        --listname=listname
        -l listname
            Change the password only for the named list.  It is okay to give
            multiple -l options.
    
        --password=newpassword
        -p newpassword
            Use the supplied plain text password `newpassword' as the new password
            for any lists that are being changed (as specified by the -a, -d, and
            -l options).  If not given, lists will be assigned a randomly
            generated new password.
    
        --quiet / -q
            Don't notify list owners of the new password.  You'll have to have
            some other way of letting the list owners know the new password
            (presumably out-of-band).
    
        --help / -h
            Print this help message and exit.
hu: Megváltoztatja a lista jelszavát.
    
    Mailman 2.1-nél régebbi verziók a jelszavakat titkosított formában tárolták.
    Néhány esetben a telepített Python nem tartalmazta a titkosító modult, így
    ekkor md5 kódolással tárolódtak a jelszavak. Aztán hirtelen megváltozott a
    Python titkosító modulja, aminek következtében az összes lista jelszó
    használhatatlan lett.
    
    Mailman 2.1-ben minden lista és rendszer szintű jelszó SHA1 hexdigest
    formában van jelen. Emiatt az összes Mailman 2.1 előtti verzióban
    használt jelszó érvényét veszti, mivel azok sehonnan sem olvashatok ki
    és frissíthetők az új verzióra.
    
    Ezért ez a program minden listához új jelszót hoz létre és kérésre
    elküldi a lista tulajdonosainak.
    
    Használat: change_pw [kapcsolók]
    
    Kapcsolók:
    
        --all / -a
    	     Az összes lista jelszavát megváltoztatja.
    
        --domain=tartomány
        -d tartomány
    	     A megadott virtuális tartományban található összes lista
    	     jelszavát megváltoztatja. Egyszerre több -d kapcsolót is
    	     meg lehet adni.
    
        --listname=listanév
        -l listanév
    	     Csak a megadott lista jelszavát változtatja meg. Egyszerre
    	     több -l kapcsolót is meg lehet adni.
    
        --password=újjelszó
        -p újjelszó
    	     Az `újjelszó'-ban megadott jelszót állítja be a parancssorban
    	     (-a, -d és -l kapcsolókkal) megadott listáknál. Ha nincs
    	     új jelszó megadva, akkor a program véletlenszerű jelszót
    	     hoz létre és állít be.
    
        --quiet / -q
    	     Nem értesíti a lista gazdáját a jelszóváltozásról. Ekkor más
    	     módon kell közölni a lista tulajdonosokkal az új jelszót.
    
        --help / -h
    	     Megjeleníti ezt a súgót és kilép.

en: Bad arguments: %(strargs)s
hu: Hibás paraméterek: %(strargs)s

en: Empty list passwords are not allowed
hu: Üres admin jelszót nem lehet megadni

en: New %(listname)s password: %(notifypassword)s
hu: Az új %(listname)s induló jelszava: %(notifypassword)s

en: Your new %(listname)s list password
hu: Az új %(listname)s lista induló jelszava:

en: The site administrator at %(hostname)s has changed the password for your
    mailing list %(listname)s.  It is now
    
        %(notifypassword)s
    
    Please be sure to use this for all future list administration.  You may want
    to log in now to your list and change the password to something more to your
    liking.  Visit your list admin page at
    
        %(adminurl)s
hu: A(z) %(hostname)s gép rendszer adminisztrátora a(z) %(listname)s
    levelezőlistád jelszavát megváltoztatta. Az új jelszavad:
    
        %(notifypassword)s
    
    Fontos, hogy ezentúl ezt a jelszót használd a lista adminisztrálásánál.
    A jelszót az adminisztrációs felületen keresztül számodra könnyebben
    kezelhetőre átállíthatod bármikor. Látogasd meg a listád adminisztrációs
    oldalát a következő címen:
    
        %(adminurl)s

en: Check a list's config database file for integrity.
    
    All of the following files are checked:
    
        config.pck
        config.pck.last
        config.db
        config.db.last
        config.safety
    
    It's okay if any of these are missing.  config.pck and config.pck.last are
    pickled versions of the config database file for 2.1a3 and beyond.  config.db
    and config.db.last are used in all earlier versions, and these are Python
    marshals.  config.safety is a pickle written by 2.1a3 and beyond when the
    primary config.pck file could not be read.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [listname [listname ...]]
    
    Options:
    
        --all / -a
            Check the databases for all lists.  Otherwise only the lists named on
            the command line are checked.
    
        --verbose / -v
            Verbose output.  The state of every tested file is printed.
            Otherwise only corrupt files are displayed.
    
        --help / -h
            Print this text and exit.
hu: Ellenőrzi a levelezőlista adatbázisát.
    
    A következő állományok épségét vizsgálja a program:
    
        config.pck
        config.pck.last
        config.db
        config.db.last
        config.safety
    
    Nem gond, ha a felsorolt állományok valamelyike hiányzik. 2.1a3 és újabb
    verzióknál a config.pck és config.pck.last állományok az adatbázis mentett
    változatai. A korábbi változatoknál található a config.db és config.db.last
    állományok, amelyek formátuma Python marshal. A 2.1a3-nál újabb verziók még
    config.safety néven is elmentik az adatbázist, ha az elsődleges config.pck
    nem olvasható, akkor a program ezt használja fel.
    
    Használat: %(PROGRAM)s [kapcsolók] [listaneve [listaneve ...]]
    
    Kapcsolók:
    
        --all / -a
    	 Az összes adatbázis ellenőrzése. Különben csak a parancssorban
    	 megadott listák adatbázisát ellenőrzi.
    
        --verbose / -v
    	 Részletes kijelzés.
    
        --help / -h
    	 Megjeleníti ezt a súgót és kilép.

en: No list named:
hu: Nincs ilyen nevű lista:

en: List:
hu: Lista:

en:    %(file)s: okay
hu:   %(file)s: rendben

en:     checking gid and mode for %(path)s
hu:    gid és jogok ellenőrzése a következőn: %(path)s

en: %(path)s bad group (has: %(groupname)s, expected %(MAILMAN_GROUP)s)
hu: %(path)s hibás giddel (most: %(groupname)s, várt: %(MAILMAN_GROUP)s)

en: directory permissions must be %(octperms)s: %(path)s
hu: Könyvtár jogosultságnak %(octperms)s-nek kell lennie: %(path)s

en: source perms must be %(octperms)s: %(path)s
hu: a forrás jogosultságának %(octperms)s-nek kell lennie: %(path)s

en: article db files must be %(octperms)s: %(path)s
hu: article db jogosultságának %(octperms)s-nek kell lennie: %(path)s

en: checking mode for %(prefix)s
hu: jogok ellenőrzése a következőn: %(prefix)s

en: WARNING: directory does not exist: %(d)s
hu: FIGYELMEZTETÉS: az alábbi könyvtár nem létezik: %(d)s

en: directory must be at least 02775: %(d)s
hu: a könyvtár jogosultságának 02775 -nek kell lennie: %(d)s

en: checking perms on %(private)s
hu: jogosultságok ellenőrzése a következőn: %(private)s

en: %(private)s must not be other-readable
hu: %(private)s nem lehet olvasható más számára

en: mbox file must be at least 0660:
hu: A mbox-nak legalább 0660 jogosultsággal kell rendelkeznie:

en: %(dbdir)s "other" perms must be 000
hu: %(dbdir)s "többiek" jogosultságának 000 -nak kell lennie

en: checking cgi-bin permissions
hu: cgi-bin jogosultságainak ellenőrzése

en:     checking set-gid for %(path)s
hu:     set-gid ellenőrzése a következőn: %(path)s

en: %(path)s must be set-gid
hu: %(path)s set-gid-nek kell lennie

en: checking set-gid for %(wrapper)s
hu: %(wrapper)s sit-gid állapotának ellenőrzése

en: %(wrapper)s must be set-gid
hu: %(wrapper)s set-gid-esnek kell lennie

en: checking permissions on %(pwfile)s
hu: %(pwfile)s jogosultságainak ellenőrzése

en: %(pwfile)s permissions must be exactly 0640 (got %(octmode)s)
hu: %(pwfile)s jogosultságnak 0640-nek kell lennie (most %(octmode)s)

en: checking permissions on list data
hu: jogosultságok ellenőrzése a lista adatain

en:     checking permissions on: %(path)s
hu:     jogosultságok ellenőrzése: %(path)s

en: file permissions must be at least 660: %(path)s
hu: állomány jogosultságnak legalább 660-nak kell lennie: %(path)s

en: No problems found
hu: Minden rendben

en: Problems found:
hu: Javításra szorul:

en: Re-run as %(MAILMAN_USER)s (or root) with -f flag to fix
hu: A javításhoz -f kapcsolóval %(MAILMAN_USER)s (vagy root)-ként futtasd
    újra a programot

en: Clean up an .mbox archive file.
    
    The archiver looks for Unix-From lines separating messages in an mbox archive
    file.  For compatibility, it specifically looks for lines that start with
    "From " -- i.e. the letters capital-F, lowercase-r, o, m, space, ignoring
    everything else on the line.
    
    Normally, any lines that start "From " in the body of a message should be
    escaped such that a > character is actually the first on a line.  It is
    possible though that body lines are not actually escaped.  This script
    attempts to fix these by doing a stricter test of the Unix-From lines.  Any
    lines that start "From " but do not pass this stricter test are escaped with a
    > character.
    
    Usage: cleanarch [options] < inputfile > outputfile
    Options:
        -s n
        --status=n
            Print a # character every n lines processed
    
        -q / --quiet
            Don't print changed line information to standard error.
    
        -n / --dry-run
            Don't actually output anything.
    
        -h / --help
            Print this message and exit
hu: Az .mbox archivum állomány tisztítása.
    
    Az archiváló program a mbox archivum állományában a Unix-From kifejezés
    alapján különíti el a leveleket. Kompatibilitásból a "From " - tehát a
    nagy F, kis r, o, m és szóköz karaktereket keresi a sorok elején.
    
    Alapesetben minden olyan levél, amely a "From " kifejezéssel kezdődik a
    törzsében > jellel kezdődő sorokat kell, hogy tartalmazzon. Előfordulhat,
    hogy a törzsben a sorok nincsenek így megjelölve. Ez a program ezt a hibát
    javítja ki, a leveleket a Unix-From sorok alapján azonosítja. Minden olyan
    sor amely a "From " kifejezéssel kezdődik, de a szűkebb feltételnek nem
    felel meg, > jellel meg lesz jelőlve.
    
    Használat: fixfrom [kapcsolók] < bemenetifájl > kimenetifájl
    Kapcsolók:
        -s n
        --status=n
            n darab sor feldolgozása után a képernyőre egy # karaktert ír ki.
    
        -q / --quiet
           A standard hibakimenetre nem írja ki a megváltoztatott sorok számát.
    
        -n / --dry-run
            Tényleges nem írja fájlba a kimenetet.
    
        -h / --help
            Megjeleníti ezt a súgót és kilép

en: Unix-From line changed: %(lineno)d
hu: Unix-From sor megváltoztatva: %(lineno)d

en: Bad status number: %(arg)s
hu: Hibás jelzőszám: %(arg)s

en: %(messages)d messages found
hu: %(messages)d üzenetet találtam

en: Clone a member address.
    
    Cloning a member address means that a new member will be added who has all the
    same options and passwords as the original member address.  Note that this
    operation is fairly trusting of the user who runs it -- it does no
    verification to the new address, it does not send out a welcome message, etc.
    
    The existing member's subscription is usually not modified in any way.  If you
    want to remove the old address, use the -r flag.  If you also want to change
    any list admin addresses, use the -a flag.
    
    Usage:
        clone_member [options] fromoldaddr tonewaddr
    
    Where:
    
        --listname=listname
        -l listname
            Check and modify only the named mailing lists.  If -l is not given,
            then all mailing lists are scanned from the address.  Multiple -l
            options can be supplied.
    
        --remove
        -r
            Remove the old address from the mailing list after it's been cloned.
    
        --admin
        -a
            Scan the list admin addresses for the old address, and clone or change
            them too.
    
        --quiet
        -q
            Do the modifications quietly.
    
        --nomodify
        -n
            Print what would be done, but don't actually do it.  Inhibits the
            --quiet flag.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
     fromoldaddr (`from old address') is the old address of the user.  tonewaddr
     (`to new address') is the new address of the user.
hu: Tag másolása.
    
    Tag másolásánál a listához frissen hozzáadott tag ugyanazon a beállítások-
    kal fog rendelkezni, mint a másolásnál megadott eredeti tag. A program nem
    ellenőrzi az új cím helyességét, nem küld értesítést a feliratkozásról, 
    mert nagymértékben bízik az őt futtató személy hozzáértésében.
    
    A megadott létező tag beállításait többnyire nem módosítja a program. Ha
    törölni szeretnéd a létező tagot, akkor használd az -r kapcsolót.
    Ha valamelyik lista adminisztrátor címét akarod megváltoztatni, akkor 
    használd az -a kapcsolót.
    
    Használat:
         clone_member [kapcsolók] eredeticím újcím
    
    Kapcsolók:
    
        --listname=listaneve
        -l listaneve
    	 Csak a megadott listán belül keres és módosít. Ha nem lett -l
    	 kapcsoló megadva, akkor az összes listában keres az eredeti tag
    	 címére. Egyszerre több -l kapcsoló is megadható.
    
        --remove
        -r
    	 Eltávolítja az eredeti címet annak sikeres átmásolása után.
    
        --admin
        -a
    	 A lista adminisztrátorok között is keresi az eredeti címet és
    	 átmásolja vagy módosítja azt.
    
        --quiet
        -q
    	 Csendes üzemmód.
    
        --nomodify
        -n
    	 Kiírja, hogy milyen változtatásokat végezne, de azokat ténylegesen
    	 nem hajtja végre. Elnyomja a --quiet kapcsoló hatását.
    
        --help
        -h
    	 Kiírja ezt a súgót és kilép.
    
     eredeticím (`a tag eredeti címe') a felhasználó régi címe.
     újcím (`a tag másolása új címre') a felhasználó új címe.

en: processing mailing list:
hu: feldolgozás alatt lévő levelezőlista:

en:     scanning list owners:
hu:     lista tulajdonosok keresése:

en:     new list owners:
hu:     a lista új gazdái:

en: (no change)
hu: (nincs változás)

en:     address not found:
hu:     cím nem található:

en:     clone address added:
hu:     cím másolata hozzáadva:

en:     clone address is already a member:
hu:     a másolt címmel létezik már a tag:

en:     original address removed:
hu:     eredeti cím törölve:

en: Not a valid email address: %(toaddr)s
hu: Nem érvényes az e-mail cím: %(toaddr)s

en: Error opening list "%(listname)s", skipping.
    %(e)s
hu: Hiba a(z) "%(listname)s" lista megnyitásakor, átugorva.
    %(e)s

en: Configure a list from a text file description.
    
    Usage: config_list [options] listname
    
    Options:
        --inputfile filename
        -i filename
            Configure the list by assigning each module-global variable in the
            file to an attribute on the list object, then saving the list.  The
            named file is loaded with execfile() and must be legal Python code.
            Any variable that isn't already an attribute of the list object is
            ignored (a warning message is printed).  See also the -c option.
    
            A special variable named `mlist' is put into the globals during the
            execfile, which is bound to the actual MailList object.  This lets you
            do all manner of bizarre thing to the list object, but BEWARE!  Using
            this can severely (and possibly irreparably) damage your mailing list!
    
        --outputfile filename
        -o filename
            Instead of configuring the list, print out a list's configuration
            variables in a format suitable for input using this script.  In this
            way, you can easily capture the configuration settings for a
            particular list and imprint those settings on another list.  filename
            is the file to output the settings to.  If filename is `-', standard
            out is used.
    
        --checkonly
        -c
            With this option, the modified list is not actually changed.  Only
            useful with -i.
    
        --verbose
        -v
            Print the name of each attribute as it is being changed.  Only useful
            with -i.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
    The options -o and -i are mutually exclusive.
hu: Lista beállítása szöveges leíróállomány segítségével.
    
    Használat: config_list [kapcsolók] listaneve
    
    Kapcsolók:
        --inputfile állománynév
        -i állománynév
            A lista minden egyes változóját egy-egy objektumhoz rendeljük
    	 az állományban, majd mentjük a lista beállításokat. A megadott
    	 állománynak érvényes Python kód formátumúnak kell lennie, be-
    	 töltése exefile()-lal történik. Azok a változók, amelyek nem
    	 rendelhetők objektumhoz figyelmen kívül lesznek hagyva (erről
    	 figyelmeztetőüzenet értesít bennünket). Lásd még a -c kapcsolót.
    
    	 Az execfile global részében található `mlist' különleges
    	 változóval a MailList objektum beállításait lehet módosítani.
    	 Azonban ÓVATOSAN bánjunk ezzel az objektummal, mert használata
    	 számos (és valószínűleg javíthatatlan) károkat eredményezhet a
    	 levelezőlistában!
    
        --outputfile állománynév
        -o állománynév
            A lista beállításainak lementése megfelelő formátumban, amellyel
    	 később a listát újra be lehet állítani. Ezzel a kapcsolóval 
    	 könnyedén lehet az adott lista beállításait menteni, és másik
    	 listára alkalmazni. A megadott állományba mentődnek a beállítások.
    	 Ha állománynévnek `-' lett megadva, akkor a standard kimenetre
    	 írja ki a program a beállításokat.
    
        --checkonly
        -c
    	 A kapcsolóval a listán nem történik változás. Csak az -i kapcsoló-
    	 val együtt használható.
    
        --verbose
        -v
    	 Az éppen módosítandó változó nevét írja ki. Csak az -i kapcsoló-
    	 val együtt használható.
    
        --help
        -h
            Kiírja ezt a súgót és kilép.
    
    Az -o és -i kapcsolók egyszerre nem használhatóak.

en: # -*- python -*-
    # -*- coding: %(charset)s -*-
    ## "%(listname)s" mailing list configuration settings
    ## captured on %(when)s
hu: # -*- python -*-
    # -*- coding: %(charset)s -*-
    ## "%(listname)s" levelezőlista konfigurációs beállításai
    ## elmentve %(when)s-n

en: options
hu: beállítások

en: legal values are:
hu: megadható értékek:

en: attribute "%(k)s" ignored
hu: "%(k)s" attribútum figyelmen kívül hagyva

en: attribute "%(k)s" changed
hu: "%(k)s" attribútum beállítva

en: Non-standard property restored: %(k)s
hu: Nem jól megadott változó visszaállítva: %(k)s

en: Invalid value for property: %(k)s
hu: Érvénytelen érték a(z) %(k)s változónál.

en: Bad email address for option %(k)s: %(v)s
hu: Rossz e-mail cím lett a(z) %(k)s részben megadva: %(v)s

en: Only one of -i or -o is allowed
hu: Egyszerre csak az egyike használható -i vagy -o kapcsolóknak

en: One of -i or -o is required
hu: Az -i vagy -o kapcsolók egyikét meg kell adnod

en: List name is required
hu: Meg kell adni a lista nevét

en: Convert a list's interpolation strings from %-strings to $-strings.
    
    This script is intended to be run as a bin/withlist script, i.e.
    
    % bin/withlist -l -r convert <mylist>
hu: A lista interpolációs %-karaktereit cseréli le a program $-karakterekre.
    
    Ezt a programot a bin/withlist keretprogramon keresztül célszerű
    futtatni.
    
    % bin/withlist -l -r convert <mylist>

en: Saving list
hu: Lista mentése

en: Discard held messages.
    
    Usage:
        discard [options] file ...
    
    Options:
        --help / -h
            Print this help message and exit.
    
        --quiet / -q
            Don't print status messages.
hu: Jóváhagyásra váró levelek törlése.
    
    Használat: discard [kapcsolók] állomány
    
    Kapcsolók:
    
        -h/--help
    	 Kiírja ezt a súgót és kilép.
    
       --quiet / -q
            Nem ír ki állapot üzeneteket.

en: Ignoring non-held message: %(f)s
hu: Jóváhagyásra nem váró levél átugrása: %(f)s

en: Ignoring held msg w/bad id: %(f)s
hu: Hibás azonosítóval rendelkező jóváhagyásra váró levél törlése: %(f)s

en: Discarded held msg #%(id)s for list %(listname)s
hu: #%(id)s sorszámú jóváhagyásra váró levél törlése a(z) %(listname)s listáról.

en: Dump the contents of any Mailman `database' file.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] filename
    
    Options:
    
        --marshal/-m
            Assume the file contains a Python marshal, overridding any automatic
            guessing.
    
        --pickle/-p
            Assume the file contains a Python pickle, overridding any automatic
            guessing.
    
        --noprint/-n
            Don't attempt to pretty print the object.  This is useful if there's
            some problem with the object and you just want to get an unpickled
            representation.  Useful with `python -i bin/dumpdb <file>'.  In that
            case, the root of the tree will be left in a global called "msg".
    
        --help/-h
            Print this help message and exit
    
    If the filename ends with `.db', then it is assumed that the file contains a
    Python marshal.  If the file ends with `.pck' then it is assumed to contain a
    Python pickle.  In either case, if you want to override the default assumption
    -- or if the file ends in neither suffix -- use the -p or -m flags.
hu: Lementi a Mailman adatbázis állományát.
    
    Használat: %(PROGRAM)s [kapcsolók] állománynév
    
    Kapcsolók:
    
        --marshal/-m
    	 Feltételezi, hogy az állomány Python marshal-t tartalmaz,
    	 ekkor nem próbálja meg saját maga ezt megállapítani.
    
        --pickle/-p
    	 Feltételezi, hogy az állomány Python pickle-t tartalmaz,
    	 ekkor nem próbálja meg saját maga ezt megállapítani.
    
        --noprint/-n
    	 Nem jeleníti meg kozmetikázva az állományt. Használjuk,
    	 akkor ha valamilyen probléma van az állománnyal és csak
    	 bele szeretnénk tekinteni. Használhatjuk még így is
    	 `python -i bin/dumpdb <file>'. Ez esetben az eredmény
    	 fő része a "msg" nevű globális változóba kerül.
    
        --help/-h
    	 Kiírja ezt a súgót és kilép.
    
    Ha az állomány kiterjesztése `.db', akkor a program feltételezi, hogy az
    állomány Python marshal-t tartalmaz. Ha `.pck'-ra végződik, akkor a
    program Python pickle-ként kezeli az állományt. Bármelyik esetben, ha
    az alapértelmezett megnyitási módot felül akarjuk bírálni -- vagy nem a
    felsorolt kiterjesztésű az állomány -- használjuk a -p vagy -m kapcsolót.

en: No filename given.
hu: Nem lett állománynév megadva

en: Bad arguments: %(pargs)s
hu: Hibás paraméterek: %(pargs)s

en: Please specify either -p or -m.
hu: Kérlek vagy a -p vagy az -m kapcsolót add meg.

en: [----- start %(typename)s file -----]
hu: [----- %(typename)s fájl kezdete -----]

en: [----- end %(typename)s file -----]
hu: [----- %(typename)s fájl vége -----]

en: <----- start object %(cnt)s ----->
hu: <-----  %(cnt)s objektum kezdete ----->

en: Find all lists that a member's address is on.
    
    Usage:
        find_member [options] regex [regex [...]]
    
    Where:
        --listname=listname
        -l listname
            Include only the named list in the search.
    
        --exclude=listname
        -x listname
            Exclude the named list from the search.
    
        --owners
        -w
            Search list owners as well as members.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
        regex
            A Python regular expression to match against.
    
    The interaction between -l and -x is as follows.  If any -l option is given
    then only the named list will be included in the search.  If any -x option is
    given but no -l option is given, then all lists will be search except those
    specifically excluded.
    
    Regular expression syntax is Perl5-like, using the Python re module.  Complete
    specifications are at:
    
    http://docs.python.org/library/re.html
    
    Address matches are case-insensitive, but case-preserved addresses are
    displayed.
hu: Kiírja azon listák nevét, amelynek a megadott címmel tagja a felhasználó.
    
    Használat:
         find_member [kapcsolók] kifejezés [kifejezés [...]]
    
    Kapcsolók:
        --listname=listaneve
        -l listaneve
    	 Csak a megadott listában keres.
    
        --exclude=listaneve
        -x listaneve
            A megadott listában nem keres.
    
        --owners
        -w
    	 A lista tulajdonosok között is keres.
    
        --help
        -h
    	 Kiírja ezt a súgót és kilép.
    
        kifejezés
    	 Ptyhon hagyományos kifejezés, amelyre keres a program.
    
    Az -l és -x kapcsolók között különbség a következő: Ha csak -l kapcsoló
    van megadva, akkor csak a megadott nevű listában keres a program. Ha az
    -x kapcsolót -l kapcsoló nélkül használjuk, akkor az -x után megadott
    lista kivételével a rendszeren található összes listában keres a program.
    
    A hagyományos kifejezésinek Perl5-típusúnak kell lennie, a keresést a
    Python re modulja végzi. Részletes leírása a következő címen található:
    http://docs.python.org/library/re.html
    
    Keresésnél a kis- és nagybetűk nem számítanak, de a talált címek a
    feliratkozáskor megadott formában jelennek meg.

en: Search regular expression required
hu: A keresési kifejezést meg kell adni

en: No lists to search
hu: Nincs lista, amelyben keresni lehetne

en: found in:
hu: tagja a következő listának:

en: (as owner)
hu: (a tulajdonos)

en: Reset a list's web_page_url attribute to the default setting.
    
    This script is intended to be run as a bin/withlist script, i.e.
    
    % bin/withlist -l -r fix_url listname [options]
    
    Options:
        -u urlhost
        --urlhost=urlhost
            Look up urlhost in the virtual host table and set the web_page_url and
            host_name attributes of the list to the values found.  This
            essentially moves the list from one virtual domain to another.
    
            Without this option, the default web_page_url and host_name values are
            used.
    
        -v / --verbose
            Print what the script is doing.
    
    If run standalone, it prints this help text and exits.
hu: Visszaállítja a lista web_page_url értékét az alapértelmezett
    értékre.
    
    Ezt a programot a bin/withlist keretprogrammal használjuk, pl.
    
    % bin/withlist -l -r fix_url listanév [kapcsolók]
    
    Kapcsolók:
        -u urlhost
        --urlhost=urlhost
             Az urlhost értékét a virtuális host táblából keresi ki és állítja be a
             web_page_url és host_name változóknak. Ezzel a listát egy másik
             virtuális tartományba mozgatjuk át.
    
             A kapcsoló nélkül az alapértelmezett web_page_url és host_name
             értékét fogja felhasználni a program.
    
        -v / --verbose
            Részletesen megjeleníti, hogy a program éppen mit csinál.
    
    Ha a programot önmagában futtatjuk, akkor megjeleníti ezt a súgót és kilép.

en: Setting web_page_url to: %(web_page_url)s
hu: web_page_url értékének beállítása: %(web_page_url)s

en: Setting host_name to: %(mailhost)s
hu: host_name értékének beállítása: %(mailhost)s

en: Regenerate Mailman specific aliases from scratch.
    
    The actual output depends on the value of the `MTA' variable in your mm_cfg.py
    file.
    
    Usage: genaliases [options]
    Options:
    
        -q/--quiet
            Some MTA output can include more verbose help text.  Use this to tone
            down the verbosity.
    
        -h/--help
            Print this message and exit.
hu: A program újra létrehozza Mailmanhoz kapcsolodó bejegyzéseket.
    
    A program tényleges kimenetét az mm_cfg.py állományban beállított `MTA' változó
    értéke határozza meg.
    
    Használat: genaliases [kapcsolók]
    
    Kapcsolók:
    
        -q/--quiet
            Egyes MTAk esetén a kimentben több megjegyzés/súgó található. A kapcsolóval
            csökkenthető ezek mennyisége.
    
        -h/--help
            Megjeleníti ezt a súgót és kilép.

en: Inject a message from a file into Mailman's incoming queue.
    
    Usage: inject [options] [filename]
    
    Options:
    
        -h / --help
            Print this text and exit.
    
        -l listname
        --listname=listname
            The name of the list to inject this message to.  Required.
    
        -q queuename
        --queue=queuename
            The name of the queue to inject the message to.  The queuename must be
            one of the directories inside the qfiles directory.  If omitted, the
            incoming queue is used.
    
    filename is the name of the plaintext message file to inject.  If omitted,
    standard input is used.
hu: Üzenet beszúrása állományból a Mailman bejövő feldolgozási sorába.
    
    Használat: inject [kapcsolók] [állománynév]
    
    Kapcsolók:
    
        -h / --help
            Megjeleníti ezt a súgót és kilép.
    
        -l listanév
        --listname=listanév
             A listaneve ahova a levelet szeretnénk beszúrni. Kötelező megadni.
    
        -q feldolgozási-sor név
        --queue=feldolgozási-sor név
             Annak a feldolgozási sornak a neve, ahova szeretnénk a levelet
             beszúrni. A névnek egyeznie kell a qfiles könyvtárban található
             könyvtár nevek egyikével. Ha nem lett megadva, akkor a bejövő
             feldolgozási sort használja a program.
    
    Az `állománynév' annak a fájlnak a neve, amely sima szöveges formátumban
    tartalmazza a beszúrandó levelet. Ha nem lett megadva, akkor a hagyományos
    bemeneti forrást használja a program.

en: Bad queue directory: %(qdir)s
hu: Hibás feldolgozási sor könyvtár: %(qdir)s

en: A list name is required
hu: Egy listanevet is meg kell adni.

en: List all the owners of a mailing list.
    
    Usage: %(program)s [options] listname ...
    
    Where:
    
        --all-vhost=vhost
        -v=vhost
            List the owners of all the mailing lists for the given virtual host.
    
        --all
        -a
            List the owners of all the mailing lists on this system.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
    `listname' is the name of the mailing list to print the owners of.  You can
    have more than one named list on the command line.
hu: Megjeleníti a lista összes tulajdonosát.
    
    Használat: %(program)s [kapcsolók] listaneve ...
    
    Kapcsolók:
    
        --all-vhost=vhost
        -v=vhost
    	 Az adott virtuális hostban található összes levelezőlista
    	 tulajdonosát kiírja.
    
        --all
        -a
    	 A gépen található összes levelezőlista tulajdonosát kiírja.
    
        --help
        -h
            Kiírja ezt a súgót és kilép.

en: List: %(listname)s, 	Owners: %(owners)s
hu: Lista: %(listname)s, 	Tulajdonosok: %(owners)s

en: No matching mailing lists found
hu: Nincs a feltételnek megfelelő lista

en: matching mailing lists found:
hu: , a feltételnek megfelelő levelezőlista:

en: List all the members of a mailing list.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] listname
    
    Where:
    
        --output file
        -o file
            Write output to specified file instead of standard out.
    
        --regular / -r
            Print just the regular (non-digest) members.
    
        --digest[=kind] / -d [kind]
            Print just the digest members.  Optional argument can be "mime" or
            "plain" which prints just the digest members receiving that kind of
            digest.
    
        --nomail[=why] / -n [why]
            Print the members that have delivery disabled.  Optional argument can
            be "byadmin", "byuser", "bybounce", or "unknown" which prints just the
            users who have delivery disabled for that reason.  It can also be
            "enabled" which prints just those member for whom delivery is
            enabled.
    
        --fullnames / -f
            Include the full names in the output.
    
        --preserve / -p
            Output member addresses case preserved the way they were added to the
            list.  Otherwise, addresses are printed in all lowercase.
    
        --invalid / -i
            Print only the addresses in the membership list that are invalid.
            Ignores -r, -d, -n.
    
        --unicode / -u
            Print addresses which are stored as Unicode objects instead of normal
            string objects.  Ignores -r, -d, -n.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
        listname is the name of the mailing list to use.
    
    Note that if neither -r or -d is supplied, both regular members are printed
    first, followed by digest members, but no indication is given as to address
    status.
hu: Megjeleníti a levelezőlista összes tagjának címét.
    
    Használat: %(PROGRAM)s [kapcsolók] listanév
    
    Ahol:
    
        --output állomány
        -o állomány
           A megadott állományba és nem a standard kimenetre írja ki az eredményt.
    
        --regular / -r
           Csak a hagyományos (nem-digest) tagokat írja ki.
    
        --digest[=típus] / -d [típus]
           Csak a digest tagokat írja ki. Választható, hogy csak azokat a tagokat
           mutassa meg, akik "mime" vagy "plain" típusú digestre iratkoztak fel.
    
        --nomail[=miért] / -n [miért]
           Megmutatja azokat a tagokat akiknél a levélkézbesítés ki van kapcsolva.
           Választható kifejezések a "byadmin", "byuser", "bybounce" vagy
           "unknown", amelyek segítségével csak azokat a tagokat sorolja fel, 
           akiknél a levélkézbesítést az "admin", a "felhasználó", a "program"
           vagy "ismeretlen ok" kapcsolta ki. Ha "enabled" kifejezést adjuk meg,
           akkor csak azon tagokat mutatja meg a program, akiknél a levélkézbesítés
           működik.
    
        --fullnames / -f
    	A kimenetben megjeleníti a teljes neveket is.
    
        --preserve / -p
           A tagok címeit eredeti formájukban, ahogy a feliratkozáskor meg lettek
    	adva írja ki. Különben csupa kisbetűvel jeleníti meg.
    
        --unicode / -u
            Megjeleníti azokat a címeket, amelyek nem rendes szövegelemként,
            hanem Unicode elemként vannak tárolva. Nem használható együtt az
            -r, -d és -n kapcsolólókkal.
    
        --help / -h
    	Kiírja ezt a súgót és kilép.
    
        listaneve a feldolgozandó levelezőlistának a neve
    
    Ha nem lett -r vagy -d kapcsoló megadva, akkor a lista elején a rendes tagok,
    majd a digest tagok címét írja ki a program, de azok státuszát nem jeleníti
    meg.

en: Bad --nomail option: %(why)s
hu: Hibás --nomail kapcsoló: %(why)s

en: Bad --digest option: %(kind)s
hu: Hibás --digest kapcsoló: %(kind)s

en: Could not open file for writing:
hu: Nem lehet írásra megnyitni az állományt:

en: List the owners of a mailing list, or all mailing lists.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [listname ...]
    Options:
    
        -w / --with-listnames
            Group the owners by list names and include the list names in the
            output.  Otherwise, the owners will be sorted and uniquified based on
            the email address.
    
        -m / --moderators
            Include the list moderators in the output.
    
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
        listname
            Print the owners of the specified lists.  More than one can appear
            after the options.  If there are no listnames provided, the owners of
            all the lists will be displayed.
hu: Megjeleníti az adott vagy az összes levelezőlista tulajdonosát,
    tulajdonosait.
    
    Használat: %(PROGRAM)s [kapcsolók] [listanév ...]
    
    Kapcsolók:
    
        -w / --with-listnames
    	 A tuljdonosokat listánként csoportosítva jeleníti meg a lista
    	 neve után. Alapesetben a tulajdonosokat email címük szerint
    	 ABC-sorrendben jeleníti meg.
    
        -m / --moderators
    	 Kiírja a lista szerkesztők címeit is.
    
        -h / --help
    	 Megjeleníti ezt a súgót és kilép.
    
        listanév
    	 A megadott lista tulajdonosait jeleníti meg. A parancssorban
    	 egyszerre több listanevet is meg lehet adni. Ha nem adunk meg
    	 listanevet, akkor a rendszeren található összes lista tulajdonosát
    	 kiírja a program.

en: Primary start-up and shutdown script for Mailman's qrunner daemon.
    
    This script starts, stops, and restarts the main Mailman queue runners, making
    sure that the various long-running qrunners are still alive and kicking.  It
    does this by forking and exec'ing the qrunners and waiting on their pids.
    When it detects a subprocess has exited, it may restart it.
    
    The qrunners respond to SIGINT, SIGTERM, and SIGHUP.  SIGINT and SIGTERM both
    cause the qrunners to exit cleanly, but the master will only restart qrunners
    that have exited due to a SIGINT.  SIGHUP causes the master and the qrunners
    to close their log files, and reopen then upon the next printed message.
    
    The master also responds to SIGINT, SIGTERM, and SIGHUP, which it simply
    passes on to the qrunners (note that the master will close and reopen its own
    log files on receipt of a SIGHUP).  The master also leaves its own process id
    in the file data/master-qrunner.pid but you normally don't need to use this
    pid directly.  The `start', `stop', `restart', and `reopen' commands handle
    everything for you.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [ start | stop | restart | reopen ]
    
    Options:
    
        -n/--no-restart
            Don't restart the qrunners when they exit because of an error or a
            SIGINT.  They are never restarted if they exit in response to a
            SIGTERM.  Use this only for debugging.  Only useful if the `start'
            command is given.
    
        -u/--run-as-user
            Normally, this script will refuse to run if the user id and group id
            are not set to the `mailman' user and group (as defined when you
            configured Mailman).  If run as root, this script will change to this
            user and group before the check is made.
    
            This can be inconvenient for testing and debugging purposes, so the -u
            flag means that the step that sets and checks the uid/gid is skipped,
            and the program is run as the current user and group.  This flag is
            not recommended for normal production environments.
    
            Note though, that if you run with -u and are not in the mailman group,
            you may have permission problems, such as begin unable to delete a
            list's archives through the web.  Tough luck!
    
        -s/--stale-lock-cleanup
            If mailmanctl finds an existing master lock, it will normally exit
            with an error message.  With this option, mailmanctl will perform an
            extra level of checking.  If a process matching the host/pid described
            in the lock file is running, mailmanctl will still exit, but if no
            matching process is found, mailmanctl will remove the apparently stale
            lock and make another attempt to claim the master lock.
    
        -q/--quiet
            Don't print status messages.  Error messages are still printed to
            standard error.
    
        -h/--help
            Print this message and exit.
    
    Commands:
    
        start   - Start the master daemon and all qrunners.  Prints a message and
                  exits if the master daemon is already running.
    
        stop    - Stops the master daemon and all qrunners.  After stopping, no
                  more messages will be processed.
    
        restart - Restarts the qrunners, but not the master process.  Use this
                  whenever you upgrade or update Mailman so that the qrunners will
                  use the newly installed code.
    
        reopen  - This will close all log files, causing them to be re-opened the
                  next time a message is written to them
hu: A Mailman qrunner démonjának fő indító és lezáró szkriptje.
    
    A program elindítja, leállítja, vagy újraindítja a Mailman qrunner modulját
    és meggyőződik, hogy a különböző folyamatosan működő qrunner modulok
    futnak és rendesen működnek. Ezt a különböző qrunner programok sorozatos
    indításával (forking) és azok folyamatazonosítójának beolvasásával éri
    el. Ha észreveszi, hogy valamelyik alprogram nem fut, akkor azt újra-
    indítja.
    
    Az al-qrunner modulok a SIGINT, SIGTERM ÉS SIGHUP jelzéseket várják.
    SIGINT ÉS SIGTERM jelzésekre az al-qrunner modulok rendesen leállnak és
    kilépnek, a fő qrunner csak azokat fogja újraindítani, amelyek leállását
    a SIGINT jelzés idézte elő. SIGHUP jelzésnél mind a fő, mind az al-qrunner
    modulok lezárják a naplóállományaikat, majd a következő naplózásnál újra-
    nyitják azokat.
    
    A fő qrunner program szintén a SIGINT, SIGTERM és SIGHUP jelzéseket figyeli,
    amelyeket az alprogramoknak továbbít (a fő modul SIGHUP jelzésre lezárja
    a naplóállományait, s később nyitja újra meg). A fő qrunner folyamatazono-
    sítóját a data/master-qrunner.pid állományból lehet megtudni, de többnyire
    nincs közvetlenül szükség erre a pid-re. Használjuk inkább a `start, `stop'
    'restart' és 'reopen' parancsokat
    
    Használat: %(PROGRAM)s [kapcsolók] [ start | stop | restart | reopen ]
    
    Kapcsolók:
    
        -n/--no-restart
    	 Nem indítja újra a programokat, ha azok valamilyen hiba vagy SIGINT
    	 miatt álltak le. A programok nem indulnak újra, ha SIGTERM jelzésre
    	 álltak le. Csak hibakövetésnél használjuk. Használata csak a `start'
    	 parancsnál előnyös.
    
        -u/--run-as-user
    	 A szkript alapvetően csak `mailman' felhasználó és csoportnév
    	 (vagyis ahogy a Mailman telepítése során meg lett adva) alatt fut.
    	 Root-ként futtatva a program a megadott felhasználói és csoportnév-
    	 vel indul, mielőtt ellenőrzést végez.
    
    	 A kapcsoló használata nem előnyös teszteléskor és hibakeresés-
    	 kor, mivel az -u kapcsolóval a szkript az uid/gid ellenőrzését és
    	 beállítását nem végzi el, hanem a megadott névvel és csoport
    	 alatt fog futni. A kapcsoló használata normál működésnél nem
    	 ajánlott.
    
       -s/--stale-lock-cleanup
    	 Ha a mailmanctl létező fő qrunner zárolóállományt talál, akkor
    	 hibaüzenettel kilép. A kapcsolóval a mailmanctl ellenőrzi, hogy
    	 a létező zárolóállományhoz tartozik-e érvényes, éppen futó
    	 folyamat. Ha létezik, akkor a program kilép. Ha nem található
    	 érvényes folyamat, akkor a lejárt zárolást megszünteti és meg-
    	 próbálja újra zárolni a fő qrunnert.
    
       -q/--quiet
    	 Nem írja ki az állapot üzeneteket. A hibaüzeneteket a standard
    	 hibakimeneten azonban ekkor is megjeleníti.
    
        -h/--help
            Kiírja ezt a súgót és kilép.
    
    Parancsok:
    
        start   - Elindítja a fő qrunner démont. Ha a fő qrunner démon már
    	       fut, akkor egy üzenetet jelenít meg és kilép.
    
        stop    - Leállítja a fő qrunner démont és egyéb futó qrunner 
    	       programokat. A programok leállítása után egyetelne egy
    	       sem kerül feldolgozásra.
    
        restart - SIGHUP jelzéssel újraindítja a fő qrunner démont. Ekkor
    	       az összes futó qrunner program leáll, majd újraindul. A
    	       fő qrunner program ugyanekkor az összes naplóállományt újra
    	       megnyitja.
    
        reopen  - A naplóállományokat újra nyitja.

en: PID unreadable in: %(pidfile)s
hu: Nem lehet kiolvasni a PID-et: %(pidfile)s

en: Is qrunner even running?
hu: A qrunner még mindig fut?

en: No child with pid: %(pid)s
hu: A következő pid-del nem található alfolyamat: %(pid)s

en: Stale pid file removed.
hu: Lejárt pid-állomány törölve.

en: The master qrunner lock could not be acquired because it appears as if another
    master qrunner is already running.
hu: Nem lehet a fő qrunner zárolását megszüntetni. Úgy tűnik, hogy fut egy 
    másik qrunner.

en: The master qrunner lock could not be acquired.  It appears as though there is
    a stale master qrunner lock.  Try re-running mailmanctl with the -s flag.
hu: Nem lehet a fő qrunner zárolását megszüntetni. Úgy tűnik, hogy lejárt
    zárolás van jelen. Használjuk a mailmanctl -s kapcsolóját.

en: The master qrunner lock could not be acquired, because it appears as if some
    process on some other host may have acquired it.  We can't test for stale
    locks across host boundaries, so you'll have to do this manually.  Or, if you
    know the lock is stale, re-run mailmanctl with the -s flag.
    
    Lock file: %(LOCKFILE)s
    Lock host: %(status)s
    
    Exiting.
hu: Nem lehet a fő qrunner zárolását megszüntetni, mert valószínűleg egy másik
    gép már foglalja. Más gépekről történő zárolást nem tudjuk automatikusan
    megszüntetni, ezért ezt manuálisan kell végrehajtania. Vagy, ha biztosan
    tudja, hogy a zárolás lejárt, akkor futtassa újra a mailmanctl programot
    az -s kapcsolóval.
    
    Zárolóállomány: %(LOCKFILE)s
    Zároló gép    : %(status)s
    
    Kilépek.

en: Site list is missing: %(sitelistname)s
hu: Hiányzik a rendszerszintű lista: %(sitelistname)s

en: Run this program as root or as the %(name)s user, or use -u.
hu: A programot root-ként vagy %(name)s felhasználóként futtasd, vagy
    használd az -u kapcsolót.

en: No command given.
hu: Nincs parancs megadva

en: Bad command: %(command)s
hu: Hibás parancs: %(command)s

en: Warning!  You may encounter permission problems.
hu: Figyelmeztetés! Valószínűleg probléma lesz a jogosultságokkal.

en: Shutting down Mailman's master qrunner
hu: Folyamat befejezése: Mailman fő qrunner

en: Restarting Mailman's master qrunner
hu: Folyamat újraindítása: Mailman fő qrunner

en: Re-opening all log files
hu: Összes naplóállomány újranyitása.

en: Starting Mailman's master qrunner.
hu: Folyamat indítása: Mailman fő qrunner

en: Set the site password, prompting from the terminal.
    
    The site password can be used in most if not all places that the list
    administrator's password can be used, which in turn can be used in most places
    that a list users password can be used.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [password]
    
    Options:
    
        -c/--listcreator
            Set the list creator password instead of the site password.  The list
            creator is authorized to create and remove lists, but does not have
            the total power of the site administrator.
    
        -h/--help
            Print this help message and exit.
    
    If password is not given on the command line, it will be prompted for.
hu: Terminálon futtatva beállítja a rendszer szintű jelszót.
    
    A rendszer szintű jelszót mind azokon a helyeken lehet használni, ahova
    lista adminisztrációs jelszó szükséges. A listatag jelszava helyett pedig
    a lista adminisztrációs jelszót lehet használni.
    
    Használat: %(PROGRAM)s [kapcsolók] [jelszó]
    
    Kapcsolók:
    
        -c/--listcreator
    	 A rendszer szintű jelszó helyet a listalétrehozó jelszót állítja
    	 be. A listalétrehozó listákat hozhat létre és törölhet, de nem
    	 rendelkezik rendszer szintű adminisztrátori jogokkal.
    
        -h/--help
            Kiírja ezt a súgót és kilép.
    
    Ha a parancssorban nem lett jelszó megadva, akkor futtatáskor kér be
    egyet.

en: site
hu: webhely

en: list creator
hu: listalétrehozó

en: New %(pwdesc)s password:
hu: Új %(pwdesc)s jelszó:

en: Again to confirm password:
hu: Ismételd meg a jelszót:

en: Passwords do not match; no changes made.
hu: A jelszavak nem egyeznek; nincs változtatás.

en: Interrupted...
hu: Megszakítva...

en: Password changed.
hu: Jelszó megváltoztatva.

en: Password change failed.
hu: Sikertelen jelszóváltoztatás.

en: Generate binary message catalog from textual translation description.
    
    This program converts a textual Uniforum-style message catalog (.po file) into
    a binary GNU catalog (.mo file).  This is essentially the same function as the
    GNU msgfmt program, however, it is a simpler implementation.
    
    Usage: msgfmt.py [OPTIONS] filename.po
    
    Options:
        -o file
        --output-file=file
            Specify the output file to write to.  If omitted, output will go to a
            file named filename.mo (based off the input file name).
    
        -h
        --help
            Print this message and exit.
    
        -V
        --version
            Display version information and exit.
hu: Bináris katalógus létrehozása a szöveges fordítandó szöveg listából.
    
    A program az Uniforum-stílusú szöveges katalógus állományt (.po fájl)
    alakítja át bináris GNU katalógussá (.mo fájl). Valójában ugyanazt végzi
    mint a GNU msgfmt program, azonban annak egy egyszerűsített változata
    ez a program.
    
    Használat: msgfmt.py [kapcsolók] fájlnév.po
    
    Kapcsolók:
        -o fájl
        --output-file=fájl
              A kimenetet a megadott fájlba menti. Ha nem került megadásra,
              akkor (a bemeneti fájlnév alapján) fájlnév.mo -ba történik a mentés.
    
        -h
        --help
            Megjeleníti ezt a súgót és kilép.
    
        -V
        --version
            Kiírja a program verziószámát és kilép.

en: Add a non-fuzzy translation to the dictionary.
hu: Végleges fordítás hozzáadása a szótárhoz.

en: Return the generated output.
hu: Lefordított kimenet elkészítése.

en: Unknown language: %(lang)s
hu: Ismeretlen nyelv: %(lang)s

en: Enter the name of the list:
hu: Add meg a lista nevét:

en: Enter the email of the person running the list:
hu: Add meg a listát működtető e-mail címét:

en: Initial %(listname)s password:
hu: %(listname)s induló jelszava:

en: The list password cannot be empty
hu: Nem lehet üres a lista jelszava.

en: Hit enter to notify %(listname)s owner...
hu: Nyomd meg az entert a(z) %(listname)s tulajdonosának értesítéséhez...

en: %(name)s runs the %(runnername)s qrunner
hu: -r %(name)s a %(runnername)s qrunner-t futtatja

en: All runs all the above qrunners
hu: A felsorolt qrunner modulok mind futnak

en: No runner name given.
hu: Nem lett runnernév megadva.

en: Reduce disk space usage for Pipermail archives.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] file ...
    
    Where options are:
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
    Only use this to 'fix' archive -article database files that have been written
    with Mailman 2.1.3 or earlier and have html_body attributes in them.  These
    attributes can cause huge amounts of memory bloat and impact performance for
    high activity lists, particularly those where large text postings are made to
    them.
    
    Example:
    
    %% ls -1 archives/private/*/database/*-article | xargs %(PROGRAM)s
    
    You should run `bin/check_perms -f' after running this script.
    
    You will probably want to delete the -article.bak files created by this script
    when you are satisfied with the results.
    
    This script is provided for convenience purposes only.  It isn't supported.
hu: A programmal csökkenteni lehet a Pipermail archívum helyigényét.
    
    Használat: %(PROGRAM)s [kapcsolók] állomány ...
    
    Kapcsolók:
        -h / --help
            Megjeleníti ezt a súgót és kilép.
    
    Csak akkor használjuk a programot, ha az archívum-üzenet adatbázis állományt
    2.1.3-as vagy annál régebbi verziójú Mailman-nal készült és az tartalmazta a
    html_body attribútumot. Ezek az attribútumok memória túlcsordulást és túl-
    terheléseket okozhatnak főleg azokon a nagy aktivitású listákon, amelyekre
    nagyméretű szöveges üzeneteket küldenek.
    
    Példa a használatra:
    
    %% ls -1 archives/private/*/database/*-article | xargs %(PROGRAM)s
    
    Ezek után ne felejtsük el futtatni a `bin/chech_perms -f' programot.
    
    A program által létrehozott -article.bak állományokat nyugodtan törölni lehet,
    ha az új archívum megfelelően működik.
    
    A program csak kiegészítő funkciót lát el, nélkülözhető a rendes müködtetés
    során, ezért hivatalos támogatás nem jár vele.

en: Could not open file for reading: %(filename)s.
hu: %(filename)s állományt nem lehet olvasni.

en: Error opening list %(listname)s... skipping.
hu: Hiba a(z) %(listname)s lista megnyitásakor... átugorva.

en: No such member: %(addr)s
hu: Nincs ilyen listatag: %(addr)s

en: User `%(addr)s' removed from list: %(listname)s.
hu: `%(addr)s' felhasználó címének törlése a(z) %(listname)s listáról.

en: Remove the components of a mailing list with impunity - beware!
    
    This removes (almost) all traces of a mailing list.  By default, the lists
    archives are not removed, which is very handy for retiring old lists.
    
    Usage:
        rmlist [-a] [-h] listname
    
    Where:
        --archives
        -a
            Remove the list's archives too, or if the list has already been
            deleted, remove any residual archives.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
hu: A levelezőlista összes részét törli - vigyázat!
    
    A levelezőlista (majd) összes részét törli a parancs. Alapesetben a lista
    archívumát nem törli, amely hasznos lehet a lista megszűnésekor.
    
    Használat:
        rmlist [-a] [-h] listanév
    
    Ahol:
        --archives
        -a
    	 Törli a lista archívumát is.
    
        --help
        -h
    	 Megjeleníti ezt a súgót és kilép.

en: Removing %(msg)s
hu: Eltávolítva %(msg)s

en: %(listname)s %(msg)s not found as %(filename)s
hu: %(listname)s %(msg)s nem található %(filename)s fájlnévvel

en: No such list (or list already deleted): %(listname)s
hu: Nincs %(listname)s nevű lista (vagy már törölték).

en: No such list: %(listname)s.  Removing its residual archives.
hu: Nincs %(listname)s nevű lista. Megmaradt archívuma törölve.

en: Not removing archives.  Reinvoke with -a to remove them.
hu: Archívum törlése nélkül. Törléséhez az -a kapcsolóval indítsd a programot.

en: list info
hu: lista információk

en: stale lock file
hu: lejárt zárolási állomány

en: private archives
hu: privát archívum

en: public archives
hu: nyilvános archívum

en: Show the contents of one or more Mailman queue files.
    
    Usage: show_qfiles [options] qfile ...
    
    Options:
    
        -q / --quiet
            Don't print `helpful' message delimiters.
    
        -h / --help
            Print this text and exit.
    
    Example: show_qfiles qfiles/shunt/*.pck
hu: A program megmutatja adott Mailman queue állományok tartalmát.
    
    Használat: show_qfiles [kapcsolók] qállomány ...
    
    Kapcsolók:
    
        -q / --quiet
            Nem jeleníti meg a magyarázó szövegrészeket.
    
        -h / --help
            Megjeleníti ezt a súgót és kilép.
    
    Példa: show_qfiles qfiles/shunt/*.pck

en: Synchronize a mailing list's membership with a flat file.
    
    This script is useful if you have a Mailman mailing list and a sendmail
    :include: style list of addresses (also as is used in Majordomo).  For every
    address in the file that does not appear in the mailing list, the address is
    added.  For every address in the mailing list that does not appear in the
    file, the address is removed.  Other options control what happens when an
    address is added or removed.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] -f file listname
    
    Where `options' are:
    
        --no-change
        -n
            Don't actually make the changes.  Instead, print out what would be
            done to the list.
    
        --welcome-msg[=<yes|no>]
        -w[=<yes|no>]
            Sets whether or not to send the newly added members a welcome
            message, overriding whatever the list's `send_welcome_msg' setting
            is.  With -w=yes or -w, the welcome message is sent.  With -w=no, no
            message is sent.
    
        --goodbye-msg[=<yes|no>]
        -g[=<yes|no>]
            Sets whether or not to send the goodbye message to removed members,
            overriding whatever the list's `send_goodbye_msg' setting is.  With
            -g=yes or -g, the goodbye message is sent.  With -g=no, no message is
            sent.
    
        --digest[=<yes|no>]
        -d[=<yes|no>]
            Selects whether to make newly added members receive messages in
            digests.  With -d=yes or -d, they become digest members.  With -d=no
            (or if no -d option given) they are added as regular members.
    
        --notifyadmin[=<yes|no>]
        -a[=<yes|no>]
            Specifies whether the admin should be notified for each subscription
            or unsubscription.  If you're adding a lot of addresses, you
            definitely want to turn this off!  With -a=yes or -a, the admin is
            notified.  With -a=no, the admin is not notified.  With no -a option,
            the default for the list is used.
    
        --file <filename | ->
        -f <filename | ->
            This option is required.  It specifies the flat file to synchronize
            against.  Email addresses must appear one per line.  If filename is
            `-' then stdin is used.
    
        --help
        -h
            Print this message.
    
        listname
            Required.  This specifies the list to synchronize.
hu: A levelezőlista tajainak sorát szinkornizálja egy sima szöveges állományhoz.
    
    A programot akkor célszerű használni, ha rendelkezünk az adott Mailman
    levelezőlistához egy sendmail :include: stílusú állománnyal, amelyben a 
    a tagok címei találhatóak (ilyet használ a Majordomo is). Minden olyan
    címet, amely csak a szöveges állományban talál hozzáad a program a 
    levelezőlistához, miközben törli azokat a címeket, amelyek nem találhatók
    a szöveges állományban. A kapcsolókkal lehet szabályozni, hogy mi történjen
    egy cím hozzáadásakor vagy törlésekor.
    
    Használat: %(PROGRAM)s [kapcsolók] -f állomány listanév
    
    Kapcsolók:
    
        --no-change
        -n
    	 Ne változtat semmit. Helyette kiírja, hogy milyen módosítások
    	 történtek volna.
    
        --welcome-msg[=<yes|no>]
        -w[=<yes|no>]
    	 Beállítja, hogy a listára frissen felírt tag megkapja-e az
    	 üdvözlő szöveget függetlenül a `send_welcome_msg' változóban
    	 megadott értéktől. Az üdvözlő szöveget elküldi, ha -w=yes vagy
    	 -w kapcsoló meg lett adva. Nincs értesítés -w=no használatánál.
    
       --goodbye-msg[=<yes|no>]
       -g[=<yes>|<no>]
    	 Beállítja, hogy a listáról törlenő tagok kapjanak-e búcsúzó
    	 szöveget függetlenül a `send_goodbye_msg' változóban megadott
    	 értéktől. A -g=yes vagy -g kapcsolóval elküldésre kerül a búcsúzó
    	 szöveg. A szöveg nem kerül elküldésre -g=no kapcsolónál.
    
        --digest[=<yes|no>]
        -d[=<yes|no>]
    	 Beállítja, hogy a listára frissen felírt tag digest vagy rendes
    	 formában kapja a leveleket. -d=yes vagy -d kapcsolóval digest-et
    	 fog kapni. Sima formátumba kapja a leveleket, ha a -d=no (vagy
    	 egy -d kapcsoló egyáltalán nem) lett megadva, akkor a tag a
    	 leveleket hagyományos formában kapja.
    
        --notifyadmin[=<yes|no>]
        -a[=<yes|no>
    	 Beállítja, hogy az adminisztrátor értesítést kapjon mindenegyes
    	 feliratkozásról vagy leiratkozásról. Ha egyszerre sok címet
    	 módosítunk, akkor célszerű kikapcsolnunk az értesítést. Az
    	 adminisztrátor értesítést kap -a=yes vagy -a kapcsolónál. Ha
    	 nem adunk meg -a kapcsolót, akkor a listán megadott beállítást
    	 használja fel a program.
    
        --file <állománynév | ->
        -f <állománynév | ->
    	 Ezt a kapcsolót kötelező megadni, mivel az itt megjelölt sima
    	 szöveges állományhoz szinkronizálja a lista tagjait. Az állomány
            minden sorában egy e-mail címet kell megadni. Ha állománynévnek
    	 `-'-t adunk meg, akkor az stdin-ről várja a címeket a program.
    
        --help
        -h
    	 Megjeleníti ezt a súgót és kilép.
    
         listanév
    	 Kötelező megadni. A megadott listán hajtja végre a módosításokat.

en: Bad choice: %(yesno)s
hu: Rossz választás: %(yesno)s

en: Dry run mode
hu: Teszt üzemmód

en: Only one -f switch allowed
hu: Csak egyszer adható meg az -f kapcsoló

en: No argument to -f given
hu: Nem lett az -f kapcsolóval érték megadva

en: Illegal option: %(opt)s
hu: Érvénytelen kapcsoló: %(opt)s

en: No listname given
hu: Nem lett listanév megadva

en: Must have a listname and a filename
hu: Meg kell adni egy lista- és állománynevet

en: Cannot read address file: %(filename)s: %(msg)s
hu: A címeket tartalmazó állomány nem olvasható: %(filename)s: %(msg)s

en: Ignore  :  %(addr)30s
hu: Figyelmen kívül hagyva: %(addr)30s

en: Invalid :  %(addr)30s
hu: Érvénytelen: %(addr)30s

en: You must fix the preceding invalid addresses first.
hu: Először az érvénytelen címeket kell kijavítanod.

en: Added  : %(s)s
hu: Hozzáadva: %(s)s)

en: Removed: %(s)s
hu: Eltávolítva %(s)s

en: 
    Check a given Mailman translation, making sure that variables and
    tags referenced in translation are the same variables and tags in
    the original templates and catalog.
    
    Usage:
    
    cd $MAILMAN_DIR
    %(program)s [-q] <lang>
    
    Where <lang> is your country code (e.g. 'it' for Italy) and -q is
    to ask for a brief summary.
hu: 
    Ellenőrzi, hogy adott Mailman fordításban ugyanazok a változók és
    jelőlések szerepelnek, mint az eredeti sablonokban és katalógusban.
    
    Használat:
    
    cd $MAILMAN_DIR
    %(program)s [-q] <nyelv>
    
    Ahol <nyelv> az ellenőrízni kívánt nyelv ország kódja (pl. Olaszország
    esetén 'it'). A -q kapcsolóval rövid összefoglalást kapunk az
    eredményről.

en: check a translation comparing with the original string
hu: ellenőrzi a fordítást összehasonlítva az eredeti szöveggel

en: scan a string from the original file
hu: szöveg keresése az eredeti állományban

en: scan a translated string
hu: lefordított szöveg ellenőrzése

en: check for differences between checked in and checked out
hu: az eredeti és lefordított részek között különbségek keresése

en: parse a .po file extracting msgids and msgstrs
hu: .po állomány feldolgozása, msgid-k és msgstr-ek keresése

en: States table for the finite-states-machine parser:
                0  idle
                1  filename-or-comment
                2  msgid
                3  msgstr
                4  end
hu: A feldolgozó algoritmus állapot táblája:
                0  idle
                1  filename-or-comment
                2  msgid
                3  msgstr
                4  end

en: check a translated template against the original one
           search also <MM-*> tags if html is not zero
hu: megvizsgálja a lefordított sablont az eredeti sablon szerint
    	továbbá <MM-*> változókat keres a HTML állományokban

en: scan the po file comparing msgids with msgstrs
hu: msgid-k és msgstr-ek összehasnoltása a po állományban

en: Cannot unshunt message %(filebase)s, skipping:
    %(e)s
hu: %(filebase)s üzenetet nem lehet áthelyezni, átugorva:
    %(e)s

en: Perform all necessary upgrades.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
        -f/--force
            Force running the upgrade procedures.  Normally, if the version number
            of the installed Mailman matches the current version number (or a
            `downgrade' is detected), nothing will be done.
    
        -h/--help
            Print this text and exit.
    
    Use this script to help you update to the latest release of Mailman from
    some previous version.  It knows about versions back to 1.0b4 (?).
hu: A program az összes szükséges frissítést végrehajtja.
    
    Használat: %(PROGRAM)s [kapcsolók]
    
    Kapcsolók:
        -f/--force
    	 Mindenkép végrehajtja a frissítési folyamatot. Alapvetően, ha
    	 a telepített és a másik Mailman verziószáma egyezik (vagy egy
    	 esetleges `downgrade' merülne fel), akkor nem történik semmi.
    
        -h/--help
    	 Megjeleníti ezt a súgót és kilép.
    
    A program segítségével a régebbi verziójú Mailman-t lehet lecserélni
    a legfrisebbre. A program az 1.0b4 (?) verzióktól használható.

en: Fixing language templates: %(listname)s
hu: Nyelvi sablonok javítása: %(listname)s

en: WARNING: could not acquire lock for list: %(listname)s
hu: FIGYELMEZTETÉS: nem lehet zárolni a %(listname)s listát

en: Resetting %(n)s BYBOUNCEs disabled addrs with no bounce info
hu: %(n)s ismeretlen BYBOUNCE által kikapcsolt állapot megszüntetve

en: Updating the held requests database.
hu: A beavatkozási teendők adatbázisának frissítése.

en: For some reason, %(mbox_dir)s exists as a file.  This won't work with
    b6, so I'm renaming it to %(mbox_dir)s.tmp and proceeding.
hu: Valamiért a(z) %(mbox_dir)s egy könyvtár. A b6 ezzel nem működne
    ezért átnevezem %(mbox_dir)s.tmp-é, majd folytatom a frissítést.

en: 
    %(listname)s has both public and private mbox archives.  Since this list
    currently uses private archiving, I'm installing the private mbox archive
    -- %(o_pri_mbox_file)s -- as the active archive, and renaming
            %(o_pub_mbox_file)s
    to
            %(o_pub_mbox_file)s.preb6
    
    You can integrate that into the archives if you want by using the 'arch'
    script.
hu: 
    %(listname)s rendelkezik mind nyilvános, mind privát mbox archívummal. A lista
    jelenleg privát archiválásra van beállítva, ezért a privát mbox archívumot
    -- %(o_pri_mbox_file)s -- állítom be aktuális archívumnak és átnevezem a(z)	%(o_pub_mbox_file)s
    archívumot
    	%(o_pub_mbox_file)s.preb6
    archívummá. Az 'arch' programmal bármikor össze lehet fésülni ezt az állományt az aktuális archívummal.

en: %s has both public and private mbox archives.  Since this list
    currently uses public archiving, I'm installing the public mbox file
    archive file (%s) as the active one, and renaming
            %s
        to
            %s.preb6
    
    You can integrate that into the archives if you want by using the 'arch'
    script.
hu: %s rendelkezik mind nyilvános, mind privát mbox archívummal. A lista
    jelenleg nyilvános archiválásra van beállítva, ezért a nyilvános mbox
    archívumot (%s) állítom be aktuális archívumnak és átnevezem a
    	%s
     archívumot
    	%s.preb6
    archívummá.
    Az 'arch' programmal bármikor össze lehet fésülni ezt az állományt az
    aktuális archívummal.

en: - updating old private mbox file
hu: - régi privát mbox állomány frissítése

en:     unknown file in the way, moving
            %(o_pri_mbox_file)s
        to
            %(newname)s
hu:    ismeretlen állomány a könyvtárba, áthelyezem a(z)
            %(o_pri_mbox_file)s
        állományt ide:
            %(newname)s

en: - updating old public mbox file
hu: - régi nyilvános mbox állomány frissítése

en:     unknown file in the way, moving
            %(o_pub_mbox_file)s
        to
            %(newname)s
hu:    ismeretlen állomány a könyvtárba, áthelyezem a(z)
            %(o_pub_mbox_file)s
        állományt ide:
            %(newname)s

en: - This list looks like it might have <= b4 list templates around
hu: - Úgy néz ki. hogy <= b4 lista sablonok vannak jelen.

en: - moved %(o_tmpl)s to %(n_tmpl)s
hu: - %(o_tmpl)s áthelyezése a %(n_tmpl)s könyvtárba

en: - both %(o_tmpl)s and %(n_tmpl)s exist, leaving untouched
hu: - mind a %(o_tmpl)s és a %(n_tmpl)s állományok léteznek, nincsen változtatás

en: - %(o_tmpl)s doesn't exist, leaving untouched
hu: - %(o_tmpl)s állomány nem található, nincsen változtatás

en: removing directory %(src)s and everything underneath
hu: %(src)s környvtár és alkönyvtárainak törlése

en: removing %(src)s
hu: %(src)s törlése

en: Warning: couldn't remove %(src)s -- %(rest)s
hu: Figyelmeztetés: %(src)s -t nem lehet törölni -- %(rest)s

en: couldn't remove old file %(pyc)s -- %(rest)s
hu: régi %(pyc)s állományt nem lehet törölni -- %(rest)s

en: updating old qfiles
hu: régi qfiles állományok frissítése

en: Warning!  Not a directory: %(dirpath)s
hu: Hibás feldolgozási sor könyvtár: %(dirpath)s

en: message is unparsable: %(filebase)s
hu: az üzenetet nem lehet feldolgozni: %(filebase)s

en: Updating Mailman 2.0 pending_subscriptions.db database
hu: 2.0-ás Mailman pending_subscriptions.db adatbáziásnak frissítése

en: Updating Mailman 2.1.4 pending.pck database
hu: 2.1.4-es Mailman pending.pck adatbázisának frissítése

en: Ignoring bad pended data: %(key)s: %(val)s
hu: Hibás beavatkozásra váró adat figyelmen kívül hagyása: %(key)s: %(val)s

en: WARNING: Ignoring duplicate pending ID: %(id)s.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Alább ismétlődő azonosító figyelmen kívül hagyva: %(id)s

en: getting rid of old source files
hu: régi forrásfájlokat törlöm

en: no lists == nothing to do, exiting
hu: nincsen lista == nincs teendő, kilépés

en: fixing all the perms on your old html archives to work with b6
    If your archives are big, this could take a minute or two...
hu: összes hibás jogosultásg kijavítása a html archívumban a b6-hoz
    Nagy méretű archívumnál ez eltarthat egy-két percig...

en: done
hu: kész

en: Updating mailing list: %(listname)s
hu: Levelezőlista frissítése: %(listname)s

en: Updating Usenet watermarks
hu: Hircsoport azonosító (watermarks) frissítése

en: - nothing to update here
hu: - nincs mit itt frissíteni

en: - usenet watermarks updated and gate_watermarks removed
hu: - hircsoport azonosító frissítve és gate_watermarks törölve

en: 
    
    NOTE NOTE NOTE NOTE NOTE
    
        You are upgrading an existing Mailman installation, but I can't tell what
        version you were previously running.
    
        If you are upgrading from Mailman 1.0b9 or earlier you will need to
        manually update your mailing lists.  For each mailing list you need to
        copy the file templates/options.html lists/<listname>/options.html.
    
        However, if you have edited this file via the Web interface, you will have
        to merge your changes into this file, otherwise you will lose your
        changes.
    
    NOTE NOTE NOTE NOTE NOTE
hu: 
    
    FONTOS FONTOS FONTOS FONTOS
    
    
       Létező, de ismeretlen verziójú telepített Mailman-t frissít.
    
       Mailman 1.0b9 vagy régebbi verziókról történő frissítéskor manuálisan
       kell a levelezőlistákat frissíteni. Minden egyes levelezőlistánál a
       templates/options.html -t a lists/<listname>/options.html helyre kell
       másolni.
    
       Azonban, ha web felületen keresztül módosította ezt az állományt,
       akkor a módosításokat ezen az állományon is el kell végezni, különben
       azok nem jelennek meg.
    
    FONTOS FONTOS FONTOS FONTOS

en: No updates are necessary.
hu: Nincs szükség frissítésre.

en: Downgrade detected, from version %(hexlversion)s to version %(hextversion)s
    This is probably not safe.
    Exiting.
hu: Régebbi verzióra %(hextversion)s akarja a frissebbet lecserélni %(hexlversion)s.
    Ez valószínűleg hibás működéshez vezetne.
    Kilépek.

en: Upgrading from version %(hexlversion)s to %(hextversion)s
hu: Frissítés %(hexlversion)s verzióról %(hextversion)s verzióra

en: 
    ERROR:
    
    The locks for some lists could not be acquired.  This means that either
    Mailman was still active when you upgraded, or there were stale locks in the
    %(lockdir)s directory.
    
    You must put Mailman into a quiescent state and remove all stale locks, then
    re-run "make update" manually.  See the INSTALL and UPGRADE files for details.
hu: 
    HIBA:
    
    Valamelyik listánál nem lehetett a zárolást megszüntetni. Ez azt jelenti,
    hogy a Mailman a frissítés időpontjában futott, vagy lejárt zárolás volt a(z)
    %(lockdir)s könyvtáron.
    
    Szüneteltesse a Mailman futását és távolítsa el az összes lejárt zárolást, majd adja ki a "make update" parancsolt. Bővebben erről az INSTALL és UPGRADE állományokban lehet olvasni.

en: Print the Mailman version.
hu: Kiírja a Mailman verziószámát.

en: Using Mailman version:
hu: Mailman verziószáma:

en: Unlock a locked list, but do not implicitly Save() it.
    
        This does not get run if the interpreter exits because of a signal, or if
        os._exit() is called.  It will get called if an exception occurs though.
hu: Zárolt lista zárolásának megszüntetése Save() (mentés) nélkül.
    
        Ez a rész csak akkor fut le, ha a nyelvértelmező kilépésre utasító
    jelzést, vagy egy os._exit() utasítást kap. Ha ettől eltérő hiba lép
    fel, akkor lefut ez a rész.

en: Unlocking (but not saving) list: %(listname)s
hu: Zárolása megszüntetése (mentés nélkül) a(z) %(listname)s listán

en: Finalizing
hu: Véglegesítés

en: Loading list %(listname)s
hu: %(listname)s lista betöltése

en: (locked)
hu: (zárolva)

en: (unlocked)
hu: (zárolás megszüntetve)

en: Unknown list: %(listname)s
hu: Ismeretlen lista: %(listname)s

en: No list name supplied.
hu: Nem lett listanév megadva.

en: --all requires --run
hu: --all használatához --run is szükséges

en: Importing %(module)s...
hu: %(module)s beolvasása...

en: Running %(module)s.%(callable)s()...
hu: Folyamatban %(module)s.%(callable)s()...

en: The variable `m' is the %(listname)s MailList instance
hu: A(z) %(listname)s listára az `m' változó hivatkozik a MailListben

en: Increment the digest volume number and reset the digest number to one.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [listname ...]
    
    Options:
    
        --help/-h
            Print this message and exit.
    
    The lists named on the command line are bumped.  If no list names are given,
    all lists are bumped.
hu: A digest kötet számát egyel növeli és új digestet nyit meg.
    
    Használat: %(PROGRAM)s [kapcsolók] [listaneve ...]
    
    Kapcsolók:
    
        --help/-h
    	  Kiírja ezt a súgót és kilép.
    
    A parancssorban megadott lista digestjét dolgozza fel. Ha nem lett lista
    megadva, akkor az összes listán elvégzi a változtatásokat.

en: Check for pending admin requests and mail the list owners if necessary.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
    
        -h/--help
            Print this message and exit.
hu: A program ellenőrzi, hogy van-e adminisztrátori teendő és szükség esetén
    erről e-mailben értesíti a lista tulajdonosokat.
    
    Használat: %(PROGRAM)s [kapcsolók]
    
    Kapcsolók:
    
        -h/--help
    	 Kiírja ezt a súgót és kilép.

en: %(count)d %(realname)s moderator request(s) waiting
hu: %(count)d kérelem vár szerkesztői jóváhagyásra a(z) %(realname)s listán

en: Pending subscriptions:
hu: Jóváhagyásra váró feliratkozások:

en: 
    Pending posts:
hu: 
    Jóváhagyásra váró levelek:

en: From: %(sender)s on %(date)s
    Subject: %(subject)s
    Cause: %(reason)s
hu: Feladó: %(sender)s %(date)s napon
    Tárgy: %(subject)s
    Indok: %(reason)s

en: Process disabled members, recommended once per day.
    
    This script cruises through every mailing list looking for members whose
    delivery is disabled.  If they have been disabled due to bounces, they will
    receive another notification, or they may be removed if they've received the
    maximum number of notifications.
    
    Use the --byadmin, --byuser, and --unknown flags to also send notifications to
    members whose accounts have been disabled for those reasons.  Use --all to
    send the notification to all disabled members.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
        -h / --help
            Print this message and exit.
    
        -o / --byadmin
            Also send notifications to any member disabled by the list
            owner/administrator.
    
        -m / --byuser
            Also send notifications to any member disabled by themselves.
    
        -u / --unknown
            Also send notifications to any member disabled for unknown reasons
            (usually a legacy disabled address).
    
        -b / --notbybounce
            Don't send notifications to members disabled because of bounces (the
            default is to notify bounce disabled members).
    
        -a / --all
            Send notifications to all disabled members.
    
        -f / --force
            Send notifications to disabled members even if they're not due a new
            notification yet.
    
        -l listname
        --listname=listname
            Process only the given list, otherwise do all lists.
hu: Kikapcsolt tagok kezelése, lehetőleg mindennap futtassuk le egyszer.
    
    A program megkeresi az összes listánkon azokat a felhasználókat, akiknél
    a levélkézbesítés ki lett kapcsolva. Ha a kikapcsolás visszapattanás miatt
    történt, akkor a listagnak egy újabb értesítést küld a program, vagy törli őt
    a listáról, ha már megkapta az összes értesítési üzenetet.
    
    A --byadmin, --byuser és --unknown kapcsolókkal azoknak a listatagoknak
    is el lehet küldeni az értesítést, akiknél vagy a lista adminisztrátora, vagy 
    saját maguk vagy ismeretlen ok kapcsolta ki a levélkézbesítést. Az --all
    kapcsolóval minden kikapcsolt tagnak lehett értesítést küldeni.
    
    
    Használat: %(PROGRAM)s [kapcsolók]
    
    Kapcsolók:
        -h / --help
            Megjeleníti ezt a súgót és kilép.
    
        -o / --byadmin
            Azoknak a kikapcsolt tagoknak is elküldi az értesítést, akiknél
            a lista tulajdonosa/adminisztrátora tiltotta le a levélkézbesítést.
    
        -m / --byuser
            Azoknak a tagoknak is küld értesítést a program, akik saját maguk
            kapcolták ki a kézbesítést.
    
        -u / --unknown
            Azoknak a tagoknak is küld értesítést a program, akiknél a levél-
            kézbesítés ismeretlen indok miatt lett kikapcsolva.
    
        -b / --notbybounce
            Nem küld értesítést azoknak a tagoknak, akiknél visszapattanás
            miatt lett kikapcsolva a levélkézbesítés (alapesetben értesíti a 
            visszapattanás miatt kikapcsolt listatagokat).
    
        -a / --all
            Minden kikapcsolt tagnak értesítést küld a program.
    
        -f / --force
            Értesítést küld a kikapcsolt tagoknak, mégha azok nincsenek túl
            egy új értesítésen.
    
        -l listanév
        --listname=listanév
            Csak a megadott listán keres kikapcsolt felhasználókat.

en: [disabled by periodic sweep and cull, no message available]
hu: [kikapcsolt az időszakos ellenőrzés és kiválasztás, nincs üzenet]

en: Poll the NNTP servers for messages to be gatewayed to mailing lists.
    
    Usage: gate_news [options]
    
    Where options are
    
        --help
        -h
            Print this text and exit.
hu: Letölti az NNTP szerverről a levelezőlistára szánt leveleket.
    
    Használat: gate_news [kapcsolók]
    
    Kapcsolók:
    
         --help
         -h
    	 Megjeleníti ezt a súgót és kilép.

en: Send password reminders for all lists to all users.
    
    This program scans all mailing lists and collects users and their passwords,
    grouped by the list's host_name if mm_cfg.VIRTUAL_HOST_OVERVIEW is true.  Then
    one email message is sent to each unique user (per-virtual host) containing
    the list passwords and options url for the user.  The password reminder comes
    from the mm_cfg.MAILMAN_SITE_LIST, which must exist.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
        -l listname
        --listname=listname
            Send password reminders for the named list only.  If omitted,
            reminders are sent for all lists.  Multiple -l/--listname options are
            allowed.
    
        -h/--help
            Print this message and exit.
hu: Jelszó-emlékeztető elküldése a lista összes tagjának.
    
    A program, ha az mm_cfg.VIRTUAL_HOST_OVERVIEW értéke igaz, a rendszeren
    található összes levelezőlista tagnak egyedi levelet küld el az adott
    felhasználó jelszavával és a beállítási oldalának címével. A jelszó-
    emlékeztetőt a mm_cfg.MAILMAN_SITE_LIST-ben beállított értékkel küldi el.
    
    Használat: %(PROGRAM)s [kapcsolók]
    
    Kapcsolók:
        -l listanév
        --listname=listanév
            Csak a megadott lista tagjainak kerül elküldésre a jelszó emlékeztető
            szöveg. Ha nincsen listanév megadva, akkor az összes listán kiküldi
            az emlékeztető szöveget. Egyszerre több -l/--listname kapcsolót is meg
            lehet adni.
    
        -h/--help
    	Kiírja ezt a súgót és kilép.

en: Password // URL
hu: Jelszó // URL

en: %(host)s mailing list memberships reminder
hu: %(host)s levelezőlista emlékeztető

en: Re-generate the Pipermail gzip'd archive flat files.
    
    This script should be run nightly from cron.  When run from the command line,
    the following usage is understood:
    
    Usage: %(program)s [-v] [-h] [listnames]
    
    Where:
        --verbose
        -v
            print each file as it's being gzip'd
    
        --help
        -h
            print this message and exit
    
        listnames
            Optionally, only compress the .txt files for the named lists.  Without 
            this, all archivable lists are processed.
hu: Újrakészíti a Pipermail gzip formátumú archívumát.
    
    A szkriptet éjszakánként cron-al célszerű futtatni. Parancssorból
    a következő módon kell használni:
    
    Használat: %(program)s [-v] [-h] [listanevek]
    
    Ahol:
        --verbose
        -v
           Megjeleníti a feldolgozás alatt lévő állomány nevét.
    
        --help
        -h
    	Megjeleníti ezt a súgót és kilép.
    
        listanevek
    	Ha listanév meg lett adva, akkor a lista .txt állományait tömöríti.
    	Ha nem lett listanév megadva, akkor az összes archiválható listán
    	végig megy a program.

en: Dispatch digests for lists w/pending messages and digest_send_periodic set.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
        -h / --help
            Print this message and exit.
    
        -l listname
        --listname=listname
            Send the digest for the given list only, otherwise the digests for all
            lists are sent out.
hu: Elküldi a lista digestjét a jóváhagyásra váró üzenetek nélkül és beállítja
    a digest_send_periodic értékét
    
    Használat: %(PROGRAM)s [kapcsolók]
    
    Kapcsolók:
    
        -h / --help
    	 Kiírja ezt a súgót és kilép.
        -l listanév
        --listname=listanév
     	 Csak a megadott lista digestjét küldi el. Ha nem lett lista
    	 megadva, akkor az összes lista digestjét elküldi.
